Skocz do zawartości

Drogomierz - pomyłka przy wpisie


Sucre9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio przyjechał pojazd, który będzie rejestrowany na zabytek. Oczywiście wszystkie dokumenty wymagane były podczas badania.

Problem był przy stanie licznika, mianowicie pojazd z USA licznik w milach/km. Na poprzednim badaniu w kraju stan licznika był spisany w km

ale zapisany jako mile. Teraz klient chciałby żaby było zgodnie ze stanem faktycznym. Posiada dokumenty z USA ze stanem licznika, oraz wydruki z poprzednich 

badań co potwierdza stan licznika. W jaki sposób skorygować pomyłkę ? Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta na poprzednim badaniu.

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jednak jest możliwość sprostowania tego podczas aktualnego badania ? Poprzednie badanie było wykonane gdzieś w kraju, można w ten sposób pomóc klientowi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sucre9 napisał:

jest możliwość sprostowania tego podczas aktualnego badania ?

Nie. Popełniony błąd prostuje SKP, na której do niego doszło. Teraz można jedynie wpisać prawidłowy odczyt na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja nie mam pomysłu, może ktoś coś podpowie.

31-07-2021 kolega wykonuje tzw. pierwsze i podobno wpisuje nieprawidłowy stan drogomierza. Z tym dniem kończy pracę w firmie (kończy się mu okres wypowiedzenia), ja jestem jeszcze w tym dniu na na urlopie. Klient przyjeżdża 03-08-2021 i prosi o korektę, odmawiam. Myka z dodatkowym (ustalenie danych) zrobić nie mogę bo brak tablic rej., a N klient nie chce. Pat? :confused:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podobno, a nawiasem mówiąc każdy może się pomylić. Klient nie sprawdził danych na dokumentach, to niech rejestruje tak jak jest, a potem niech zrobi "wymianę drogomierza", jak mu przebieg nie pasuje, ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cezary napisał:

Myka z dodatkowym (ustalenie danych) zrobić nie mogę bo brak tablic rej., a N klient nie chce.

Jak mniemam WK nie przyjmie tego z wynikiem N za brak tablic, skoro klient takiego nie chce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, cezary napisał:

Pat?

I to z dużym wykrzyknikiem - szkoda, że klient przyjął dokumenty i od razu nie wyhaczył " tego babola " 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, leski66 napisał:

nie wyhaczył

No właśnie o to idzie. Gdyby wyhaczył to nie byłoby tego tematu. Dalej nie wiem jak pokonać problem, a rady jak nie było tak nie ma. Chyba to nie do przejścia. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, adam1501 napisał:

po prostu skorygować wskazania

Czy skorygowałbyś wskazania drogomierza pojazdu którego badanie przeprowadził już niepracujący diagnosta a Ty w dniu badania byłeś na urlopie? Czy olać wszystkie przeciw i poprawić? Jestem jednak za opcją:

6 minut temu, adam1501 napisał:

przejść do porządku dziennego

A klient niech cierpi, że nie dochował należytej staranności i nie sprawdził otrzymanych dokumentów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.