Skocz do zawartości

Badanie a bezpieczeństwo własne


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Tomek D napisał:

(do styczeń 2022) , do tego czasu ma trwać eksperyment medyczny.

Dokładnie tak, a amantadyny stosować nie wolno pomimo, że jest w 100% przebadanym  lekiem i większość ludzi po jej zażyciu już po 48 godzinach zapomina o chorobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z wszystkimi szybkimi testami jest podobna sytuacja - już nie jedna panienka była w popłochu ze jest w ciąży - miałem taki robiony jak na filmiku i był negatywny  - jestem akurat po pierwszej dawce Pfajzera i czekam na drugą 6 maja  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IVVO możesz powiedzieć co skłoniło cię do szczepienia szczepionką, która nawet nie jest szczepionką? Z logicznej analizy wynika, że prawdopodobnie więcej ludzi zmarło po szczepionce niż z powodu wirusa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ogólnie - to u mnie prawie nic się nie zmieniło - dalej maseczka, dezynfekcja klamek, klawiatury portów karty i innych jak na początku - 15 minut wcześniej przyjeżdżam i naprzód - żadnych pogaduszek dłuższych z klientami    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2021 o 08:58, Wacek napisał:

w sprawie dlaczego nie zaszczepiliśmy się.

A co to kogo obchodzi czy się ktoś szczepił czy nie? Wolny wybór, to nie powód do szykanowania. Jak komendantowi to nie pasuje to niech sobie szuka zaszczepionego parobka z kwitami, ciekawe jak szybko znajdzie.

Ja się nie szczepiłem i nie mam zamiaru, czy to powód żebym był gnębiony przez innych? Skoro ktoś się zaszczepił to chyba "jest bezpieczny" więc po kij czort ktoś do kogoś się sadzi i chce info dlaczego się nie zaszczepiłeś?

Wolne żarty, jak cały ten kraj zresztą z kierownictwem i mentalnością ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Andrzej89 napisał:

Wolny wybór, to nie powód do szykanowania

Nikt nie neguje wolnego wybory - ale w/g mnie jeśli ktoś miał możliwość zaszczepienia się a z niej nieskórzasta - to w razie choroby powinien pokryć koszty swojego leczenia - i to nie w ramach szykanowania a ze zwykłej przyzwoitości - właśnie wolności wyboru

  • Lubię 1
  • Nie lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, IVVO napisał:

(...)to w razie choroby powinien pokryć koszty swojego leczenia

" Dlatego " - ciężko przechodziłem zarazę w " zaciszu domowym ". :silent:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, IVVO napisał:

w/g mnie jeśli ktoś miał możliwość zaszczepienia się a z niej nieskórzasta - to w razie choroby powinien pokryć koszty swojego leczenia

Powiedz to osobom, które ze względu na silne NOP nie mogą przechodzić szczepień. Czy też mają płacić za swoje leczenie? A co ze składkami na NFZ? A co w przypadku, gdy ktoś po pijaku wsadza łapę, gdzie nie powinien i mu ją urywa? Też powinien zapłacić? Przecież wiadomo, że jak wsadzisz rękę w pracującą maszynę, to możesz ją stracić. Wolny wybór...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie zaznaczyłem 

40 minut temu, IVVO napisał:

miał możliwość zaszczepienia

W tym wypadku nie ma takiej możliwości - nie tylko ze w/g NOP ale i innych powikłań zdrowotnych - te osoby w pierwszej kolejności się zaszczepią po ustaniu dolegliwości - nikt nie musi ich do tego namawiać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, IVVO napisał:

w razie choroby powinien pokryć koszty swojego leczenia

Chyba żartujesz? Cały czas płacę odkąd pracuję, odprowadzam składkę zdrowotną do ZUS.

Przechorowałem w zaciszu domowym. Oddałem osocze od ozdrowieńca, sześciokrotnie. Bedzie tego altruizmu. W eksperymencie medycznym brać udziału zamiaru nie mam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, IVVO napisał:

to w razie choroby powinien pokryć koszty swojego leczenia

Idąc tym tropem rozumowania to zaraz dojdziemy do kuriozum, bo sprawcy wypadków drogowych albo ludzie którzy ucierpieli w wypadku np. wsiadając z pijanym kierowcą do samochodu również powinni być leczeni na własny koszt, bo w jednym jak i drugim przypadku byli świadomi tego co robili a mieli możliwość jechać zgodnie z przepisami, lub wróci do domu pieszo bądź taksówką?  
Żeby nie było to antyszepionkowcem nie  jestem, ale na tą chwilę mam wybór z którego korzystam, szanuję decyzję zaszczepionych, jak i tych którzy się nie szczepią.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, IVVO napisał:

to w razie choroby powinien pokryć koszty swojego leczenia

Nadał byś się do rządu bez dwóch zdań. Zabrać pieniądze (tu ze składek) to z uśmiechem na gębie, ale już przy oddawaniu to spadówa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie zaznaczyłem 
W tym wypadku nie ma takiej możliwości - nie tylko ze w/g NOP ale i innych powikłań zdrowotnych - te osoby w pierwszej kolejności się zaszczepią po ustaniu dolegliwości - nikt nie musi ich do tego namawiać 
Mieć możliwość to bardzo szerokie pojęcie. Są ludzie, którzy wolą nie ryzykować NOP przy chorobach przewlekłych, bo mogą do końca życia mieć nasilenie objawów lub ich nawrót, a to niweczy efekty wieloletnich terapii.

I żeby była jasność, zaszczepiłem się w pierwszym możliwym dla mnie terminie, ale rozumiem obawy tych, którzy szczepić się nie chcą.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zaznaczyć - nie szczepimy się w tym wypadku dla siebie tylko dla innych - jeśli nasi rodzice za młodu by nas nie zaszczepili to teraz mogło by być dużo gorzej - dlatego zainwestowałem w swoich wnuczków 2x po 3000 na pełny pakiet dostępnych szczepień bo córki nie było na to stać 

I nigdy nie będę tego żałował ani wypominał

Jako "misjonarz" widziałem w swoim życiu tyle nieszczęść i cierpienia w zapomnianych krajach iż patrzę na to może z innej perspektywy

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szczepienie to dobra rzecz, czy przeciwnie?

Ludzie muszą wierzyć kiedy sami nie mają takiej wiedzy, a większość jej nie ma  specjaliście w każdej dziedzinie, tak diagnoście, że pojazd jest sprawny lub nie, zegarmistrzowi że zegarek mu się popsuł, budowlańcowi że ten materiał jest lepszy od innego, elektronikowi, że jego laptop padł, lekarzowi, że choruje i jakie lekarstwo zażyć żeby było lepiej, itd. itp. 

Do tego dochodzą reguły, zasady, przepisy, ogólnie prawo (lepsze czy gorsze, nieistotne) stworzone przez nas, którym musimy się podporządkować bo to i tak lepsze jak chaos wynikający z bezprawia. 

Dlatego większość ma głos decydujący i jednostka musi się temu podporządkować bo inaczej będzie rewolucjonistą. 

Cytat

Jed­nost­ka - ze­rem, jed­nost­ka - bzdu­rą,
sama - nie ru­szy pię­cio­ca­lo­wej kło­dy,
choć­by i wiel­ką była fi­gu­rą

I mimo tego, że to z wiersza Lenina jest w tym dużo prawdy. 

:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.