Skocz do zawartości

Zdublowany numer dowodu rejestracyjnego


Czolgista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.

 

Mam następujący problem, kilka lat temu odkupiłem od wujka motocykl rodzimej produkcji, zarejestrowany itd. W zeszłym roku w końcu postanowiłem podjąć sprawę rejestracji na siebie. Niestety odbiłem się od maszyny biurokratycznej, otóż problem dotyczy numeru dowodu rejestracyjnego. Okazuje się, że CEP już jest pojazd o takim numerze DR, pani z mojego WK odesłała mnie do "drugiego WK", gdzie ten motocykl był wcześniej zarejestrowany. Pracownicy drugiego WK stwierdzili, że w ich rejestrach wszystko zgadza się ze stanem faktycznym, tj. numer dowodu rejestracyjnego pokrywa się z tym, który mam w ręku, natomiast do CEP jest wpisany numer dowodu rejestracyjnego wystawianego podczas pierwszej rejestracji. W związku z tą sytuacją drugi WK wystąpił do "helpdesku" o wprowadzenie prawidłowego numeru DR do CEP, a mi kazano odezwać się "za jakiś czas" (ok. 6 miesięcy). Wczoraj dzwoniłem do "drugiego WK", z zapytaniem czy udało się załatwić moją sprawę i dowiedziałem się, że niestety nie... Ponieważ w CEP już istnieje taki nr DR i nawet administracja CEP nie może przypisać tego samego numeru DR do dwóch pojazdów (???), co nie do końca wydaje mi się prawdą patrząc na często dublujące się numery nadwozi.

Tak czy inaczej, czy mój WK miał w tym momencie prawo odmówić rejestracji? Czy jest jakaś prawna droga, aby ten temat przebrnąć z pomyślnym rozwiązaniem?

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego jak "oficjalne" złożenie dokumentów (wniosek o rejestrację + załączniki) na dzienniku podawczym (+ potwierdzenie przyjęcia). Wtedy WK nie będzie Cię nigdzie odsyłał tylko sam podejmie kroki do wyprostowania sytuacji w CEP i rejestracji pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro złożę dokumenty na dzienniku podawczym.

Tylko spodziewam się, że efekt będzie taki jak ostatnio, "nie da się i co nam pan zrobi?".

Dlatego dobrze byłoby mieć jakiś paragraf na poparcie tezy, że to WK ma wyjaśnić całą sytuację. Póki co przeglądałem rozporządzenia o rejestracji pod kątem niezgodności dokumentów z CEP, ale nic konkretnego nie znalazłem.

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przepisu wprost. Złóż dokumenty i czekaj na odpowiedź pisemną. Bierz jednak pod uwagę, że możesz czekać bardzo długo ze względu na panujące okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście nr 2 uważam za nieudane...

Dziennik podawczy niby działa, ale wnioski wraz ze wszystkimi załącznikami należy wrzucić do "skrzynki na wnioski", bez jakiejkolwiek potwierdzenia ich złożenia... Na pytanie, czy dyżurujący pan mógłby mi na kopii wniosku przybić pieczątkę "za zgodność z oryginałem" i "wpłynęło dnia tego i tego", żeby mieć jakikolwiek ślad obecności w urzędzie dowiedziałem się, że "nie, bo urząd nie funkcjonuje do 10.04.2020r., ale proszę do wniosku dopisać nr telefonu, to będą się z panem kontaktować w razie potrzeby". Dom wariatów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a kolejka do okienka pocztowego wcale nie musi być krótsza.

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2020 o 11:45, Czolgista napisał:

Podejście nr 2 uważam za nieudane...

Dziennik podawczy niby działa ...

A nie można by skorzystać 

Cytat

przypomina o możliwości bezpłatnego korzystania z Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Elektroniczna Skrzynka Podawcza umożliwia składanie wniosków dotyczących rejestracji pojazdów oraz wydawania uprawnień do kierowania pojazdami online, bez potrzeby osobistej wizyty w Urzędzie.

Cytat

By skorzystać z Elektronicznej Skrzynki Podawczej wystarczy zrejestrować się na stronie www.esp.pwpw.pl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na ten moment faktycznie odpuszczę sobie jakiekolwiek ruchy z rejestracją tego wynalazku. BT ważne do października, a raczej do tego czasu sytuacja epidemiologiczna zdąży się unormować i będzie można dokumenty złożyć na dziennik podawczy bez większych ceregieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czolgista napisał:

... do października, a raczej do tego czasu sytuacja epidemiologiczna zdąży się unormować 

I oby tak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Łopata w dłoń i powrót do tematu.

Kwity w końcu wylądowały na dzienniku podawczym. Ma się to tempo :evil:

Moje pytanie dla potomnych do @michal_k ,czy jeśli umowa była spisana w 2015r., pierwsze podejście do rejestracji w 2019r. (są na to dowody w postaci wnosku i dowodu wplaty), a następne teraz, to czy można się spodziewać kary za nieprzerejestrowanie? Pamiętam, że kiedyś coś na ten temat pisałeś w oparciu o KPA, ale nie mogę tego znaleźć zarówno na forum jak i w KPA. Konkretny paragraf będzie pomocny :)

 

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal_k tego się spodziewałem, ale mam pewne wątpliwości czy panie w WK to wiedzą i dlatego pytam o jakąś podstawę prawną, na którą będę się mógł powołać w razie W.

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Czolgista napisał:

dlatego pytam o jakąś podstawę prawną

Nowelizacja PORD w zakresie kar - zaczęła obowiązywać od 2020 r., a prawo nie może działać wstecz. Nie martw się na zapas - nawet jak panie w WK tego nie wiedzą to panie w SKO powinny uwzględnić Twoje odwołanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie jestem w tym sam :) kilka miesięcy temu kolega robił bt samochodu który istnieje w cepiku w dwóch egzemplarzach, to znaczy że wg cep są dwa auta o tym samym nr Vin:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LimonQ napisał:

Ten sam VIN

Z tego co pamiętam to jak użyłem czytnika kodów żeby rozpocząć badanie to mi wyskoczył jeden samochód a jak wpisałem ręcznie numer Vin to mi wypluło dwa auta, jeden z nich oprócz Vin ma wszystkie dane czyli numer rejestracyjny, numer DR itd. a ten "drugi" samochód ma tylko numer Vin i nic poza tym więc

Moja teza jest następująca: 

Auto jest zza granicy, pierwsza rejestracja w kraju była kilka lat temu i myślę sobie że tego niechcianego bliźniaka zrobił diagnosta na badaniu przed pierwszą rejestracją, rozpoczął prerejestrację i coś mu przeszkodziło i zaczął kolejną, tym sposobem są "dwa samochody" w cepiku a jak to się stało że system mu na to pozwolił??? Myślę że te pierwsze badanie zaczął robić w trybie awaryjnym i zamiast je dokończyć zaczął kolejne, które zakończył pomyślnie a to pierwsze z jakiegoś powodu również wysłał do cepiku ale czy tak się da ? Nie wiem ale innego wytłumaczenia nie umiem wymyślić chyba że urzędnik/czka coś namieszała???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bertone122 napisał:

to znaczy że wg cep są dwa auta o tym samym nr Vin:) 

Ale pewnie każdy z nich ma inny numer id w CEP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2022 o 15:11, bertone122 napisał:

Widzę że nie jestem w tym sam :) kilka miesięcy temu kolega robił bt samochodu który istnieje w cepiku w dwóch egzemplarzach, to znaczy że wg cep są dwa auta o tym samym nr Vin:) 

Nie jesteś mam taki przypadek u siebie. Autobus miejski krajowy zarejestrowany po raz pierwszy w 2020 roku. Pierwsze okresowe robił kolega wszystko ok potem drugie okresowe robiła inna SKP a następne znów moja SKP taki jeden nasz zmiennik a potem telefon od osoby co pilnuje transportu że nie ma badań dwóch ostatnich w Cepiku. Po wykonaniu śledztwa okazało się że ten numer VIN jest pod dwoma pozycjami w CEP i trzeba wybrać odpowiednią żeby było widać badanie na historiipojazdu. Pisałem do CEP'a żeby "scalili" zdublowany pojazd a odpowiedź z ich strony "Nie da się i ....uj " Normalnie miałem już na języku zdanie że nie da to się na...sr**ć gołemu do kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Qnick napisał:

Nie jesteś mam taki przypadek u siebie

Czyli jest nas więcej- mi taka przygode zafundowała pani z WK , na samym początku funkcjonowania tej wersji cepa , .Ja zrobiłem "pre' ciagnika , a pani stworzyła kolejnego , i tak nie świadomie wysyłaliśmy kolejne OBT na naszego ... Wyszło przy zmianie , kolejnej właściciela. Oczywiście WK miał wszystko jak najbardziej OK- tylko na daty się zapisały.

12 godzin temu, Qnick napisał:

że ten numer VIN jest pod dwoma pozycjami w CEP

Trzeba sie pilnować i najlepiej po nr DR szukać.

12 godzin temu, Qnick napisał:

Pisałem do CEP'a żeby "scalili"

dokładnie tak samo i nic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Qnick napisał:

Mi

Mi nie , bo tu się WK udzielał , po tym jak się okazało że ich był wpisany z datą późniejszą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, duchu napisał:

najlepiej po nr DR szukać

No to powodzenia w moim przypadku. Po numerze DR wyskakuje fiat 125p - stan wyrejestrowany... po numerze ramy w DR - brak pojazdu. Dopiero po samych cyfrach wychodzi właściwy pojazd.

Taki miszmasz porządek w CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.