Skocz do zawartości

Komunikat MC dla SKP dot. Opłat Ewidencyjnych


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Paprock napisał:

Dziwne obyczaje, zaiste, w tym państwie.

Obyczaje może.... i dobre :smile: , ale nawyki.... : " co wolno wojewodzie.... " :silent:

Eh...kurde o polityce miałem milczeć ! 8/

Jakoś się mi wymskło.Sorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to generowane z Patronatu też trzeba przepisywać na wzór z MC? wygląda identycznie.

po wybraniu "pismo ogólne do podmiotu publicznego" również nie trybiło i się ładowało, ale po wybraniu "pismo ogólne do podmiotu publicznego-stary wzór" się ładuje od strzału - myślę, że to żadna różnica dla MC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj puściłem elektronicznie i jak na razie żadnego zwrotu, że coś nie gra. Ale czekam nadal bo może zbyt wcześnie chwalę dzień. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pirat napisał:

(...) może zbyt wcześnie chwalę dzień

Może i tak być... :silent: (mi za marcowe sprawozdanie po 7 dniach przyszło, że z plikiem jest coś " nieteges " ), ale wysłałem ponownie i spokój . ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, leski66 napisał:

przyszło, że z plikiem jest coś " nieteges "

To zadzwońxD

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, leski66 napisał:

za marcowe sprawozdanie po 7 dniach przyszło, że z plikiem jest coś " nieteges "

Ja nie dostałem jeszcze UPO. Na to też jest jakiś czas oczekiwania? UPP mam na ePUAP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nesiasps napisał:

(...)żeby spytać czy doszło?

Myślę, że nie ma co być " nadgorliwym ". Jak będzie " coś nieteges " to sami się odezwą.

Ważne, że zapłaciłeś ( w terminie ) i zgodnie ze sprawozdaniem.

Takie moje zdanie " co nie " :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag changed the title to Komunikat MC dla SKP dot. Opłat Ewidencyjnych
22 godziny temu, nesiasps napisał:

9 dni mija i również nie mam UPO

Ja nawet przestałem na nie czekać😁 Tak jak pisałem wyżej, sprawozdanie w kopertę i temat zamknięty dla mnie. Mam ważniejsze sprawy niż ich bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem tak, że dostajemy tylko UPP. Zgodnie z informacją na stronie MC  UPP to jest forma UPO. To czy dostajemy UPO, UPP czy UPD, zależy od rodzaju sprawy i organu, który dokument wystawia. Jak w wyszukiwarce poczty ePUAP zaznaczę, że chcę wyświetlić tylko UPO, to pojawiają mi się UPP.

 

Dostał ktoś w ogóle UPO oprócz UPP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie mam pytanie - czy nadal można wysyłać sprawozdanie listownie? Informatyk dzisiaj mnie nastraszył, że majowe sprawozdanie już tylko elektronicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że tylko podpisane elektronicznie sprawozdania należy przekazywać przez portal. Podpisane ręcznie nadał można słać pocztą czy też gołębiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Wysyłacie panowie w pliku XML sprawozdania ? Przechodzi ? Pytam bo jak 2 tyg temu wysłaliśmy wniosek o ssl i vpn w xml to pani w ministerstwie CYFRYZACJI powiedziała, że nie ma tego jak otworzyć.

Czy to pismo ogólne trzeba podpisać a nie dokument ?

Edytowane przez Sidek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sidek napisał:

Wysyłacie panowie w pliku XML sprawozdania ?

Za maj udało mi się, choć kulało to trochę. Czerwiec sobie darowałem i poszło papierowo. Dziś od 40 minut próbuję wejść w zakładkę "Załatw sprawę" na ePUAP ....

 

16 minut temu, Sidek napisał:

wniosek o ssl i vpn w xml

O nowy czy re-certyfikacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sidek napisał:

Pytam bo jak 2 tyg temu wysłaliśmy wniosek o ssl i vpn w xml

A skąd pomysł, żeby przy wnioskach o certyfikat ( VPN i SSL ) tworzyć i zamieniać to w pliki formatu XML ?

3 tygodnie temu wnioskowałem o certyfikat VPN - wypełniłem wniosek na stronie i " papierowo " wysłałem na wskazany adres, a w ten poniedziałek instalowałem.

Sprawozdania z opłaty ewidencyjnej oczywiście wysyłam podpisanym plikiem XML. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, leski66 napisał:

A skąd pomysł, żeby przy wnioskach o certyfikat ( VPN i SSL ) tworzyć i zamieniać to w pliki formatu XML ?

Chodzi mi o podpis elektroniczny (jak wchodzisz na podpis elektroniczny to pobiera w XML). A pomysł stąd, że inna stacja wysyłała elektronicznie i przeszło.

Cytat

Dziś od 40 minut próbuję wejść w zakładkę "Załatw sprawę" na ePUAP ....

Spróbuj w Firefoxie mi tam normalnie chodzi w przeciwieństwie do Edge'a.

Edytowane przez Sidek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, laptop napisał:

Korzystam tylko z "liska".

Wróć. Teraz spróbowałem i mi na lisku nie działa a na edge'u działa - znaczy loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.