Skocz do zawartości

Badanie a bezpieczeństwo własne


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę skończyć z tym odkażaniem " spirytusem technicznym"  bo auto z blokadą trzeba wypychać...taka woń

A klient jak wchodzi i poniucha nosem to tak patrzy z lekkim śmieszkiem w moją stronę... i jak to ja mam wytłumaczyć że nikt tu nie polewa :))

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - czy coś w mediach się ukazało - miałem już kilka telefonów i informacją że badanie można przesunąć o miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotychczas amnestia na kary za nie zgłoszenie do przerejestrowania


 

Cytat

 

Wyłącza się karanie za przekroczenie 30-dniowego okresu na zarejestrowanie pojazdu sprowadzonego z Unii Europejskiej, a także zgłoszenie nabycia lub zbycia pojazdu jeśli miało to związek z sytuacją epidemiologiczną.

• Od poniedziałku 16 marca 2020 r. do odwołania Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Mielcu zostaje wyłączony ze swobodnego ruchu osób, natomiast nie przerywa pracy. Tylko w wyjątkowych przypadkach, po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji internetowej lub telefonicznej na wyznaczoną godzinę w danym dniu, mieszkańcy powiatu mieleckiego zostaną pojedynczo wpuszczani do budynku Wydziału Komunikacji.

 

https://hej.mielec.pl/pl/11_wiadomosci/55881_uwaga-przeczytaj-zanim-odwiedzisz-wydzial-komunikacji.html#

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...będzie traktowany z uwzględnieniem pojęcia siły wyższej w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego. Tym samym wyłącza ona karanie z tytułu naruszenia art. 140mb Prawa o ruchu drogowym".

Szczerze - nakieruje mnie ktoś gdzie w KPA jest regulacja traktująca o sile wyższej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z opinii Związku Powiatów Polskich:

 

Opisane w pytaniu naruszenia zagrożone – zgodnie z art. 140mb Prawa o ruchu drogowym – są administracyjną karą pieniężną. Do administracyjnych kar pieniężnych mają co do zasady zastosowanie przepisy działu IVA Kodeksu postępowania administracyjnego (por. art. 189a §1 KPA), chyba że przepisy odrębne uregulowały określone zagadnienia. Choć w przypadku kar z art. 140 mb Prawa o ruchu drogowym większość przepisów działu IVA KPA ulega w ten sposób wyłączeniu, to jednak ma zastosowanie art. 189e Kodeksu postępowania administracyjnego, zgodnie z którym w przypadku, gdy do naruszenia prawa doszło wskutek działania siły wyższej, strona nie podlega ukaraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa interpretacja.

Tak naprawdę daje ona szerokie pole manewru również w innych sytuacjach :)

No cóż - rzeczywiście idą czasy niezwykłe i chyba trzeba się na to przygotować.

 

Choć prawda jest taka, że trzeba być nieco znawcą prawa, żeby takie kruczki prawne wyłapywać. Tak czy inaczej będzie to decyzja poszczególnych starostów raczej, choć myślę, że akurat tutaj ten kazus ruszy na cały kraj.

 

Normalnie za wskazanie tej wykładni postawiłbym Ci Michał piwo. I to nawet nie wirtualnie. Ale ponieważ wiem, że niezależnie od sytuacji żona i tak Ci nie pozwala to cóż ;)

 

Ale zakończmy dyskurs cytatem opisującym ospę w Breslau w 1963:

 

"Ospa zwalczała epidemię biurokracji... Nie czekano na pisemka, powiadomienia, pokwitowania, zarządzenia. W tym czasie urzędy nie „urzędowały”, lecz pracowały, działacze nie „działali”, lecz harowali, sprawy mało znaczące były rzeczywiście mało znaczące i załatwiane od ręki, a bardzo trudne nie znaczyły niewykonalne..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klijentowi Klientowi nakazać otworzyć okna i niech auto się wietrzy  , przed wejściem spryskac wnetrzę alkoholem technicznym.

Ewentualnie zastosować lampy UV . Myślicie że to dobre sposoby? Oczywiście kontakt z klijentem klientem ograniczyć do minimum i do maximum odległości.

 

 

Edytowane przez Jacdiag
pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, grocho napisał:

Myślicie że to dobre sposoby?

Każdy sposób dobry- spełniający definicję- "bądźmy odpowiedzialni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracodawca nie zapewnia ŻADNYCH środków ostrożności dla SKP. Do tego stopnia, że musiałem na własną rękę zaopatrzyć się w rękawiczki jednorazowe, jedyna możliwość ochrony to pojemnik z środkiem dezynfekującym w toalecie, a żeby się do niej dostać trzeba obmacać 3 klamki :confused: Na zapytanie dlaczego tak? Odpowiedź padła jedna - bo u nas jeszcze nikogo z tym nie wykryli... Żeby było weselej biurze sytuacja ma się dokładnie odwrotnie, odkażają wszystko na bieżąco, klienci ok. 1,5m od obsługujących, rękawiczki cały czas na rękach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem potrójny 😕 W tygodniu diagnosta czasem kierowca (jedyny plus że już nie międzynarodówka) a w weekend czasami sprzedawca w spożywczaku.....i weź tu człowieku czegoś nie złap...😒. No nic.. co ma być to będzie, grunt to w paranoję nie popadać bo to gorsze niż jakakolwiek zaraza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miejscowość turystyczna i tak samo praktycznie nikogo nie ma... Koledzy pracujecie wszyscy czy ktoś już na koronaferiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

Badanie przeprowadza diagnosta, także ja nie kumam o czym mowa.

Ale nie musisz siedzieć za kierownicą auta wykonując badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli klient wjedzie do kanału? Kto odpowie za szkody materialne? A jak zmusić kobietę, która boi się nawet wsiąść do auta na kanale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas klienci robią przeglądy " na zapas". Jednego z kwietnia też miałem.

Na naszej SKP obowiązuje pełna izolacja od klienta. Zostawia pojazd z otwartymi szybami, kluczyk w stacyjce, dowód i odliczoną kwotę na siedzeniu. Idzie na zewnątrz do wyjazdu z SKP i tam czeka. My robimy badanie i wystawiamy pojazd na zewnątrz. Myjemy ręce przed i po badaniu. Jak pojawi się w naszej okolicy jakiś zarażony to jeszcze jednorazowe rękawiczki zastosujemy. Kto może niech zastosuje system pracy równoważny: dzień pracy / dzień wolny. Nawet za zmniejszone wynagrodzenie ( mniej godzin) i tak się opłaca.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.