Skocz do zawartości

Badanie a bezpieczeństwo własne


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.04.2020 o 08:32, wrc69 napisał:

Litości, autor napisał na temat pojazdów, których właścicielami są ludzie będący w kwarantannie lub leczeni na COVID-19. Tylko tyle.

Skoro tylko ci właściciele są zwolnieni z obowiązku wykonywanie OBT to oznacza to, że wszyscy inni muszą wykonywać OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy. Seniorzy, grupa podwyższonego ryzyka itd. Wszyscy bez wyjątku.

A żeby przejść badanie muszą mieć auto w odpowiednim stanie. Naprawione, wyregulowane, z bieżącymi wymianami...

I dotyczy to nawet aut, które nie są konieczne do zaspokajania potrzeb życia codziennego.

Bo jak nie to w przyszłości za jazdę na SKP bez badania też dostanie mandat...

Tak czy inaczej jednym słowem :)

 

Jak wytłumaczyć to imbecylom z PiS, którzy ustalają i popierają takie przepisy?? Ktoś zna przekładnie z polskiego na pisowski? Może pan jacdiag???

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś siedzi kamieniem w domu, bo jest z grupy podwyższonego ryzyka, to raczej nie jeździ samochodem, zwłaszcza na przeglądy.

Bawi mnie polityczne wycie Kolegi @blakop. Słychać wycie? Znakomicie...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wrc69 napisał:

Bawi mnie polityczne wycie Kolegi @blakop. Słychać wycie? Znakomicie...

Do czasu aż dotknie cię to osobiście. Od kilku lat ktoś permanentnie osłabia SKP (brak podwyżek, rosnące koszty, zabierane badania-pierwsze, SAM,zmiany......). Na tak osłabione SKP spada kryzys -50% badań. Chińczycy a przede wszystkim Niemcy tylko czekają żeby wejść w rynek. Trzeba sobie zdać sprawę, że 42%(jak nie większym) cichym ale pierwszoplanowym udziałowcem każdej prywatnej SKP w Polsce jest Skarb Państwa. (23% VAT i 19% pod. dochodowy) Jeszcze miesiąc i padniemy jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDT, w celu przejęcia. To żadna tajemnica.

Masz ostatnią nowelizację D201900256001: "...albo Dyrektora Transportowego Dozory Technicznego..." a to dopiero początek.

Wątpię żeby to było przygotowanie pod sprzedaż systemu zagranicznym podmiotom (TUV, DEKRA) tak jak sprzedano TotoLotka (Amerykańskie LOTTO). Bogoojczyźniany elektorat odwróciłby się od Prezesa Jara.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać , że nie ma roboty po stacjach po waszych wypocinach. Jak ktoś się boi to na urlop. U nas stary tak przykazał. Wirus bije we wszystkie branże bez polityki w tle, a wam tylko teorie spiskowe w głowie. Stacje będą padać bo jest ich za dużo , a badania za tanie - tyle w temacie. Prywatne stacje , które mają do tego jakąś drugą działalność przeżyją bo będzie je stać na dotowanie przeglądów. Niestety, przyszłość Diagnostów jako profesji widzę tylko dla ludzi elastycznych: dodatkowo serwisant, doradca itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Peti napisał:

Niestety, przyszłość Diagnostów jako profesji widzę tylko dla ludzi elastycznych(...)

A to taka wróżba, czy przepowiednia ? 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zgryźliwy, tylko bezsilny. Myślisz że mnie to bawi? Z jakiegoś tam doświadczenia (życiowego, zawodowego) wiem, że jak coś kwacze jak kaczka i wygląda jak kaczka, to najprawdopodobniej jest kaczką (piszę: najprawdopodobniej, bo to może być kaczor).

Wszelkie oznaki na niebie i ziemi wskazują na skok na kasę TDT-u. Wystarczy poczytać niedoszłą nowelizację Ustawy. Tą, co Prezes o niej powiedział, podczas trzeciego czytania: zdjąć z porządku obrad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Peti napisał:

 Niestety, przyszłość Diagnostów jako profesji widzę tylko dla ludzi elastycznych: dodatkowo serwisant, doradca itp.

Tzn że ktoś kazałby mi robić coś poza badaniami technicznymi? Chyba jakaś kpina. Nie siedział bym w takiej robocie ani dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na Twoją postawę można spojrzeć dwojako: albo jesteś taki pewny zachowania swojej pracy diagnosty i godziwej pensji, albo jesteś takim leniem bez dodatkowych umiejętności, że wolisz mniej zarobić niż się narobić.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Peti napisał:

 albo jesteś takim leniem bez dodatkowych umiejętności, że wolisz mniej zarobić niż się narobić?

Albo zarabia tyle, że nie musi nic dodatkowego robić. Ja od dłuższego czasu wyznaję zasadę: "czasu nie kupisz". Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lokiec3 napisał:

(...)"czasu nie kupisz"

OK, pójdę o krok dalej i powiem, że również go ( nie zatrzymasz - " jest jeden wyjątek :silent: " i nie cofniesz ) . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas maseczki na twarz już po 9 zł za szt. A tu dla kolegów instrukcja jak samemu zrobić maseczkę z ręczników papierowych prawie za darmo. 

Sprawdziłem działa:viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Peti napisał:

 albo jesteś takim leniem

Nie sądż innych po sobie :yeah:

 

Uprawnień mam trochę, jakby mi od nich mieli dodatkowo płacić to owszem, może bym się skusił. Nie po to robiłem uprawnienia, by znów, tym razem sam się pakować do kanału.

No ale jak komuś pasuje takie poniewieranie przez właściciela, to jego sprawa. Mnie nie, więc niech ci będzie, iż jestem leniem.

Edytowane przez Mecher
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arton napisał:

 A ja kolejne trzy tygodnie wolnego, to już zaczyna męczyć.

Tego się boję. Do póki szefostwo wytrzyma finansowo to można siedzieć na urlopie, ale jak dłużej zamkną gospodarkę to nie wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2020 o 12:43, Peti napisał:

 albo jesteś taki pewny zachowania swojej pracy diagnosty i godziwej pensji, albo jesteś takim leniem bez dodatkowych umiejętności, że wolisz mniej zarobić niż się narobić.

?

Pracę dodatkową, i fach w którym jestem dobry, wykonuje po godzinach w domu. Tam za kilka godzin zarobie tyle ile na stacji w 2 dniówki. Jeśli miałbym swoj umiejętności dawać komuś za free to musiałbym być głupi. Ceńcie się i nie dajcie poniewierać. Pokaż swojemu guru że zrobisz coś charytatywnie, i jeszcze dobrze Ci idzie, to minie dwa miesiące i będziesz ciągnał dwa etaty w cenie jednego. Szczerze mówiąc nawet gdyby ktoś mi w mojej pracy zaproponował 1000 czy 1500zł żebym poszedł między czasie w kanał to w życiu bym się nie zgodził.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafi90 napisał:

Pracę dodatkową, i fach w którym jestem dobry, wykonuje po godzinach w domu. Tam za kilka godzin zarobie tyle ile na stacji w 2 dniówki. Jeśli miałbym swoj umiejętności dawać komuś za free to musiałbym być głupi.

Ja bym się godziny nie zastanawiał na Twoim miejscu i rzucił stemplowanie. Założyłbym własną działalność i zarabiał w kilka godzin tyle co w dwa dni na stacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony z swoich finansów i nie muszę  nic z nimi robić. W pracy odpoczywam, po pracy pracuje. Nigdy nie dałem sobą poniewierać ani nie pozwoliłem sobie żeby ktoś mną rządził albo rozkazywał że coś mam robić. Jak tak robisz to gratuluje.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.