Skocz do zawartości

Kia sportage - samochód ciężarowy


jacek336

Rekomendowane odpowiedzi

Na badanie techniczne przyjechał dzisiaj pojazd Kia Sportage  2014 rok - 5 miejsc , 5 pasów , 5 zagłówków.  Dane w  dowodzie rejestracyjnym samochód ciężarowy N1 , S1 - 4 , kratki to mieć nie musiało , a wynikało to z homologacji na tabliczce znamionowej. Żeby było śmieszniej pojazdem przyjechał pracownik Urzędu Celnego , był to jego prywatny pojazd. Ja badania nie podjąłem  z powodu niezgodności danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym  ze stanem faktyczny. Pan celnik bardzo się oburzył i odjechał . Gdybym przystąpił do badania technicznego jaką usterką powinienem  wpisać odnośnie tej niezgodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo powiedziałem właścicielowi., ja nie będe potwierdzał nieprawdy. A on na to , że ja jestem gorszy niż te służby w których on pracuje.😃Dealer zrobi wszystko żeby tylko sprzedać pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielg539 napisał:

UD 0.2e

Też chyba dałbym tą samą usterkę a posiadaczowi pojazdu wytłumaczył bym że w takim przypadku to na 5 miejscu w samochodzie  tylko np psa może przewozić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mu było powiedzieć że teraz wrócić do osobowego 5 miejsc to już łatwo nie będzie. Ale znając życie to klepnie to ktoś bez problemu , nawet do środka nie zaglądnie ile faktycznie tych siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jacek336 napisał:

kratki to mieć nie musiało , a wynikało to z homologacji na tabliczce znamionowej.

Homo po 2007/46 czy PL? I nie chodzi o tabliczkę z pierwszego etapu. Poza tym numer św. hom. powinien być w DR. Jak nie ma, a pojazd krajowy, to albo w historii pojazdu albo w info-car powinno widnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam homo zgodne. Tu bardziej idzie o niedostępność piątego siedzenia. Może być na sztywniutko rozłożony i zablokowany podłokietnik wraz z uchwytami na napoje, bo i takie przypadki wyeliminowania miejsca się zdarzały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam DMC pojazdu , ale wydaje mi się ten pojazd nie mógł być pojazdem ciężarowym ze względu na wzór Lisaka P-(M+Nx68)>Nx678 . A DMC pojazdu to rzecz świeta i nie można tego ruszyć , więc żeby stał się ciężarówką musieli zmienić ilość miejsc na 4. Niestety nie zrobili nic wiecej ; pasy , siedzenia , zagłówki zostały po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie pojazdy pięciomiejscowe mogą byc samochodami cięzarowymi. Wynika to z pewnej zależności. Nie wiem jak było w tym przypadku , ale dlaczego ktoś by zmieniał ilość miejsc na 4 . Musiał mieć w tym jakiś cel , żeby chociaż na papierze wszystko się zgadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno robiłem RAV-4, S.1 - 4, a na tylnej kanapie 3 pasy, 3 zagłówki i brak jedynej klamry pasa (były 3, a powinny być 4). Właściciel twierdził, że kiedyś był tam podłokietnik, ale go wymontował bo mu wadził. Oczywiście TZ z 2 etapu. Homologacja krajowa, jeśli dobrze pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.