Skocz do zawartości

Wymiana drogomierza - zakres wykonywania badania.


g.stypulkowski

Rekomendowane odpowiedzi

ADR 1.2.1

Butla oznacza transportowe naczynie ciśnieniowe o pojemności wodnej nie większej niż 150 litrów (patrz
również wiązka butli).

Zbiornik (w odniesieniu do cystern) oznacza część cysterny, w której znajduje się materiał przeznaczony
do przewozu, wraz z otworami i ich zamknięciami, ale bez wyposażenia obsługowego i zewnętrznego
wyposażenia konstrukcyjnego.
UWAGA: W odniesieniu do cystern przenośnych, patrz dział 6.7.

 

Więc wcale nie napisał tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grunt że wiadomo o co chodzi 😀 a swoją drogą szanowny panie @laptop

Cytat

§ 2. Przed przystąpieniem do właściwego sprawdzenia należy skontrolować:
1) ważność protokołu oraz decyzji wydanej przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego, zwanego dalej "Dyrektorem TDT", dotyczącej sprawności zbiornika lub butli do magazynowania gazu na pojeździe;

czyli obydwie formy są dopuszczalne 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zwracam honor. 😅 Uczyli mnie określenia zbiornik i tak mi pozostało. Powtarzali: butle to masz w domu, do kuchenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze uważałem, że butla to pojemnik przenośny a zbiornik pojemnik zamontowany na stałe, ale najwyraźniej nie do końca tak jest :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli powoła się na 1.2.1 ADR, to tylko zaplusuje.

Z drugiej strony, w inżynierskiej nowomowie, wanna z wodą to też zbiornik wodny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

To jest oświadczenie, a nie wniosek. Nie ma obowiązku tworzenia i przechowywania kopii (warto jednak moim zdaniem zachować dowód nadania listu poleconego albo kopię oświadczenia z potwierdzeniem złożenia w urzędzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michal_k napisał:

Nie ma obowiązku tworzenia i przechowywania kopii

ok,na kontroli SKP z WUK inspektor zażądał pokazania kopi oświadczeń,nie było dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wiesław napisał:

ok,na kontroli SKP z WUK inspektor zażądał pokazania kopi oświadczeń,nie było dyskusji

Kopia czy nie kopia , ale dokument zawiera dane osobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiesławtrzeba było powiedzieć że ma te kopie wasz Inspektor IDO. Do niego trzeba napisać podanie o wgląd do danych wrażliwych klientów i on zdecyduje o czasie, miejscu i formie wglądu Jaśnie Pana Kontrolera do tych dokumentów.

Ja piszę takie coś do oświadczenia i razem wysyłam a kopię wpinam do segregatora:

 

L_000_ogólne.doc

Wcale Was nie namawiam do tego samego, po prostu ja tak robię. Na swojej kopii piszę datę wysłania a w Sekretariacie zamawiam POLECONY. W razie czego w książce korespondencji wpis jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co robię to kopia zaświadczenia (bez podpisów) razem z potwierdzeniem nadania listu poleconego lądują do segregatora. To i tak uważam za lekką nadgorliwość, ale przynajmniej mam pod ręką czego dotyczy potwierdzenie nadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
4 minuty temu, lukas2164 napisał:

starostwa tam gdzie wczesniej byl zarejestrowany

nie

§ 2. Oświadczenie przechowuje:

1) starosta właściwy w sprawach rejestracji tego pojazdu – w odniesieniu do pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

czyli tam GDZIE JEST zarejestrowany.

pozycja w DR: Organ wydający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.