Skocz do zawartości

Zmiana VIN - jakie badanie?


radekd2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

podczas badania okresowego wyszła niezgodność VIN pomiędzy stanem faktycznym, a DR i CEPiK. Wynik badania negatywny.

W CEPiKu jest już poprawione i zapewne pojazd przyjedzie za jakiś czas na badanie poprawkowe z nowym DR.

Ponieważ pierwszy raz mam taki przypadek to zastanawiam się jak zrobić takie badanie. Chyba nie mogę zrobić poprawkowego do tamtego negatywu bo jest tam zły VIN?

Czy zrobić od nowa normalne okresowe, z właściwym VIN i tylko opłata 20+1, no i termin wg poprzedniego badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak zassałeś dane po nr rej. i marce ?

 

Ja jak zmienię jedną cyfrę czy literkę w VINie, to nakazuje mi wykonać prerejestracje, bo brak w systemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mecher napisał:

To jak zassałeś dane po nr rej. i marce ?

No przecież napisałem w pierwszym poście.

W CEPiK i DR nr VIN: ABCDEFGHIJ1234567

a na pojeździe: ABCDEFWHIJ1234567 (oczywiście nr przykładowy)

 

Wpisałem do Stacji SQL nr VIN z DR i zassało mi wszystko ładnie z CEPiKU. Sprawdzam numery na pojeździe i zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to ,że można wykonać badanie "poprawkowe" na nowym poprawnym dokumencie ( dow.rej. i dane w cep.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ponowne sprawdzenie pobierasz 20+1zł.
Poprawny nr VIN  będzie wpisany w adnotacje urzędowe wraz z pieczątką WK. Nic nie będziesz musiał zmieniać bo urzędnicy poprawiają od razu w CEP, więc do badania poprawkowego pobierze Ci się poprawny nr VIN- tylko uważaj, bo niektóre programy pobierają dane z archiwum programu a nie z CEP, więc musisz to skontrolować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dominik_z napisał:

Poprawny nr VIN  będzie wpisany w adnotacje urzędowe

W adnotacjach urzędowych nie wolno wpisywać numeru VIN. Jeżeli zatrzyma mnie niemiecki/austriacki itp. policjant z takim DR to zabije mnie śmiechem, a auto pewnie skończy na lawecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radekd2 napisał:

W adnotacjach urzędowych nie wolno wpisywać numeru VIN

Nie mnie osądzać czy nie wolno, miałem taki przypadek i poprawny nr VIN WK wpisał w adnotacjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, radekd2 napisał:

nie wolno wpisywać numeru VIN

W takim razie zgodnie z literą prawa udaj się do urzędu, dokonaj tymczasowej rejestracji,  wykonaj badanie poprawkowe, wróć po swoje tablice i z nowym PC oczekuj na nowy DR i KP. 
Po co generować  koszty jak urząd wpisze poprawny VIN, właściciel wykonuje pozytywne OBT i w spokoju oczekuje na nowe dokumenty... 

6 minut temu, Rafi90 napisał:

wymienić DR

WK wpisuje poprawny nr VIN  w adnotacje, a w międzyczasie zamawia nowe dokumenty z poprawnym nr VIN. 
Ale może niech michał_k się wypowie 

Edytowane przez dominik_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jeśli mamy jeszcze np 4 kratki wolne, to przy BT albo wyjeździe za granicę może być problem. Tak samo przy sprzedaży pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literalnie - wymiana DR (żaden przepis nie pozwala na poprawę w adnotacjach). Ale jest jak jest i świat się jakoś nie skończył. W zagranicznym DR też kiedyś widziałem VIN poprawiony w adnotacjach urzędowych. Nie wiem jak zachowa się zagraniczny organ kontroli ruchu, natomiast nie bardzo wiem jaki to niby miałby być problem przy sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to adnotacje urzędowe w DR potwierdzone stosownymi pieczęciami i podpisami są ważne i mniej ważne? czyli adnotacja "Hak" jest z kategorii tych ważnych, a już nr VIN nie? jakie problemy może mieć klient przy BT lub sprzedaży? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezary napisał:

A to adnotacje urzędowe w DR potwierdzone stosownymi pieczęciami i podpisami są ważne i mniej ważne?

Reguluje to rozporządzenie w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu i jest tam zapis co można w takich adnotacjach wpisać, są to m.in.:
EDIT: 
Z chęcią bym wpisał, ale mi się wszystko rozjechało :cry:
Dlatego kieruję tutaj :
§ 11. 1. Dowód rejestracyjny, pozwolenie czasowe wystawia się następująco: → pkt 30)

 

Edytowane przez dominik_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dominik_z napisał:

czy to jest zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym?

To po co w ogóle korygować zły VIN, po co w ogóle DR?

 

Nie chce nikomu wbijać szpilki czy mieć jakieś pretensje ale chyba zasada jest taka:

- jeżeli błędny VIN wynika z winy urzędnika/urzędniczki z WK to jest on korygowany w uwagach,

- natomiast jeżeli winny jest ktoś inny to należy zapłacić za nowy DR.

 

Ja na pewno nie odważyłbym się pojechać za granicę z VIN wpisanym w DR w uwagach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem do czego zmierza dyskusja z Twojej strony :665:

10 godzin temu, radekd2 napisał:

jeżeli błędny VIN wynika z winy urzędnika

Jeśli błąd wynika z winy urzędnika to poprawny VIN tymczasowo wpisują w adnotacje i na własny koszt zamawiają DR i KP. 
 

 

10 godzin temu, radekd2 napisał:

winny jest ktoś inny

życzę Ci żebyś  to nie musiał Ty pokrywać kosztów wymiany DR i KP jak pomylisz się przy I OBT w kraju.

Pozdrawiam, miłego dnia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.