Skocz do zawartości

Wymiana drogomierza - zakres wykonywania badania.


g.stypulkowski

Rekomendowane odpowiedzi

W razie W bierzesz do ręki rozporządzenie, wskazujesz urzędnikowi paluszkiem zapis, który zacytował biker i temat zamykasz. A jak się zaczną dyskusje, to informujesz, że pojazd nie może być zarejestrowany w dwóch starostwach jednocześnie. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lukas2164 napisał:

ikazali mi wyslac tu i tu

Niezłe matołki. Ciekawe skąd miałbyś wziąć 2 oświadczenia i jakim prawem pojawiają się "dwa właściwe organy".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, aboz napisał:

A jak się zaczną dyskusje, to informujesz, że pojazd nie może być zarejestrowany w dwóch starostwach jednocześnie. Amen.

RACJA 👏👏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam. Czy ktoś robił odczyt drogomierza na PSKP pojazdu powyżej 3.5t? Wiem, że to "inne czynności" ale chcę wiedzieć jak w praktyce urzędy i nadzór podchodzi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mariusz gruszka napisał:

Wiem, że to "inne czynności"

Inne czynności nie są limitowane ze względu na rodzaj stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mariusz gruszka napisał:

odczyt drogomierza na PSKP pojazdu powyżej 3.5t?

1. Właściciel lub posiadacz pojazdu, pojazdu wolnobieżnego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej lub motoroweru, także niezarejestrowanego, który dokonał wymiany drogomierza, jest obowiązany w terminie 14 dni od dnia wymiany tego drogomierza przedstawić pojazd w stacji kontroli pojazdów w celu dokonania odczytu wskazania drogomierza, o którym mowa w art. 81a zdanie drugie, wraz z jednostką miary. Przepis art. 81 ust. 13 stosuje się odpowiednio.

 

9 godzin temu, krzysieknowak napisał:

.Może vaty zaczniesz robić,bo przecież skp do 3,5t?

1a. Badanie techniczne w zakresie badań co do zgodności z warunkami technicznymi autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h, pojazdu przeznaczonego do przewozu towarów niebezpiecznych, pojazdu zabytkowego, pojazdu marki "SAM", pojazdu, w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym oraz pojazdu, dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych lub ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, a także dla którego określono dodatkowe wymagania w międzynarodowych porozumieniach dotyczących międzynarodowego transportu drogowego jest przeprowadzane wyłącznie w okręgowej stacji kontroli pojazdów.

9 godzin temu, krzysieknowak napisał:

Rób to co należy do zakresu badań danej skp

No to nie błysnąłeś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, krzysieknowak napisał:

Ciągniki rolnicze też pskp robiła wszystkie bez względu na dmc.

Pod warunkiem, że miała T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

Czynność, o której mowa w ust. 1, przeprowadza się po złożeniu diagnoście przez właściciela lub posiadacza pojazdu pisemnego oświadczenia o wymianie drogomierza, sporządzonego na urzędowym formularzu. 

Jak mamy sprawdzić, czy w ogóle mamy sprawdzać, czy osoba składająca oświadczenie jest właścicielem/posiadaczem pojazdu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu my mamy sprawdzać czyje to auto???To właściciel/posiadacz na oświadczeniu się podpisuje i składa je u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 81. 1. Właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest obowiązany przedstawiać go do badania technicznego.

Tu też jest mowa o właścicielu ale przecież nikt nie konfrontuje tego, kto na okresowe przyjechał samochodem. W przypadku licznika taka sama historia. Nie ma potrzeby drążyć tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czynność, o której mowa w ust. 1, przeprowadza się po złożeniu diagnoście przez właściciela lub posiadacza pojazdu pisemnego oświadczenia o wymianie drogomierza, sporządzonego na urzędowym formularzu. 

@Paprock OK, ale jeżeli w DR i na oświadczeniu widnieje Jan Kowalski lat 60, a autem przyjeżdża 18-letnia panienka i ona daje mi te oświadczenie wystawione na Jana Kowalskiego to chyba coś nie teges?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, radekd2 napisał:

po złożeniu diagnoście przez właściciela lub posiadacza pojazdu pisemnego oświadczenia

nie lepiej żeby panienka dała...w imieniu właściciela - to oświadczenie oczywiście:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nesiasps napisał:

nie lepiej żeby panienka

"Panienka z okienka" mu da oświadczenie a póżniej będzie sobie chłop nucił 

Cytat

Poróżniła nas
Za jej Poli Raksy twarz
Każdy by się zabić dał

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radekd2 a coś się tak zaparł na to kto składa oświadczenie i czy wręczający to ten a nie inny, taki niepodobny z twarzy do nikogo. Sprawdzam czy dane pojazdu wpisane w oświadczenie zgadzają się z DR i to jest rola diagnosty, wszystko inne zawarte w oświadczeniu mnie nie interesuje bo klauzula: 

Jestem świadomy(-ma) odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.

Zobowiązuje składającego do prawidłowego, zgodnego z prawdą wypełnienia oświadczenia. Amen. 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jeszcze był nr VIN poprawiony korektorem, także i tak był nie zrobił.

A wracając do tematu osoby składającej oświadczenie chciałem znać Waszą opinię bo wg mnie z Ustawy wynika, iż właściciel/posiadacz ma złożyć oświadczenie. Ale może za bardzo się czepiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @radekd2, a przyswoił sobie Kolega informacje z takiego czegoś ? Jest tam jakaś wzmianka o zawieraniu znajomości ?

Poz. 2390
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 29 listopada 2019 r.

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest jeszcze Ustawa PoRD.

Art. 81b.

A tam jak byk, że oświadczenie składa właściciel lub posiadacz pojazdu.

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POSIADACZ pojazdu to osoba która go użytkuje. Możesz być w DR Ty, a posiadaczem może być Twoja babcia, żona , córka, macocha albo nie wiem ksiądz proboszcz. To nie twoja sprawa żeby sprawdzać czyj jest samochód. W momencie gdy złodziej ukradnie auto i nim ucieka to jest jego posiadaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.