Skocz do zawartości

Kiedy były ostatnie zmiany w opłatach za badanie techniczne?


JakubDymowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...

Ale chyba juz wszyscy zapomnieli jak te kilkanascie lat temu ceny za przeglady z dnia na dzien skoczyly o ponad 100% a wiec jakby to rozbic na lata to diagnosci dostali podwyzke awansem z gornej półki... Jakby tak sie  ten interes nie oplacal to stacje nie oferowaly by bonusow w postaci gratisowego paliwa, gazu, myjni lub jeszcze innych gadżetów, aby sciagnac klientow do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arty napisał:

Ale chyba juz wszyscy zapomnieli jak te kilkanascie lat temu ceny za przeglady z dnia na dzien skoczyly o ponad 100%

Ja nie pamiętam.Ale Kolega widzę ,że doskonale pamięta,więc nie będzie to problemem dla niego i poda mi konkretny dziennik ustaw który udowodni powyższe twierdzenie.W przeciwnym wypadku uważam,że są to pomówienia i sianie kłamstwa, propagandy itp.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie pamiętam, jednak wtedy jak do kiosków dowieżli papierosy, to sprzedawali po 5 paczek i trzeba było kilka razy stać w kolejce. A Klubowe "krakowskie" były najlepsze  :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie jasno powiedzieć: Podwyżka cen badań jest kartą przetargową. Jak środowisko SKP nie będzie protestować i wprowadzimy zmiany jakie chcemy to może kiedyś wam podniesiemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracają do tematu, bo wkurza mnie jak ktoś robi "z gęby du**ę"- tak było w 1998roku

 1532025972_cenaobt69.png.ffdbf60f6fc940a4a6a5c0c9fed1e538.png

 

 

Tak było w 2000 roku

232079909_cenaobt82.png.387226b738a9a550f3c1089059f4b4de.png

 

 

Pytam się więc gdzie jest to:

20 godzin temu, Arty napisał:

ceny za przeglady z dnia na dzien skoczyly o ponad 100%

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Arty napisał:

to diagnosci dostali podwyzke awansem z gornej półki...

Dawno się tak nie uśmiałem jak po przeczytaniu tego zdania... Zwiększony przychód stacji vel. jej właściciela nie przekłada się 1:1 na zarobki diagnostów!

Przejrzyj sobie oferty np. na stronie Urzędu Pracy, ok. 70% to oferty ze stawką 2600 brutto/msc. czyli albo faktycznie diagnostę ktoś wycenia na ~1800 zł netto, albo podczas rozmowy proponują prowizję od przerobu.

Podniesienie cen badań w obecnym stanie rzeczy przyczyni się tylko i wyłącznie do dalszego wzrostu liczby SKP i wzrostu parcia na "przyciągnięcie klienta" przez klepanie trupów na lewo i prawo. Natomiast zarobki diagnostów zostaną w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Czolgista napisał:

 ok. 70% to oferty ze stawką 2600 brutto/msc. czyli albo faktycznie diagnostę ktoś wycenia na ~1800 zł netto, albo

Nie proszę Pana. 1921zł dostaniesz na konto a kolejny tysiak do ręki. Tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, danielg539 napisał:

było jeszcze 82 PLN

Chyba 92 zł.

12 minut temu, Rafi90 napisał:

1921zł dostaniesz na konto a kolejny tysiak do ręki.

Prawie 3 kółka to i tak nieźle, mi do tej pory udało się przytulić maksymalnie niecałe 2500 zł. Fakt faktem pracując tylko 4 dni w tygodniu no ale nie da się ukryć, że mogłoby być więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

69,54- 1998rok

82-2000rok

92-2002 rok

98-2004rok do chwili obecnej

No i w 2004 mamy

415387181_cenaobt98.png.59127ec309a5aafd6621617efd537de4.png

 

 

Czyli od 1998 roku do 2004 roku ceny zmieniały się co 2 lata.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, sebeklca napisał:

 ... wyliczając średnią ... z dat 2000,2002,2004 mi wychodzi ,że na dzień dzisiejszy ...

powinieneś mieć, ponad dwa razy tyle lat, ile masz rzeczywiście , ot taki przywilej wyliczania średniej :giggle:

 

Edytowane przez Mecher
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wprowadzeniem cen urzędowych było jeszcze coś takiego jak ceny umowne, o ile dobrze pamiętam, po denominacji na skp w której wtedy pracowałem było coś ok 30 zł za pojazd do 3,5 t. :wink:

Coś mi świta, że ten skok na 69 zł to było właśnie tak mniej więcej 100%. I wtedy przychody skp znacznie wzrosły. 

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mecher napisał:

powinieneś mieć, ponad dwa razy tyle lat, ile masz rzeczywiście , ot taki przywilej wyliczania średniej

Orłem z matematyki nigdy nie byłem ,dziękuje za poprawkę xD

Ja z każdym rokiem tylko młodszy :evil:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cezary napisał:

Coś mi świta, że ten skok na 69 zł to było właśnie tak mniej więcej 100%.

Ale wówczas inflacja wynosiła kilkanaście procent rocznie.

2 godziny temu, sebeklca napisał:

wyliczając średnią cenę z dat 2000,2002,2004 mi wychodzi ,że na dzień dzisiejszy badanie techniczne z pkt. 1.2 powinno wynosić ~227 zł.

Jest to całkiem możliwe, bo w czasach kiedy ceny badań były waloryzowane, to cena OBT oscylowała w granicach ceny 1 roboczogodziny w ASO czyli na dzień dzisiejszy było by to 220-250 PLN (oczywiście cena ta nie dotyczy marek premium).

Z drugiej strony należy się zastanowić, czy ówczesna cena nie była zbyt wysoka? Zakładając, że OBT wykonujemy 30 minut (tak bez pośpiechu) to roboczogodzina pracy SKP wcale tak bardzo nie odstaje od roboczogodziny w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wiesław napisał:

20 zł motocykl ,60 zł samochód do 3,5 t początek lat 80 tych

Wówczas były zupełnie inne stawki ( przed denominacją ).

np.

Zrzut ekranu (18).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 20.12.2020 o 20:10, Arty napisał:

Ale chyba juz wszyscy zapomnieli jak te kilkanascie lat temu ceny za przeglady z dnia na dzien skoczyly o ponad 100% a wiec jakby to rozbic na lata to diagnosci dostali podwyzke awansem z gornej półki... Jakby tak sie  ten interes nie oplacal to stacje nie oferowaly by bonusow w postaci gratisowego paliwa, gazu, myjni lub jeszcze innych gadżetów, aby sciagnac klientow do siebie

Faktycznie zapomniałem, że to była podwyżka na 17, być może 30 lat.

Skoro tak, to Ministrom i Posłom też nie ma co dawać podwyżek, bo do wyborów wszyscy się pchają i każdy, by chciał się tam dostać. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.