Skocz do zawartości

Master


veg

Rekomendowane odpowiedzi

No to akurat dzis podjechał na sprawdzenie amortyzatorów trochę starszy mascott tylko nie 7 miejscowy a myślę sobie zobaczę na te tabliczke znamionowa. Klient pokazał mi dowód ładowność 900 kg. Szukam tabliczki a on mówi że w środku w kabinie jest zastępcza. Mają 3 takie i wszystkie mają tabliczki zastępcze bo te na słupkach sie zamazały 😀 we wszystkich 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paprock napisał:

Oczywiście moje wiedza jest tylko internetowa, dlatego chętnie wysłucham praktycznej.

@Paprock-u luzik, ja (a pewnie nie tylko) i tak swoje wiem, więc dla uspokojenia nerwów :stroke: , wirus się rozszalał i mąci głowy szlachetnej braci, jeszcze trochę i zmora ulegnie jak kiedyś czarna ospa. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, duchu napisał:

w bazie na poprzedniej SKP miałem Traffica zarejestrowanego jako Espace , prawidłowo ?

 

A ten logosy nosi prawidłowe, czy to też z poprzedniej bazy Espace?

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-master-warsztatowy-ID6CWkRm.html?

 

Jak, odbiłem się od dna, czy trafiony - zatopiony? Masz coś w zanadrzu jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@veg nie myli się tylko ten co nic nie robi. Kiedyś ktoś z nadzoru powiedział mi tak : lepiej dać nie uzasadnionego negatywa, niż przyklepać muke. Z pierwszego zawsze się wytłumaczysz. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, danielg539 napisał:

Jelcz z kabiną od Stara.

Poza kabiną jest jeszcze rama, silnik, skrzynia, mosty itp. De facto Jelcz na widelcu Stara 244 robił jedynie zabudowę pożarniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Paprock napisał:

 

A ten logosy nosi prawidłowe, 

Nosi takie a nie inne z jakiegoś powodu .co nie zmienia faktu ze jest tym czym jest.Powiedz przypomina ci Mastera  II ? Na OBT też z listewki spiszesz ?

 

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancia Voyager ma na listewce napisane Lancia choć przypomina Chryslera, więc spiszę Lancia!

 

I jaki sens gadać z kimś kto bzdury wypisuje, pogrąża się i tonie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie odpowiedziałeś na pytanie ... tylko z lancią wylatujesz   , a co tam ..Czyli rozumiem ze jak podjadę do ciebie koreańsko czeskim  hyundaiem i bede miał w briefie :TUCSON,ix35 to sobie wpiszesz co popadnie , albo audiczką i w briefie będzie stało A4 , S4 to według uznania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Paprock napisał:

Skoro jeden z drugim ma wiedzę, że Master na bliźniaku z 2005 roku nie istnieje, to proszę o wyjaśnienie.

master na bliźniaku ma tylny napęd  a na pojedynczych kołach przedni .  Renault maxity znane też jako volvo czy nissan cabstar tez są na bliźniakach a dmc 3,5 .  kia 2500 tez maja bliźniaki a są do 3,5 t DMC . także bliźniaki tylnej osi nie są wyznacznikiem DMC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, piter1973 napisał:

kia 2500 tez maja bliźniaki a są do 3,5 t DMC . także bliźniaki tylnej osi nie są wyznacznikiem DMC .

Takie małe ale, nośność tylnych opon w Kia o rozmiarze 5.00R12 wynosi 462 kg to jak wyobrażasz sobie ten pojazd na pojedynczych kołach z tyłu? Pojedyncza opona w masterze ma nośność 2 razy większą jak ta w Kia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, aboz napisał:

potwierdź albo zaprzecz, że Mascotta wypuszczali z DMC 3,5t jako Master.

nie spotkałem takiego przypadku . mascott to zawsze był mascott , nawet zmniejszony do 3,5 t DMC . mascott był produkowany od 3,5 do 6,5 t DMC . w renault trucks jestem od 2001 r.

 

39 minut temu, danielg539 napisał:

Pojedyncza opona w masterze ma nośność 2 razy większą jak ta w Kia.

co nie zmienia faktu ,że  master na bliźniaku na tylnej osi nadal był 3,5 t DMC i miał tylny napęd . fabrycznie inaczej nie wychodziły : pojedyncze tylne kolo to przedni napęd a bliźniaki to tylny napęd .  inna konfiguracja to już rzeźba pozafabryczna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie  , czekam z innego powodu ...

Ale przecież  :Paprock ty mi jeszcze nie odpowiedziałeś ?

8 minut temu, blakop napisał:

 Może kiedyś ci się uda odróżnić mastera od mascotta inaczej niż po nazwie ogłoszenia 

 I to jeszcze chyba kiepsko

W dniu 12.03.2020 o 13:04, Paprock napisał:

Porównaj sobie listewki ...

mascott listwa.jpg

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia jak można mieć problemy z odróżnieniem Mastera od Mascotta . przecież  to 2 różne modele , inne na  oko : lampy , zderzak , lusterka , felgi . mascott ma ramę z ceownika a master z blachy . przednie zawieszenie mascotta to sztywna belka ( zależne ) a master ( niezależne ) ma wahacze .  może jeszcze są tacy co nie odróżnią  forda galaxy od VW sharana albo trojaczków ( c1 , aygo , peugeot 107 ) :icon_cry: . master jest w ciągłej proodukcji  a mascott zakończył produkcję w 2010 r .

 

dopiszę jeszcze lokalizacje VIn - mascott rama przy tylnym prawym kole . master między prawym fotelem a progiem pod zaślepka .  mascott ma akumulator w oddzielnej skrzynce na ramie a master wer2  pod nogami środkowego pasazera , wer 3 w stopniach wejściowych kabiny .   nie mylić mascotta z nissanem interstar albo z oplem

Edytowane przez piter1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do kogo teraz piszesz ?

W dniu 14.03.2020 o 17:04, piter1973 napisał:

nie mam pojęcia jak można mieć problemy z odróżnieniem Mastera od Mascotta .  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.