Skocz do zawartości

Badanie a bezpieczeństwo własne


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Paprock napisał:

(...) gdzie z klientem siedzisz japa przy japie prawie.

No ale patrząc na to z innej strony git :

- szczególnie przy " klienteli w kieckach mini " :evil:

Tylko, że Covid-19 nie omija  " kiecek mini " :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IVVO - a Ty jesteś z samej Zielonej Góry, czy skąd?

 

Swoją drogą - macie jeden potwierdzony przypadek na dziś w Polsce, a zachowujecie się jakby to był szczyt epidemii...

 

No i właśnie - jak długo chcesz te rękawiczki i inne nosić? Do kiedy?

A np. pigułki z jodem masz? Bo prawda jest taka, że prędzej Cię skutek awarii nuklearnej dotknie niż ten wirus.

Ale swoją drogą rząd federalny wydał w tym tygodniu wytyczne, co każde gospodarstwo domowe powinno mieć w zapasie i w jakich ilościach. Zawsze. Niezależnie od sytuacji. Tylko, że tutaj się do tego podchodzi zdroworozsądkowo, a nie wykupuje Biedronki jak w Polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, blakop napisał:

Tylko, że tutaj się do tego podchodzi zdroworozsądkowo, a nie wykupuje Biedronki jak w Polsce

Zależy chyba gdzie ( tam w lutym , a u nas w marcu ) :silent:

Berlin.jpg.19aafe4d07e06384bad494617564aa51.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berlin się nie liczy. To jeszcze gorsze słoikowo jak Wawka.

Główny ośrodek koronawirusa jest na zachodzie NRW. I tu jest o dziwo spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, blakop napisał:

Zielonej Góry, czy skąd

Nie - ale przewoźnik jak najbardziej z mojego rejonu - ma dużą bazę przesiadkową

W naszym rejonie - to tylko kwestia czasu

Co dzienne - kilkadziesiąt autobusów 

A w piątek - kilkaset- pełne  ludzi powracających z Niemiec na weekend do domu  z pracy

Nie wspomnę o kilku firmach "busowych" - po 200-300 Vivaro - ot taki region

Jeśli mieszkasz "po tamtej stronie" to wiesz o jakie firny chodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autobus jechał z Akwizgranu. Widać tą miejscowość ode mnie :) A tak się składa, że SINDBAD, który był przewoźnikiem tego "pacjenta zero" ma bazę tych autobusów jakieś 2500m ode mnie. Gość zaraził się w powiecie sąsiadującym z moim, ale to bez znaczenia, bo obecnie wirus ten jest już wszędzie i w mojej miejscowości też. W naszym regionie jest główne ognisko zakaźne całych Niemiec.

Ale wiesz co? Na ulicy tego nie poznasz w żaden sposób. Karnawał odbył się normalnie, z wyjątkiem kilku instytucji wszystko funkcjonuje normalnie.

Może dlatego, że nawet te kilkadziesiąt przypadków to niepoliczalny promil całej społeczności?

Zresztą tu od zawsze ludzie bardziej bali się promieniowania z Belgii niż takich chorób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas rękawiczki, płyny do dezynfekcji i specjalnie sciereczki do dezynfekowania stanowiska pracy i nie tylko. Jak u was? Nawet  zebranie mieliśmy wczoraj w firmie ale u nas jeszcze działa turystyka autobusowa poza SKP i warsztatami więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKP na dwa miesiące. Rzecz jasna, że w wyprawką. W normalnych warunkach robić mi się nie chce, a co dopiero z wirusem w tle. :wink:

Ileż można się odkażać. Pora na kwarantannę, co nie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paprock napisał:

Ileż można się odkażać.

No tyle, ile trza lub tyle, żeby " niewybuchła wątroba " ( co nie ) :piwo

A ogólnie to dwa " miechy " na rybach by mi pasowało ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to uważaj, co za info Daniel zapoda ze swoich terenów, bo coś mi się o uszy obiło, że zamkną jedną szkołę. Oczywiście jeżeli trafi na tego newsa prędzej od mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wolę swoje tereny. Na przykład koło Wałbrzycha w Czarnym Borze. Już sama nazwa mi odpowiada. :biggrin:

I ta czarownica:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Paprock napisał:

I ta czarownica:

Idzie o tą w " gumniakach " :evil: - jak tak, to wrażenia nie robi - ale ( czarownicę wiekiem przypomina ) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużą na kolejne dwa, i później znów i znów. Tak mogłaby wyglądać 3 wojna światowa. Żadnego czołgu, żadnej broni. Jedna próbka, mały wyciek i ludzie kładą się do dołka tysiącami 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żonka dziś odebrała z przedszkola młodego. Mówi że ruch jak za komuny, panika, każdy zabiera dzieci... masakra co się dzieje, a co będzie się działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Jessicki i Brajanki z mamciami i tatasiami polezą na szopping porobić zapasy frontowe. Szkoły Rząd zamknie, więc nikt nie powie, że zaraził się na rytmice, czy innej sali gimnastycznej. Dopiero jedna z drugą darłaby mo..., że zarazę przywlókł z budy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.