Skocz do zawartości

Opłata za badanie techniczne.


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie jak jest u was, klient płaci przed badaniem czy po. U nas płaci pobadaniu i negatywne praktycznie nie są rejestrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • berecik

    4

  • Paprock

    4

  • czmarek1

    4

  • Psuj

    3

PEWNIE ŻĘ NIE PRZYJADĄ, POJADĄ DO "FABRYKI PIECZĄTEK" A MY ZDANI NA ŁASKĘ SWOICH PRACODAWCÓW KTÓRYM JEST OBOJĘTNE CZY NAM ZABIORĄ UPRAWNIENIA, WYLĄDUJEMY NA ZIELONEJ TRAWCE. NA NASZE MIEJCE PRZYJDZIE NASTĘPNY I BĘDZIE STĘPLOWAŁ JK LECI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w rejestrze takiej stacji nie ma badań negatywnycz i pierwszy wniosek który wyciąga kontrolujący - idą lewe przeglądy, bo jak to jest możliwe,że wszystkie auta są sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w miarę na bieżąco wgląd - bywając często na SKP - w statystyki badań. Generalna zasada jest taka, że negatywów nie daje (prawie) nikt ...

Najczęściej w takim przypadku słyszy się "Pana/Pani u nas nie było. Do widzenia" - mam tu na myśli diagnostów, którzy w miarę rzetelnie starają się podchodzić do tematu, a nie tych podbijających każdy dowód ...

 

A tak swoją drogą - nie wiem czy wiecie - na terenie poznańskich SKP można ze świecą szukać placówek, które oferują wirualne przeglądy. Jeszcze kilka tygodni temu panowała inna atmosfera :D

No cóż - CBŚ jednak działa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy internet, mamy Stacje 2000, i mamy "czarną liste" gdyby opis na tej liscie się automatycznie aktualizował ... ?Chyba nic więcej nie musze powiedzieć ! :D Może Norcom ma w tej kwesti jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ten post w tym dziale ?

 

A tak odpowiadając na pytanie - trzeba tylko ustalić jak rozwiązać sprawę rejonizacji - bo dlaczego interesować mają Psuja Twoje pojazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam. Mam zapytanie odnośnie pobrania opłaty za badanie techniczne poprawkowe.

Przyjechał na stacje klient na pierwsze badanie tech. sam. osob.

Stwierdziłem brak numeru silnika i wystawiłem zaświadczenie z wynikiem negatywnym i DIP. Pobrałem opłate 169 zl.Po dwóch dniach przyjechał ten pojazd z nabitym numerem silnika na innej stacji. Ja wykonałem badanie poprawkowe do poprzedniego negatywnego badania i wystawiłem żaświadczenie i DIP pozytywny.

Pytanie moje jest ,jaką opłate miałem pobrać za drugie badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badnie pierwsze tak zwany DIP wykonuje sie raz nie mozna wykonac pierwszego badania dwa razy , badania porawkowe mozesz robic ale wystawiasz tylko zaswiadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym .poza tym na DIPie nie ma terminu nastepnego badania przeciez .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz . ale na DIP wcześniej było napisane brak numerów silnika

i to uważam nale4zy poprawic na nadane nr. silnika i wystawic nowy DIP

Może się myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam my na stacji mamy od początku roku 87 sztuk negatywów i świat sie nie zawalił klijęt płaci po badaniu a jeśli nie kończy badania /jak to się mówi w toku/ płaci za wykonane czynności i nie ma zmiłuj sie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kościuszko a dlaczego pierwsze badanie można wykonać tylko przecież badania wykonuje się na wniosek właściciela pojazdu i moim zdaniem jak chce robić pierwsze badanie co tydzień to jego sprawa a moja kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz ,badanie robisz na wniosek właściciela pojazdu,i to on decyduje czy robi je przed terminem czy po ,czy w skrajnym przypadku długo długo nie/rekordy to 3-lata na samochodzie osobowym/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie rok temu w Dz.U. 223 napisano kilka ,ale jak znaczących zdań, pod którymi podpisał się Pan Minister Opawski.Teraz cała społeczność związana tym rozporzadzeniem dochodzi co on miał na myśli. Prawie jak Mickiewicz (ten poeta , którego już nie spytamy)

W punkcie 3 paragrafu 3-go mówi się o jednorazowym pobraniu opłaty za badanie okresowe które było z badaniem dodatkowym. Pewnie chodziło o ponowne sprawdzenie usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądze że chodziło o to że można wykonać jednocześnie dwa badania dodatkowe z zakresem okresowgo np.po kolizji i zmian rodzaju i w tym przypadku bierzemy za okresowe tylko raz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

najpierw kasa potem badanie. kiedy zaczynałem prace jako diagnosta najpierw robiłem badanie. Istny cyrk. Nie można było wyegzekfowac kasy od odrzuconego klienta. Nijak nie chciał zrozumieć, że płaci za urzywanie urzadzen a nie za pieczątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie płaci PO, a ja dodam jeszcze pytanie ile płaci?? w moim rejonie są stacje które pobieraja inne (oczywiście mniejsze) kwoty za badania np:taxi, gaz itp., itd.

Ja pobieram zgodnie z cennikiem i już niejednokrotnie klient włączył wsteczny bieg powiedział że jestem naciągacz i pojechał do innej stacji :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

U nas klient płaci po. Myślę, że jest to bardziej w porządku, bo w końcu wszędzie płaci się za usługe po jej wykonaniu.Oczywiście dowód rejestracyjny oddajemy klientowi po powrocie z kasy z pieczątką "zapłacono". Często jeżeli wynik badania jest neg., to kierujemy klienta do naszego warsztatu i jeżeli naprawę wykona od razu, to kasujemy go dopiero po naprawie i tylko za jedno badanie (bez poprawki). Czasem (bardzo rzadko) zdarza się, że klient odmawia zapłaty, ale to po prostu ryzyko zawodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 years later...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.