Skocz do zawartości

Komunikat MC dla SKP dot. Opłat Ewidencyjnych


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam o piętrzących się problemach z wypełnieniem i przesłaniem sprawozdania z OE w formie elektronicznej, i tak się zastanawiam po co to wszystko, przecież tradycyjnego sposobu (pocztą) nie zakazano, a jak nie zakazano to wysyłam pocztą, poza tym tak naprawdę to istotny jest przelew kasiory na konto ministerstwa, a sprawozdanie w formie takiej czy innej to taki mało ważny dodatek. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą zrobiłem zgodnie z instrukcją i poszło łagodnie. Podpisałem Profilem zaufanym przez konto bankowe. Teraz tylko wysłać e-mailem do CEPiK i po sprawie.

No i czekam 5 minut aż ePUAP zatrybi. Masakra serwery nie działają bo kręci i kręci a strona pusta .

Mija 17 minut i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro SKP ma kartę SSL i dodatkowo zabezpieczone łącze VPN to powinno się stworzyć w rejestrze plik ze sprawozdaniem. Plik ten z poziomu programu powinien być przesłany do ceiku i po temacie. W końcu to ministerstwo cyfryzacji do cholery.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ministerstwo cyfryzacji, a raporty do tej pory szły pocztą 😂. I jak widać co Koledzy piszą to jest problem z wysyłką. Śmiechu warte całe to ministerstwo🤣. Cyfryzacja pełną gębą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, IVVO napisał:

Bo ćwiczą przed wyborami😁

Do 10/05 prześlesz

Wiem tylko chciałem przesłać za marzec na próbę w formie elektro. Wysłałem oczywiście listownie ale chciałem przetestować i sprawdzić jak to działa wg ich wytycznych i stwierdzam, że działa do momentu kiedy chcemy to wysłać na ich skrzynkę. Bo samo utworzenie i podpisanie dokumentu jest proste o ile ma się swój profil zaufany lub podpis elektroniczny. Ale może faktycznie testują pod kątem wyborów i w końcu je odwołają bo nie będzie nic działać, ha ha. 

ALE W KOŃCU SIĘ UDAŁO

SUKCES.jpg

SUKCES1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpisaniu zapisujemy nowy plik xml i ten plik wysyłamy da MC?

I następnie jeszcze raz podpisujemy cały "list" ?

 

Edytowane przez pablos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 11:05, wrc69 napisał:

Jak wypełniłeś pole 2.9??

Nazwę starostwa SP C...... .

Niestety wysłany plik okazał się nie do odczytania przez MC i Pani kazała powtórzyć całą operację. Coś u nich chyba jest nie tak bo teraz nie mogę wysłać bo jakieś błędy serwera wewnętrznego wychodzą. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pirat napisał:

Nazwę starostwa SP C...... .

W moim pliku, w polu 2.9 nie wchodzą litery, tylko cyfry. Możesz podrzucić swój szablon, plik .pdf do wypełnienia?

Edytowane przez wrc69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że w poniedziałek robiłem drugie podejście, bo dostałem info.na maila, że z załączonym plikiem jest coś " nie teges " i na razie cisza.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na samym początku miesiąca rozliczyłem się, jak zwykle, w formie papierowej. Z elektroniczną będę walczył na początku maja.

Wysyłacie potwierdzenie przelewu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też za kwiecień wysłałem w formie papierowej ale chciałem przetestować czy zadziała nowoczesna elektroniczna no i zonk. Nie działa. Potwierdzenia przelewu nie wysyłamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cezary napisał:

są w teczce do wglądu przez TDT podczas rocznych kontroli

Jest jakaś podstawa prawna na konieczność udostępniania takich dokumentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2020 o 16:56, cezary napisał:

Nie, są w teczce do wglądu przez TDT podczas rocznych kontroli. :wink:

U nas nikt nawet nie pytał o takie dokumenty. Bez przesady. Co ich to interesuje czy właściciel przelał czy nie. Od tego jest chyba MC a nie TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.