Skocz do zawartości

Brak pojazdu w Cepiku i błędy w bazie


bob555

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Mam problem z bazą CEPIK -  po  tablicach rejestracyjnych pojazd nie jest znajdowany przez bazę  , po numerze DR pojawia się inny pojazd a po numerze Vin  pojawia się mój pojazd  ale z innymi  tablicami  rejestracyjnymi . Samochód przez kilka lat nie był  użytkowany oraz nie przechodził BT z powodu  awarii  .  Teraz po  naprawie i  pojawieniu  się    na stacji  celem dokonania badania Diagnosta nie może znaleźć pojazdu i  odsyła mnie do  WK.  Czy to jest prawidłowa ścieżka działania  , czy może jednak powinienem kontaktować  się z Cepikiem?   Jaka byłaby wg Was najszybsza droga  do  pojawienia się pojazdu w bazie/wyprostowaniu  informacji    ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem diagnostą ale ja bym poszedł do WK, położył blachy i DR i dał wniosek o tablice tymczasowe i miekki DR w celu wykonania badania technicznego i określenia danych (bo zapewne w starym dowodzie mało jest). Chciał nie chciał Wydz. Komunikacji wyda Ci PC i nowe tablice, niestety jest to jakiś koszt ale wydać muszą z tego co pamiętam.

Tylko teraz czy dostaniesz się do wydziału komunikacji?

Druga sprawa - co pokazuje historiapojazdu.gov.pl? Bo czasem mam wrażenie że historiapojazdu, cepik i mójpojazd to różne bazy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nikita_Bennet napisał:

Druga sprawa - co pokazuje historiapojazdu.gov.pl? Bo czasem mam wrażenie że historiapojazdu, cepik i mójpojazd to różne bazy ;)

 

Podobno od 15 marca wszedł w życie rozporządzeniowy cud, który miał ziścić, ujednolicić info zawarte w tych bazach o pojazdach. ;-)

 

A co do problemu, to jest chyba procedura zgłaszania niezgodności. Mimo wszystko obrałbym azymut wskazany przez @Nikitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli  chodzi  o  historiapojazdu.gov.pl -  po  danych z mojego  DR -  nie odnajduje pojazdu, po  wpisaniu danych  "obcego pojazdu " - pojawia się historia  pojazdu - mix  moich danych i  tego drugiego  pojazdu.  Byłem wczoraj  w WK i  chciałem poradę jak  można to odkręcić w bazie   to  urzędnik  stwierdził  że to musi  Diagnosta odkręcić a oni   pracują  tylko    w nagłych przypadkach i  obrażony poszedł  do siebie .  Jeśli  chodzi  o  rozporządzeniowy cud - nie zastałem go .  Uderzę w takim razie ponownie do  urzędu po miękki  DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bob555 napisał:

 Jeśli  chodzi  o  rozporządzeniowy cud - nie zastałem go .  

 

W tym całym "cudzie" idzie o poszerzenie zakresu udostępnianych informacji, udostępnianych danych tak dla właścicieli pojazdów jak i stacji.

Taki mały pikuś. Taki fragment rozporządzenia z 13 lutego, którego część od 15 marca weszła w życie. Nic szczególnego.

Ale proszę bardzo dla zainteresowanych: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200000241

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bob555 napisał:

Diagnosta nie może znaleźć pojazdu i  odsyła mnie do  WK.

 

Błąd. Diagnosta powinien wykonać w trybie awaryjnym i zgłosić brak możliwości przesłania danych do CEP. A Ty przez ten czas miej przy sobie zaświadczenie z tego badania w razie kontroli (zaoszczędzi czasu i tłumaczenia, a może nawet zatrzymania DR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie w trybie awaryjnym i zgłoszenie do cep przez skp , teraz większość urzędów nie przyjmuje petentów  to raczej czerwonych tablic na przejazd na badanie tech. nie dostaniesz, a ewentualny mandat za brak badań jest mniejszy niż koszt tablic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb wykonania badania nie ma nic wspólnego z ważnością , zaświadczenie z badania z adnotacją o wykonaniu w trybie awaryjnym pozwoli uniknąć podejrzenia o podrobieniu pieczątki w dowodzie rejestr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.20)  W przypadku stwierdzenia niezgodności innych danych zawartych w dokumencie, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. a, z danymi zawartymi w centralnej ewidencji pojazdów, uniemożliwiającej wprowadzenie danych do ewidencji, uprawniony diagnosta wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z wynikiem pozytywnym i wpisuje tę niezgodność do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i do rejestru, informuje o tym, poza systemem teleinformatycznym obsługującym centralną ewidencję pojazdów, administratora danych i informacji zgromadzonych w centralnej ewidencji pojazdów oraz zamieszcza odpowiedni wpis o terminie następnego badania technicznego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.  
 
9.21)  W przypadku wystąpienia administratora danych i informacji zgromadzonych w centralnej ewidencji pojazdów do uprawnionego diagnosty o wyjaśnienie niezgodności danych zgromadzonych w centralnej ewidencji pojazdów, uprawniony diagnosta wyjaśnia tę niezgodność, w szczególności w oparciu o dostępne dane, i informuje o tym, poza systemem teleinformatycznym obsługującym centralną ewidencję pojazdów, administratora danych i informacji zgromadzonych w centralnej ewidencji pojazdów. W przypadku gdy nie jest on właściwy do wyjaśnienia tej niezgodności lub nie może jej wyjaśnić, informuje o tym, poza systemem teleinformatycznym obsługującym centralną ewidencję pojazdów, administratora danych i informacji zgromadzonych w centralnej ewidencji pojazdów, podając uzasadnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.