Skocz do zawartości

Badanie techniczne w czasie kwarantanny


Sucre9

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, 08/15 napisał:

Może wariant brytyjski?

Własnie wszystkim użytkownikom przedłużono ważność BT o 6- mc.

 

 

Tyle ,że Brytowie mają zakaz jazdy pojazdem bez BT , taki przyłapany pojazd od razu ląduje na lawecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie był przygotowany na to co dzieje się w ostatnim czasie. Pytanie co z osobami bez żadnych oszczędności, których zapewne jest spora ilość. Chyba jeszcze to co najgorsze przed nami, niestety....

Edytowane przez Sucre9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sucre9 napisał:

Pytanie co z osobami bez żadnych oszczędności, których zapewne jest spora ilość

Dadzą sobie radę lepiej od tych co mają....

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-radio-maryja-moze-zostac-zamkniete-o-tadeusz-rydzyk-apeluje-do-sluchaczy-6490899678156417a

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-uziemil-lecha-walese-mam-6-tys-zl-emerytury-i-bankrutuje-6490508039419521a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Grzegorz Łódź napisał:

Dadzą sobie radę lepiej od tych mają ...

 

20 tyś co miesiąc, i ledwo starcza do pierwszego... W sumie to racja ! Należy pomóc tym co mają, żeby mieli dalej 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2020 o 21:12, Sucre9 napisał:

Jeszcze jedna rzecz, pomimo posiadania polisy w towarzystwie x,y oraz z wypłata następuje tylko z jednej.

Naprawa szkody nie może prowadzić do wzbogacenia. To wynika z przepisów i orzecznictwa.

 

W dniu 25.03.2020 o 08:02, dominik_z napisał:

Nawet nie może wystąpić z regresem, no chyba, że jest w stanie udowodnić, że szkoda została wyrządzona celowo i umyślnie- tutaj by trzeba udowodnić, że to stan techniczny był powodem kolizji.

Tu regres nie ma zastosowania. To odbywa się na drodze powództwa cywilnego. Mało tego, sądy rzadko kiedy biorą pod uwagę fakt, że pojazd nie został poddany OBT. Liczy się stan techniczny określony przez biegłego. Powoli zaczyna się to zmieniać, bo pojawiają się orzeczenia, uznające fakt nie poddania pojazdu badaniu jako główną przyczynę zdarzenia. Wiąże się to z tym, że gdyby taki pojazd został sprawdzony przez specjalistę (czyt. diagnostę), właściciel/użytkownik miałby pełną świadomość jego stanu i mogło by nie dojść do wypadku, lub jego rozmiar byłby mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aboz napisał:

Naprawa szkody nie może prowadzić do wzbogacenia. 

Tego nikt nie mówi/Nie  kontroluje do momentu wystąpienia szkody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas skrócono działanie stacji o godzinę, odkażamy klamki i blaty, szef dał jakąś butelkę pachnie spirytusem więc chyba będzie działać. Rękawiczki jednorazowe musiałem załatwić sobie sam a maseczkę dostałem 1 szt. i mam mi starczyć na bardzo długo. Ludzi na szczęście mało, nie ma kolejek, do biura wpuszczamy pojedynczo i zabraniamy wchodzenia na halę. Wjeżdżamy sami bez udziału właściciela pojazdu. Czy te środki ostrożności wystarczą? Śmiem wątpić. Rząd mógłby też pomyśleć o nas i odroczyć w czasie badania techniczne. Skoro ludzie nie mogą wychodzić z domu i spadł ruch na drogach to nic by się nie stało gdyby zamknęli na 2 tygodnie stacje, zresztą gdyby ogłoszono że na przegląd można jechać za 2 tygodnie to stacje same by się pozamykały z braku klientów. No chyba, że chcą żeby wirus nas wyłączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pirat napisał:

spadł ruch na drogach to nic by się nie stało gdyby zamknęli na 2 tygodnie stacje, zresztą gdyby ogłoszono że na przegląd można jechać za 2 tygodnie

Nie 2 tygodnie a 2 miesiące może być mało! Za 2 tygodnie to o szczycie zachorowalności możemy tylko pomarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, danielg539 napisał:

Nie 2 tygodnie a 2 miesiące może być mało!

To tym bardziej może wykorzystałbym zaległy urlop i nadgodziny 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pirat napisał:

może wykorzystałbym zaległy urlop i nadgodziny

No to wypadałoby zapytać swojego pryncypała co on na to, my nie pomożemy.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, blakop napisał:

z czego właściciel stacji, który przestanie zarabiać ma Wam płacić pensje?

A teraz z czego płaci jak obroty spadły o 70-80 % ?

Zamknięte SKP nie generują pewnych kosztów i suma sumarum zamknięcie SKP może nie przynieść większych strat niż SKP pracująca. 

Ekonomicznie najrozsądniejsze rozwiązanie to urzędowe odroczenie terminów OBT o 3-4 miesiące a zwiększona ilość OBT po tym okresie zniwelowała by znaczną część strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek jest taki jak napisałem, czyli jakieś 70%. Średnio 1 OBT co 3 godziny a wiosną zawsze był dużo większy ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On line i statystyki się poprawią, a poważnie to zamknięcie tak z własnej woli myślę nie wchodzi w grę. Każdy chce tego klienta zatrzymać a jak zamknie to pojedzie do konkurencji i nie wiadomo czy następnym razem wróci do nas. Nawet jak jest mało badań to zawsze coś tam się zarobi przynajmniej na pensję. Mnie osobiście denerwuje tylko takie głupie szukanie oszczędności, które może się obrócić przeciwko nim. Może lepiej wydać te 2-3 stówki na jakieś środki zabezpieczające i trochę spokojniej spać niż zamknąć w razie choroby i poddać kwarantannie całą załogę i klientów. To nawet lepiej w oczach klienta lepiej wygląda jak może sobie dłonie zdezynfekować, widzi że pracujesz w rękawiczkach że zakładasz folie na kierownicę. Dbasz nie tylko o 100zł ale też o jego zdrowie i przy okazji własne. Ale co ja tam mogę do pewnych osób nie trafiają żadne argumenty.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak widać pomysły na "przetrwanie" są różne. Wiem jedno - nie wszyscy mamy pracę jak w urzędach (czyli czy się stoi, czy się leży 2000 się należy) i wielu z nas wolałaby jednak na bieżąco pracować i nie patrzy z takim hura-optymizmem na ewentualny przestój.

Choć czuję w kościach, że takowy nastąpi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miałbym okazję wykorzystać zaległy urlop to tylko 20 dni, ale siła wyższa trzeba pracować żeby inni mogli odpoczywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2020 o 22:56, wadi napisał:

Tyle ,że Brytowie mają zakaz jazdy pojazdem bez BT , taki przyłapany pojazd od razu ląduje na lawecie.

Nie rozumiesz. Przedłużono im badanie o 6 m-c. Wiec mają je ważne.

Jedynie jeśli dostałeś negatywa przed 30.03 to nie możesz się poruszać. Maja też być otwarte niektóre stacje by robić badania poprawkowe.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, 08/15 napisał:

Nie rozumiesz

Dogadujecie się jak "ślepy" z "głuchym"😄

Koledze wadi zapewne chodziło,że w WB są duże kary za brak OBT (laweta),dlatego wydłużono im badanie. U nas w Polsce nie trzeba nic wydłużać bo restrykcje za brak OBT są małe i ludzie nie boją się jeździć bez ważnych badań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, blakop napisał:

Choć czuję w kościach, że takowy nastąpi

SKP jak i cała firma zamknięta od 23.03 do 06.04😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.