Skocz do zawartości

Badanie techniczne "Łyse opony"


Sucre9

Rekomendowane odpowiedzi

Jak diagnoście się oberwie (nie ważnie czy słusznie czy nie) to można skończyć pracować w tym zawodzie bo wystarczy że zrobisz przegląd i przy okazji zajdziesz za skórę tej osobie, ona zmieni laczki i specjalnie zrobi drogowe wykroczenie i mamy po zawodach. Sposób na eliminację diagnostów wręcz genialny kosztem mandatu z ewentualnymi punktami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo, są tacy co na przegląd mają inne koła ale tego nie wiemy, może od śąsiada pożyczył na czas badania. Może na srubach będzie widać ślady, jak były świeżo wymieniane koła. Kiedyś słyszałem o małej firmie transportowej, która miała kilka takich samych aut i mieli komplet nowych kół na tylko na przeglądy ale ile w tym prawdy to też nie wiem. Fakt, że jak ktoś będzie chciała nam zrobić na złość, to zrobi.

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Sucre9 napisał:

Wedlug mnie wynika z niego, że osoba winna jest diagnosta. 

Jakoś nie wyczytałem by to diagnosta był winny. 

Tylko, iż 2 dni wcześniej było N na BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w tym problem, że po badaniu pojazdu klient może zrobić z nim co tylko mu się podoba ... jaki mamy na to wpływ? A bez mrugnięcia okiem jesteśmy oskarżeni.... 

Teraz, Mecher napisał:

Jakoś nie wyczytałem by to diagnosta był winny. 

Tylko, iż 2 dni wcześniej było N na BT.

Jest jeszcze drugi artykuł w, którym pada stwierdzenie, o wszczęciu postępowania. Niedopełnienie obowiązków podczas badania. Postaram się znaleźć i wstawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sucre9 napisał:

Wlasnie w tym problem, że po badaniu pojazdu klient może zrobić z nim co tylko mu się podoba ... jaki mamy na to wpływ? A bez mrugnięcia okiem jesteśmy oskarżeni.... 

 

Musiałby człowiek robić dokumentację fotograficzną wszystkiego 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Funkcjonariusze na razie badają sprawę pod kątem karygodnego zaniedbania obowiązkówprzez osobę dokonującą przeglądu technicznego na stacji kontroli pojazdów.' - rozumiem to tak, że jedna osoba jest winna ? Czy się mylę nad wyrost ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jest winny, skoro dwa dni wcześniej przeszedł BT. Może diagnosta, może właściciel.

Jackowskiego trzeba spytać, on z góry by wiedział, kto zawinił.

A znam przypadki, że zaraz po OBT (jeszcze na oczach diagnosty) wymieniali opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście miałem przypadek klienta, który miał przyciemniane boczne przednie szyby. Podczas badania zerwał folię, po badaniu pojechał do firmy ponownie założyć. Pod koniec dnia znowu się spotkaliśmy w obecności funkcjonariuszy. Jak to możliwe, że z takimi szybami pojazd ma pozytywne badanie   ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc poczekamy, zobaczymy, bo z artykułu absolutnie nie wynika wina diagnosty.

Nie ma nic na zasadzie "a mimo łysych opon pojazd przeszedł pozytywnie BT" 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mecher napisał:

Więc poczekamy, zobaczymy, bo z artykułu absolutnie nie wynika wina diagnosty.

Nie ma nic na zasadzie "a mimo łysych opon pojazd przeszedł pozytywnie BT" 

 

Zgadzam się, jednak kolejny raz świadczy to o tym, że w naszym zawodzie nie jest łatwo. I oczywistym wydaje się, że nikt nie przepuscilby pojazdu w takim stanie, no ale zdarzają się kwiatki ... 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sucre9 napisał:

Osobiście miałem przypadek klienta, który miał przyciemniane boczne przednie szyby.

Osobiscie też miałem przypadek tylko bardziej hardkorowy. Seicento czarne z czarnymi szybami wokół dowód zabrany za szyby wjechał na stację zrobić dodatkowe badanie, oczywiście szyby dalej czarne więc w tył zwrot. Przyjehał za jakieś 3h z wymienionymi drzwiami na białe i szyby były normalne:( zrobiłem mu dodatkowe i sobie fotki telefonem i pojechał po odbiór dowodu a pewnie za nastepne 3h miał z powrotem swoje drzwi i jaka tu moja wina miała by być :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Qnick napisał:

jaka tu moja wina miała by być

Zaburzony zmysł estetyki, białe drzwi w czarnym aucie? brzydko to musiało wyglądać. :giggle::faint:

Taki żarcik oczywiście:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bartek24 napisał:

Że mu się chciało tak przekładać te drzwi, to jest dla mnie dziwne...

A dla nas jakie to było dziwne aż nieprawdopodobne ale to jest prawdziwa historia z mojej kariery zawodowej w tym zawodzie i jedna z ciekawszych :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2020 o 11:20, Bartek24 napisał:

Że mu się chciało tak przekładać te drzwi, to jest dla mnie dziwne...

W takim aucie to szybciej można przełożyć drzwi niż zerwać folię z szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.