Skocz do zawartości

Anglik kategorii N1 z pozytywnym badaniem technicznym w PL


cater3

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Rafi90 napisał:

Dopisywać coś w uwagach typu  "Pojazd dostosowany do ruchu prawostronnego" ?

 

No zgodnie z wymogami w zaświadczeniu w poz. "Uwagi" wg pkt 8 powinieneś wpisać :

 

Cytat

Pojazd konstrukcyjnie przystosowanym do ruchu lewostronnego (z kierownicą
umieszczoną po prawej stronie pojazdu), który został następnie przebudowany i przystosowany do ruchu
prawostronnego (z kierownicą umieszczoną po lewej stronie pojazdu),

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

15) w tłumik wydechu - w odniesieniu do pojazdu wykorzystującego do napędu silnik spalinowy; wylot rury wydechowej nie może być skierowany w stronę otworów wlotowych urządzeń wentylacji;

Taki zapis obowiązuje obecnie, jak się nie mylę to od 2009r.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym ta dyskusja .Każde BT przeprowadzone powinno być na pojeździe zarejestrowanym w Polsce

z wyjątkiem I BT pojazdu z zagranicy .Czyli każdy pojazd powinien posiadać legalne TR.

Nie można robić ZK  na nie zarejestrowanym pojeździe bez legalnych TR

To nie jest twój problem, że klient nie zarejestrował  pojazdu i z jakiego powodu . jeśli istnieje w CEPIKU

to powinien mieć PC lub DR . Nie można zrobić drugi raz I BT  pojazdu z zagranicy.

 

Edytowane przez canter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, canter napisał:

O czym ta dyskusja

Zaraz będzie o polityce ( jak większość ostatnio) lub sprawach intymnych...

Kolego canter- zanim coś napiszesz przeczytaj interesujący Cię temat od początku do samego końca;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, canter napisał:

Każde BT przeprowadzone powinno być na pojeździe zarejestrowanym w Polsce

z wyjątkiem I BT pojazdu z zagranicy

 

Bzdura.

 

Godzinę temu, canter napisał:

Nie można robić ZK  na nie zarejestrowanym pojeździe bez legalnych TR

 

Można. Brak tablic wpływa tylko na wynik.

 

Godzinę temu, canter napisał:

Nie można zrobić drugi raz I BT  pojazdu z zagranicy.

 

Kolejna bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego Panowie nie rozumiecie . W pierwszym poście w tym temacie napisane jest że pojazd po I BT  przed rejestracją 

z pozytywnym badaniem nie został zarejestrowany /z jakiego powodu to już mało istotne/I przyjechał na SKP po pozytywne badanie potrzebne do I rejestracji

TO czy można zrobić drugi raz I BT ? 

Pojazd już istnieje jako zarejestrowany w CEPiK  . 

W tym przypadku jak już  jest zarejestrowany w CEPiK  to następne badanie nie jest Pierwsze na terytorium RP. i powinno posiadać legalne TR

To czy kierownica jest po prawej czy po lewej czy po przeróbkach to jest inna sprawa .

Niema TR niema  DR lub PC   nie przystępujemy do badania .

Ale abstrahując od tematu to jestem daleki od pomagania cwaniaczką  którzy na naszym podpisie chcą zarobić a to zwykle kończy się źle dla nas 

bo oni mają zawsze jedno tłumaczenie /Wysoki Sądzie ja to się na tym nie znam diagnosto to sprawdzał i się pod tym podpisał./

Edytowane przez canter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam, a może opary preparatów dezynfekujących mają negatywny wpływa na mnie...

Rozumiem, że termin "zarejestrowany w CEPiK" mam kapować jako wprowadzony do Centralnej Bazy przy pre-rejestracji, tak?

Dla mnie bez większej różnicy ile tych 'porazpierwszych' badań można wykonać przed zarejestrowaniem pojazdu w polskim urzędzie.

Dziś zrobiłem 'porazpierwsze'  w stacji A, a jutro zrobię to samo badanie w stacji B, i może za tydzień w stacji C jak mi się zachce.

Mowa cały czas o badaniu, a nie o pre-rejestracji.

To jak, można takie rzeczy kombinować, czy jest to sprzeczne z prawem, bądź zakazane na amen?

(Pomijam aspekty przekładki, tablic, dowodów czy tam pozwoleń czasowych oraz pomagania cwaniaczkommm!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest badanie pierwsze, drugie, środkowe, czy nawet ostatnie, jest to BADANIE OKRESOWE i mogę ich zrobić bez liku (jak wyżej zapodał @Paprock), wystawię do badania DIP i po sprawie, a czy jakaś płeć słabsza jest cwaniaczką, mało mnie interesuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rafi90 napisał:

Wielu ludzi robi sobie co rok badanie przed 1 rej tylko po to.....

Znam też przypadki corocznych poraz pierwszych bo czeka na klienta ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Właśnie przyjechał do mnie, legalnie na OBT, Iveco Daily furgon. Sprowadzony z Anglii. Auto zarejestrowane rok temu w Polsce. Tablice i przegląd z Gniezna. Kierownica po prawej stronie. Na dodatek jeszcze w CEPiKu, że jest to samochód ciężarowy ale VAN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- że VAN to OK! Za to z całą resztą na fajnych chłoptasi azymut!

Pewnie dekiel na ‚porazpierwszym’ nie widział auta. Zaiste za prawdę uznał zapewnienie kumpla-klienta, że kiera w tym wozie jest po naszej stronie👎

Zaraz, zaraz, bo coś mi nie pasuje. Co ma na ramie posadowione w sensie blaszak, czy ‚kontener’?

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paprock napisał:

VAN to OK

Tylko, jak wspomniałem, auto jest furgon, a nie van.

5 minut temu, Paprock napisał:

Zaiste za prawdę uznał zapewnienie kumpla-klienta, że kiera w tym wozie jest po naszej stronie👎

Właśnie, że nie. On tak z pełną świadomością. DR nie wziąłem nawet do ręki ale kierowca mówił, że jest wbite "Kierownica po prawej stronie".

Jak to WK zarejestrował?

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego sprintera. Rejestrował go gdzieś w łódzkim sam kierownik WK, oczywiście po OBT diagnosty z tamtych rejonów. Jak po roku gość z moich stron odkupił samochód i okazało się że OBT już nie przejdzie to w czasie rozmowy telefonicznej z owym kierownikiem WK, najpierw zwalał winę na diagnostę a później dodał "no nie przemyśleliśmy". Auto drugi rok stoi bez BT bo ani w tą ani w tą

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.