Skocz do zawartości

Badanie a bezpieczeństwo własne


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę temat zboczył z torów ale jak się wsiada do takiego auta to się człowiek zaczyna zastanawiać "co ja tu w ogóle robię?"

https://photos.app.goo.gl/UuRmuM13voQyNqJ19

https://photos.app.goo.gl/acACbkwv3mXnYhct8

I nie wyobrażam sobie, żeby klient siedział w aucie, jechał po ścieżce itp.

Równie dobrze mógłby podjechać pod bramę przynieść DR, otrzymać wpis i do domu.

Albo robię badanie jaka należy a klient czeka na zewnątrz albo nie ma tematu. 

Rękawiczki, folia na kierownicę i gałkę skrzyni biegów ale nie ma opcji, żeby klient jechał przez ścieżkę.

Tak to wygląda u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Iamthelaw napisał:

Trochę temat zboczył z torów (...)

Może nie do końca, bo rozwiewaliśmy propagandowe podejście : że jest tak dobrze, że do " wybory będą w terminie zachowane ", klęski żadnej nie ma. 8/

A tu proszę, " głównego " już dłuższy czas brak . :-(

Wracając do fotek j/w - przy takim " chlewie " w pojeździe, to co jest w domu, aż strach pomyśleć. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dominik_z napisał:

 To na Twoje miejsce jest dziesięciu 😁

 

Nawet i dwudziestu by się znalazło tyle że uprawnień nie mają 😁.

 

Ale skoro lekarze diagnozują dzisiaj pacjenta przez telefon to dlaczego my auta nie możemy? Jakoś to wszystko niesprawiedliwe w tym kraju. Jeden może, a drugi już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dominik_z napisał:

 To na Twoje miejsce jest dziesięciu

Daj mi namiary chociaż na jednego - bo mój dał drapaka - epidemia i nie będzie robił  - za duże zagrożenie

I na razie ciągnę sam - w skróconych godzinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,zasieg-koronawirusa-covid-19--mapa-,artykul,43602150.html#koronawirus-lista-panstw-gdzie-dotarl-wirus-tabela

 

Tam jest taka tabela, i kurcze nie wiem czy to po starych koligacjach i nawykach w przepływie solidnych informacji, czy naprawdę państwa dawnego bloku wirus łagodniej traktuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuje łagodniej, po prostu duuuuużo mniej testów się wykonuje. A taki test kosztuje.

Więc potwierdzeń jest tyle ile jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, IVVO napisał:

Daj mi namiary chociaż na jednego

Namiarów Ci nie dam :)  ale w przeciągu pół rokumiałem na stację co najmniej 5 telefonów czy nie szukamy diagnosty(od osób świeżo po egzaminie)- pomimo, że od kiedy pracujemy tam z kolega nie było na 100% żadnego ogłoszenia w sieci.
Wszystko zależy od tego z którego regionu polski jesteś... 

3 godziny temu, wrc69 napisał:

Nie rozłazi się po knajpach, jak wolne tylko dostaną.

Najpierw to trzeba mieć za co się bawić... Włosi akurat lubią zabawę po godzinach pracy, dlatego tenże wirus się u nich tak perfidnie rozniósł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Iamthelaw napisał:

Trochę temat zboczył z torów ale jak się wsiada do takiego auta to się człowiek zaczyna zastanawiać "co ja tu w ogóle robię?"

https://photos.app.goo.gl/UuRmuM13voQyNqJ19

https://photos.app.goo.gl/acACbkwv3mXnYhct8

 

 

Miałem niedawno lepszego pacjenta, podłoga w środku i 10 cm w górę  wyglądało jak wytynkowane błotem 🤣 szkoda że zdjęć nie zrobiłem.

Ja od dzisiaj robię tak,że klient wrzuca mi rozłożony dowód do koszulki foliowej do biura nie wchodzi, na razie miałem takich którzy dali radę na płytach zahamować i do kanału nie wpaść 😊. Maseczka rękawiczki nikt nie wydziwia,okulary parują, dowód stempluje w kącie na hali i oddaje klientowi.Kasa do woreczka jutro do ozonowania. Przed wyjściem do domu w biurze odpalamy ozonator na 60 min, wszystko czego dotykaliśmy a nie trzeba schować stawiamy w biurze żeby się odkaziło.

 

Jak szaleć to szaleć

 

https://nczas.com/2020/03/20/kwarantanna-we-francji-jak-ferie-targi-plazowanie-i-pikniki-z-dziecmi/

 

 

Edytowane przez marcinek44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie najlepiej chyba wprowadzić (u niektórych tak jest od dawna) pracę dzień na dzień dla każdego diagnosty, żeby pracował sam ( eliminacja ewentualnej kwarantanny dla wszystkich diagnostów). Ja każdy samochód zanim wsiądę wietrzę przez czas wprowadzania danych i pobierania opłaty. Klienta przepraszam i nie wpuszczam do biura, tylko czeka na hali. Ograniczam zbędne konwersacje, bo podczas  rozmowy podobnie się rozrzucają kropelki śliny jak przy kaszlu. O higienie nie wspomnę i bezpiecznej odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marbie napisał:

Ja każdy samochód zanim wsiądę wietrzę

Nie to ,żebym namawiał do zaniechania takich działań,bo każdy dba o siebie jak tylko może. Uważam natomiast,że takie działanie i tak nic nie daje.A na dowód tego- czemu w miejscach stwierdzenia wirusa przeprowadza się dezynfekcję a nie wietrzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grzegorz Łódź napisał:

czemu w miejscach stwierdzenia wirusa przeprowadza się dezynfekcję a nie wietrzenie?

Bo jest skuteczniejsza. Jak jest wiatr to otwarcie drzwi w aucie spowoduje wymianę powietrza w ciągu kilkunastu sekund i ja uważam, że jest dobre rozwiązanie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, danielg539 napisał:

wymianę powietrza

Ale ponoć wirus przenosi się drogą kropelkową a nie gazową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te kropelki unoszą się w powietrzu przez jakiś czas. Był artykuł o zarażeniu się podróżnego w autobusie, który wsiadł do tego autobusu 30 minut później jak wysiadł z niego zarażony człowiek. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, danielg539 napisał:

Był artykuł o zarażeniu się podróżnego w autobusie, który wsiadł do tego autobusu 30 minut później jak wysiadł z niego zarażony człowiek. 

Nie wiem ,nie znam się,ale według mnie musiał dotknąć ręką poręczy do której dotykał zarażony a potem tą ręką dotknął twarzy....W przeciwnym wypadku (kropelki w powietrzu) to wszyscy którzy jechali tym autobusem i oddychali zostali by zarażeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzegorz Łódź napisał:

(kropelki w powietrzu) to wszyscy którzy jechali tym autobusem i oddychali zostali by zarażeni...

 

Wszyscy trafili na kwarantannę.

1 minutę temu, Grzegorz Łódź napisał:

według mnie musiał dotknąć ręką poręczy do której dotykał zarażony a potem tą ręką dotknął twarzy..

Nie jest to wykluczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie znalazłem

Cytat

zaburzenia zmysłu węchu i smaku są jednym z najczęściej spotykanych objawów zakażenia wirusem SARS-CoV-2

 więcej https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-03-23/polska-nie-zatrzymala-maseczek-dla-wlochow-msz-to-fejk-news/?ref=aside_najnowsze

 

drugi artykuł na tej stronie

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście ten wirus nie roznosi się tak łatwo w powietrzu jak np odra, więc przewietrzenie jak najbardziej obniża ryzyko zarażenia. Co do dezynfekcji, to robi się to w miejscach publicznych, bo wirus potrafi długo przetrwać na powierzchniach, a dotknięcie plus ewentualne przetarcie choćby  oczu może spowodować zakażenie. Trudno żeby klientowi auto dezynfekować ;)

1 minutę temu, Grzegorz Łódź napisał:

"... mogą zacząć zakażać nawet na 2 doby przed wystąpieniem u nich pierwszych objawów koronawirusa."

 

Dziwią mnie te "wnioski" bo to wiadomo na przykładzie każdej grypy, w każdym domu o tym się przekonano.

Edytowane przez marbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja cię nie mogę. Nie posiadam żadnej wiedzy jak szybko roznosi się odra, a o rozprzestrzenianiu się koronawirusa nikt nie ma pojęcia!!!

Dlatego takie środki!!!

Nie wiadomo skąd się wziął. Potrafi błyskawicznie zarażać i krwawe żniwo zbierać w obfitych ilościach. A na deser nie ma szczepionki!

Nikt dla jaj takich restrykcji nie wprowadza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paprock napisał:

o rozprzestrzenianiu się koronawirusa nikt nie ma pojęcia

Poszukaj, a znajdziesz opisy wyników badań. Wiadomo na pewno, że przenosi się drogą kropelkową i zbadano już jego formy na różnych powierzchniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.