Skocz do zawartości

Badanie techniczne w czasie kwarantanny


Sucre9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów, chciałbym zapytać o wasze zdanie oraz w jaki sposób prowadzicie obecnie badanie techniczne ? Czy coś sie zmienilo? 

Jednocześnie chciałbym przytoczyć historię z lokalnego WK. Urzad jest zamknięty dla petentów, nie można nic załatwić. Klient posiada pojazd sprowadzony z zagranicy, dzwoniąc do WK po instrukcję postępowania w obecnej sytuacji usłyszał od Pani, że pojazdu nie zarejestruje do odwołania ... jednak spokojnie może wykonać badanie techniczne bo stację muszą być otwarte :) Oczywiście Panie siedza w urzędach i ciężko pracują bez petentów. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sucre9 napisał:

jednak spokojnie może wykonać badanie techniczne bo stację muszą być otwarte

To, że Pani w okienku mysli tylko o swoim bezpieczeństwie, a pracowników stacji ma głęboko w poważaniu... Przykre ale już chyba przywyknęliśmy... I to nie jest raczej nasza wina tylko właścicieli SKP, którzy na siłe wszystkich chą uszczęśliwiać, byle tylko złotówki wpadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, tylko ciekawi mnie jak rozwiązać problem odnośnie terminów badań. Obecnie jak widać dużo spraw można w inny sposób, mam tu na myśli spłaty kredytów itp. Pojazdy, którym skończył się termin nie powinny się poruszać, jednak jak wiadomo w obecnych czasach bez chociazby samochodu osobowego ciężko jest cokolwiek załatwić, a co za tym idzie ciężko wyobrazić sobie zawieszenie badań technicznych. Podobnie jak to ma miejsce np. w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Np. Po zamknięciu stacji, legalne poruszanie się pojazdami bez ważnych badań. Pomijam pojazdy takie jak chociażby ADR.

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o jednym diagnoście, który wybrał się na urlop. Pozostałe stacje działają, jak wprowadzą stan wyjątkowy, to będziemy się zastanawiać. Rząd twierdzi, że nie dzieje się nic groźnego, nawet wybory mają się w niedzielę odbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się rozsądnym, myśleć o tym już teraz żeby nie podejmować działań w ostatniej chwili. Jeżeli urzędy są zamknięte, a można przyjąć, że SKP i WK mają podobne zadania. Chodzi o kontakt z ludźmi, podobna ilość. Więc dlaczego WK zamknięte, Panie siedza i zarabiają, a inne zakłady zamknięte i nie wiadomo co z wyplatami, rachunki same się nie opłaca. Każdy musi się martwić i kombinować, a państwowa posada jest miła i ciepła ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, grzegorz70 napisał:

Pozostałe stacje działają

No właśnie, jak u Was w poszczególnych częściach kraju to wygląda?? Ja jeszcze nie słyszałem, żeby stacje w okolicy zamykali ale ruch na pewno mniejszy. U nas zmiennik był w tym tygodniu na urlopie, a w nastepnym tygodniu znowu ja idę, bo jeden spokojnie się wyrobi i zamiast do 21 to przeglądy mamy do 16, później szef dyżuruje ale chętnych nie ma już wieczorem. Co do wyborów to nawet jak nie przełożą terminu, to frekwencja będzie bardzo mała i ciekawe, czy będą chętni do komisji wyborczych.

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wszystko zamknąć, zawiesić, odroczyć ale co dalej...? Ile można przebywać na urlopie, zamknąć urzędy itp? Zwyczajnie trzeba się nauczyć żyć ze świadomością co może się zdarzyć a nie nadgorliwie wszystko zamykać....trzeba uświadomić sobie że ten wirus nie zginie za tydzień,dwa czy tam miesiąc ale już pozostanie a jednak życie musi płynąć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sucre9 napisał:

Wydaje się rozsądnym, myśleć o tym już teraz żeby nie podejmować działań w ostatniej chwili. 

A jakie rozsądne działania chcesz podejmować już teraz a nie na ostatnią chwilę ? 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, że nie możemy popadać w panikę. Jednak chodziło mi o to, że zamykamy różnego rodzaju działalność, a urzędy zamknięte tylko dla petentów. Praca wewnątrz toczy się na kawie i ciastkach (potwierdzone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sucre9 napisał:

 a państwowa posada jest miła i ciepła ... 

Trzeba było wcześniej takiej szukać a nie zostawać diagnostą i teraz narzekać

 

Wyboru dokonałeś więc przyjmij go na klatę 

I jeszcze nie napisałeś jakie rozsądne działania chcesz podjąć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o narzekanie, i nie ma potrzeby kogoś atakować tylko wymienić zdanie ... Co w sytuacji gdy mamy kontakt z zarazonym (świadomie bądź nie). Zostaniemy zarazeni i mamy kontakt z następnymi 10-15 klientami ? To jest luźna rozmowa, nie ma potrzeby się spinac Mecher :)

Edytowane przez Sucre9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, yogi1984 napisał:

Ile można przebywać na urlopie

Tydzień to tak akurat😃 A później tak jak napisałeś, trzeba żyć dalej i funkcjonować ale jak napisałem, ruch mniejszy więc zdecydowaliśmy sobie po tygodniu odpocząć. Jest okazja wykorzystać zaległy urlop, którego jest jeszcze sporo.

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sucre9, zacząłeś temat, napisałeś o rozsądnych działaniach.

Napisz jakie, to wymienimy zdania. Dla mnie to na razie narzekanie na zasadzie "psze pani a oni nie muszą "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co w przypadku pogorszenia sytuacji w kraju, obecnie mamy ogłoszony stan epidemiologiczny. Rząd może zakaz ruchu pojazdów, więc w sumie problem mógłby się sam rozwiązać. Jakby nie patrzeć mamy kontakt z różnymi osobami, często obcymi i nie wiemy czy moze byc zarazona czy też nie. Myślę nad tym jakby można ograniczyć ryzyko w naszym zawodzie i nie paralizowac ruchu. Moze to troche nadwyrost, jednak kilka tygodni temu chyba wszyscy byliśmy sceptycznie nastawieni do zagrożenia, a po tym co stało się we Włoszech wiele osób zmieniło diametralnie zdanie. Wydaje się, że nie można w tej sytuacji być ignorantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinniśmy się zastanowić  czy przyjmować korespondencję, zwłaszcza poleconą która siłą  faktu

przechodzi przez wiele rąk zanim do Ciebie dotrze. Najlepiej bez otwierania do do kosza.

Zdezynfekować rączki i poczekać na lepsze czasy !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Sucre9 napisał:

Myślę nad tym jakby można ograniczyć ryzyko w naszym zawodzie i nie paraliżować ruchu

 

Rządzący powinni sprawić by diagnosta podczas badania nie musiał wsiadać do pojazdu. Obecnie musimy obligatoryjnie używać miernika nacisku na pedał hamulca. Wystarczy wprowadzić opcjonalne użycie miernika nacisku na pedał hamulca i już nie musimy wsiadać do 90% pojazdów. Pomiar z miernika jest potrzebny tylko do wzoru na  skuteczność hamowania obliczeniową.  W większości przypadków skuteczność hamowania jest już uzyskana bez miernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zamykanie, każdy ma prawo do swojego zdania i podejścia. Nie rozumiem tylko ignorantów, którym się wydaje, że ich epidemia nie dotyczy. A jeżeli coś się wydarzy to szukają wszędzie pomocy.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, blakop napisał:

Ale kto Wam broni zamknąć SKP?

To nie jest taka prosta sytuacja zero-jedynkowa, żeby zamknąć stacje i po problemie. Stacje muszą funkcjonować, jak wiele innych gałęzi gospodarki, pracownicy tych stacji muszą zarabiać na utrzymanie rodziny ale z drugiej strony każdy się boi, no może jest kilku bahaterów jak ten słynny koszykarz, który sobie żartował z wirusa, a później coś go tam złapało. Nie wiemy kto do nas przyjedzie, bo klientela jest bardzo zróżnicowana. 

Fakt skutecznego sposobu nie ma, możemy tylko używać środków doraźnych i liczyć, że wirus nie trafi na nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie można, więc każdy z nas pracuje ale z pewnymi obawami i środkami ostrożności i nikt na razie nie zamyka stacji, przynajmniej nie słyszałem...

A galerie się zamknęły odgórnie i pracownicy dostaną jakieś świadczenia z tegu powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa. Dostaną. Chyba bombonierkę z logo PiS od Adriana w ramach kampanii.

Zdajesz sobie sprawę na jakich zasadach pracuje większość pracowników takich galerii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.