Skocz do zawartości

Badanie a bezpieczeństwo własne


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Karta do głosowania ma być anonimowa ...

a na "kopertowej" ma być pesel głosującego czyli już mamy sprzeczność

a @Rafi90 chciał im dodatkowo dołączyć materiał DNA, coby mieli pewność kto głosował :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jacdiag napisał:

DNA, coby mieli pewność kto głosował

A przy okazji może i test by zrobili - wszystko w jednym

Będzie specjalne miejsce aby tam splunąć i odesłać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mają to coś doręczać to rąk własnych więc nie będzie mnie w domu, nie będę tego mógł odebrać i nikt mnie do tego nie zmusi. Mam nadzieję że nasz lud się w końcu opamięta i pozbawi władzy tą bandę psychopatów bo robi się nam druga Korea...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafi90 napisał:

No cóż, mają to coś doręczać to rąk własnych więc nie będzie mnie w domu, nie będę tego mógł odebrać i nikt mnie do tego nie zmusi. Mam nadzieję że nasz lud się w końcu opamięta i pozbawi władzy tą bandę psychopatów bo robi się nam druga Korea...

Niestety ale bojkotem wyborów obecnej ekipy nie odsuniesz od władzy a jedynie ich wspomożesz.

Na znak protestu to można co najwyżej zagłosować na kandydata z innego obozu i to najlepiej takiego, który nie był u władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz. Wysyłasz im gotowe dane, swoje, wszystkie potrzebne do oddania głosu. A oni mają karty, i wszystko inne do oddania głosu, łącznie z naszymi danymi. Wystarczy postawić X na Adriana. Też bym chętnie głosował na kogoś innego, i staram się namówić wszystkich znajomych do tego ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, danielg539 napisał:

można co najwyżej zagłosować na kandydata z innego obozu

Niestety, najważniejsze jest to -  "nie ważne kto i jak głosuje, ważne kto liczy głosy", a to sprawę załatwia definitywnie. :(

  • Super 1
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Więzienie może grozić Polakom, którzy podczas ewentualnych wyborów prezydenckich przeprowadzanych korespondencyjnie nie zwrócą kart do głosowania. Taką karę przewiduje przygotowany przez PiS projekt ustawy. W poniedziałek wieczorem przyjął go Sejm.

 

https://gloswielkopolski.pl/wybory-korespondencyjne-beda-obowiazkowe-nie-oddasz-karty-wiezienie/ar/c1-14903259

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że zniszczenie karty do głosowania jest/będzie karane a sprzedaż nie.

Takiego pomysłu to nawet Orwell by pozazdrościł

Cytat

Wraz z nią do koperty trzeba będzie włożyć oświadczenie ze swoim imieniem, nazwiskiem i numerem PESEL. Każdy wyborca ma w ten sposób potwierdzić, że głosował osobiście i w sposób tajny.

Jaki tajny, skoro będzie wiadomo kto na kogo głosował, przecież swoje dane mam wysłać

Cytat

 włożyć oświadczenie ze swoim imieniem, nazwiskiem i numerem PESEL.

A jak zamiast danych wpisze  Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych, to co ?

 

I dalej skoro jest kara za zniszczenie karty a nie ma za sprzedanie, to co to za szopka ?

Tak samo jak oddanie pustego głosu. Kto zagwarantuje, że nikt w komisji, na obecnie nam panującego, krzyżyka nie wpierdzieli ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie naszło ... jak te wszystkie koperty, włożę do jednej dużej jak nakazano, jednak bez samej karty.

Jak będą mieć obiekcje, to przecież wysłałem, a że nie było na marionetkę to pewnie wyrzucili/zniszczyli

 

Więc pod grill coś zostanie  B|

No i w badaniach nic się nie zmieniło. Brak automatycznego przedłużania OBT

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mecher napisał:

No i w badaniach nic się nie zmieniło. Brak automatycznego przedłużania OBT

Mam rozumieć, że usunęli tą poprawkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, Mecher napisał:

zamiast danych wpisze  Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych, to co ?

To lepiej wpisz:
 

Cytat

 

Konstytucja RP

Art. 126.

1.
2. Prezydent Rzeczypospolitej czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji, stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa oraz nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium.
3.

Art. 127.

1. Prezydent Rzeczypospolitej jest wybierany przez Naród w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i w głosowaniu tajnym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być tak, że ci, którzy są na kwarantannie bądź podczas leczenia będą mieli 7 dni na wykonanie badania po zakończeniu kwarantanny lub leczenia. Na SKP nie ma żadnych sankcji, więc przepis ten będzie miał znaczenie jedynie podczas kontroli na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby wprowadzić przedłużenie ważności badań jak w UK. Od startu tej pandemii ilość klientów znacząco wzrosła, ludzie robią badania na przyszłość, bo "co będzie jak zamkną stacje". Używam rękawiczek i masek, ale nie uważam to za wystarczające. Co trzeci klient przeziębiony. Przyznam, że jestem diagnostą od niedawna, zastanawiam się czy mamy jakiegoś reprezentanta w formie stowarzyszenia? Żeby ktoś tej "elicie" u władzy przypomniał chociaż, że istniejemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, veg napisał:

czy mamy jakiegoś reprezentanta w formie stowarzyszenia?

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Diagnostów Samochodowych w Świętoszowie. Wpisz w wyszukiwarkę OSDS i znajdziesz wszystko co Ciebie interesuje.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.