Skocz do zawartości

Komunikat MC dla SKP dot. Opłat Ewidencyjnych


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny Kolega pyta więc odpowiem, zawsze podczas rocznej kontroli w której biorą udział pracownik TDT i pracownik WK proszą o pokazanie kopii przelewów OE, pryncypał ma w teczce i je pokazuje, a czy jest na to podstawa prawna, nie wnikam bo i po co. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2020 o 17:23, danielg539 napisał:

Jest jakaś podstawa prawna na konieczność udostępniania takich dokumentów?

Art. 83b. 1. Nadzór nad stacjami kontroli pojazdów sprawuje starosta.
2. W ramach wykonywanego nadzoru starosta:
1) co najmniej raz w roku przeprowadza kontrolę stacji kontroli pojazdów w zakresie:
a) zgodności stacji z wymaganiami, o których mowa w art. 83 ust. 3,
b) prawidłowości wykonywania badań technicznych pojazdów,
c) prawidłowości prowadzenia wymaganej dokumentacji;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organ stosujący prawo jest uprawniony do jego interpretacji. Z TDT i WK nie będę się kłócił na kontroli. Przelewam uczciwie to mogę pokazać jak tak interpretują. .

Edytowane przez markes30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, markes30 napisał:

Przelewam uczciwie to mogę pokazać jak tak interpretują

Serio to Ty robisz przelewy?

Zwykle problem polega na tym, że przelewami zajmuje się księgowość i dlatego bywa problem z wglądem w te dokumenty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, danielg539 napisał:

Mocno naciągane.

 

Nawet bardzo mocno.

 

5 godzin temu, markes30 napisał:

Organ stosujący prawo jest uprawniony do jego interpretacji.

 

W stolicy polskiej praworządności i cnót wszelakich organ tak interpretuje prawo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od kiedy, ale zaiste od zawsze kontrola w terminowość przelewów wnikała. Może nie tyle na samej stacji, co w dziale księgowości bardziej.

Trzeba poczytać pokontrolne wystąpienia.

O! Tu pierwszy z brzegu: https://bip.um.wroc.pl/artykul/817/41570/stacja-kontroli-pojazdow-ul-bierutowska-60-we-wroclawiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest adekwatne do udostępniania dokumentów z OE kontrolerom, ale

 

Ustawa z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym

 

Art. 26. Przedsiębiorca, u którego są wykonywane czynności dozoru technicznego, jest obowiązany zapewnić warunki do sprawnego ich wykonania oraz, na żądanie inspektora, przedstawić dokumenty i udzielić informacji koniecznych do prawidłowego wykonania tych czynności.

 

A teraz bieglejsi w interpretowaniu przepisów niech się wypowiedzą. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w trakcie kontroli doczepiali się że data wydruku deklaracji do CEP nie pokrywała się z datą przelewów.A  przelewy kontrolowali bo były nadgorliwie spięte z deklaracją.  Gdyby były osobno to pewno by nie wiedzieli że są różne. Podobnie jak z opłatami za badania techniczne których  nadzór ani nikt  inny nie kontroluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Udało się komuś wysłać sprawozdanie za kwiecień? Po kliknięciu w "załatw sprawę" nic się nie dzieje 😄 Poddali się czy co?

do podmiotu.jpg

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba mają wszystkie ręce na pokład (czyt. wybory)

 

"Załatw sprawę" znaczy "radż sobie sam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem profil zaufany, wygenerowałem dokument, podpisałem... wszystko na nic. Sprawozdanie w kopertę i niech nie zawracają d***

  • Haha 1
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może problem tkwi w przeglądarce ( chodzi mi o wersję ).

Wczoraj w domu próbowałem bez skutku, przed chwileczką w pracy ( Firefox 75.0 ) poszło.

W domu też przez Firefoxa próbowałem lecz nie wiem jaką wersją dysponuję . :?

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpuściłem i zatrybiło. Widocznie coś po ich stronie, przeciążenie ;) UPP dostałem ale czy nie będzie zgrzytu z formatem pliku pdf.xml dowiem się niebawem😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa bez problemu....

Tak próbowałeś??

Krok 1. Wejdź na poniższy link:

https://www.gov.pl/web/gov/sprawozdanie-w-sprawie-oplaty-ewidencyjnej-stanowiacej-przychod-funduszu-centralna-ewidencja-pojazdow-i-kierowcow

 

Krok 2. Wejdź w sekcję „Jak wypełnić elektroniczny formularz” i pobierz formularz sprawozdania, który chcesz wypełnić. Formularz zapisz na swoim komputerze, wypełnij go i podpisz.

!!! Uwaga - jeśli sprawozdanie podpisujesz profilem zaufanym możesz to zrobić za pomocą podpisywarki (kliknij „tutaj” w punkcie 1 sekcji „Jak wypełnić elektroniczny formularz”).

 

Krok 3. Jeśli podpisałeś już swoje sprawozdanie przejdź teraz na ePUAP, możesz to zrobić wpisując w przeglądarkę podany adres: https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw  - wybierz sekcję sprawy ogólne, po kliknięciu w pisma ogólne pojawi się katalog pism – wybierz pismo ogólne do podmiotu publicznego i kliknij „załatw sprawę” -  zostaniesz przekierowany do strony logowania na ePUAP.

 

Krok 4. Zaloguj się, a następnie wypełnij formularz pisma ogólnego – pamiętaj aby wybierając urząd, do którego kierujesz pismo wpisać Ministerstwo Cyfryzacji.

  1. W polu rodzaj pisma wybierz „Inne pismo”
  2. W polu inny rodzaj pisma wpisz „Sprawozdanie”
  3. W polu tytuł pisma wpisz „Sprawozdanie z opłaty ewidencyjnej” – rekomendujemy, aby dodać również w tytule jaki podmiot składa sprawozdanie (np. SKP)
  4. Załącz podpisany wcześniej dokument ładując plik z dysku i kliknij „dalej”
  5. Podpisz pismo ogólne – po podpisaniu pisma trafi ono na skrzynkę ePUAP Ministerstwa Cyfryzacji
  6. Po wysłaniu pisma wraz z załącznikiem na Państwa skrzynkę odbiorczą ePUAP lub na adres mailowy przyjdzie UPP – Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia.
4 minuty temu, laptop napisał:

Nie odpuściłem i zatrybiło.

Powinieneś dostać potwierdzenie UPO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krok jeden, drugi, trzeci, czwarty, ..... itd itp. wykonuję jeden, no, góra dwa, no niech tam, trzy - 1. drukuję sprawozdanie, 2. wkładam do koperty, 3. umyślny wysyła pocztą. :giggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, leski66 napisał:

niby

Słowo kluczowe. Niektóre instytucje zatrzymały się w czasie "późnego Gierka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezary napisał:

itd itp. wykonuję jeden, no, góra dwa, no niech tam, trzy - 1. drukuję sprawozdanie, 2. wkładam do koperty, 3. umyślny wysyła pocztą.

 

 

Czyli się sprawdza. I ja pójdę tą drogą.

Edytowane przez yatsek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Paprock napisał:

(...) realia

" Za pewne " to drobnostka bo :

Cytat

Nasi informatycy zapewnili mnie, że pracują nad rozwiązaniem tej kwestii i według nich jest to kwestia najbliższych godzin.

:evil:

No niestety i XXI wiek ma swoje " bolączki " :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Festyn wyborczy można zrobić za pomocą poczty, a kurde zestawienie z pobranej kasy to już w łapki parzy. Dziwne obyczaje, zaiste, w tym państwie.

 

Dobra. Idę, bo zjazd z tematu. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.