Skocz do zawartości

Komunikat MC dla SKP dot. Opłat Ewidencyjnych


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Zaiste do czasu najbliższej kontroli. Nam wytknęli właśnie taką niedoróbkę, że nie stosujemy się do przepisów ustawy w dobie zarazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie kumam (znowu) sprawozdanie z OE jest w formacie PDF i jako załącznik wysyłamy poprzez profil zaufany, w poprzednim m-cu zeskanowałem druk z Patronatu i to wysłałem jako załącznik, wczoraj wypełniłem druk zalecany przez MC i  wysłałem jako załącznik. W jednym i w drugim przypadku UPP przyszło po 30 sek. Skąd więc jakieś transformacje na inne formaty i po co? 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej odpowiem,

otwieram stronę https://www.gov.pl/ 

klikam na "mój gov"

dane kontaktowe administratora i "przejdź dalej"

loguję się swoim profilem zaufanym

otwieram skrzynkę

wyślij pismo

wypełniam co trzeba

załączam plik sprawozdania zapisany na dysku

wyślij bez podpisu

koniec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, cezary napisał:

wyślij bez podpisu

A czemu ? Skoro instrukcja " nakazuje " inaczej ( w/g mnie trza dwa razy podpisać ) :

1. sprawozdanie

2. pismo ogólne

No tak...,  czy nie ? 8/

A tu cała instrukcja : :smile:

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/15638-komunikat-ministerstwa-cyfryzacji-dla-skp-opłaty-ewidencyjne-lipiec-2020-r/

 

4 godziny temu, Paprock napisał:

Nam wytknęli właśnie taką niedoróbkę (...)

I " karą za pewne " były : ( po dwa kije na grzbiet ) - czy co innego ? :P :bye:

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisaniem jest już wysłanie poprzez "profil zaufany", ta druga opcja to gdybyś operował np. podpisem elektronicznym.:wink:

A to wyjaśnia wszystko odnośnie podpisywania :wink:

Jak wypełnić elektroniczny formularz

Należy pobrać elektroniczny formularz  załączony poniżej, uzupełnić dokument danymi (tak jak dotychczas wypełniany był dokument papierowy) zgodnie z dotychczasowymi zasadami i podpisać go:

  1. profilem zaufanym (możesz to zrobić tutaj ) albo
  2. podpisem kwalifikowanym albo
  3. podpisem osobistym

https://www.gov.pl/web/gov/sprawozdanie-w-sprawie-oplaty-ewidencyjnej-stanowiacej-przychod-funduszu-centralna-ewidencja-pojazdow-i-kierowcow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/Jak wysłać te cholerne sprawozdanie jak nawet nie można zaadresować. Po wpisaniu Ministerstwo Cyfryzacji nadal brak adresata i żadnych podpowiedzi. Ktoś ma też taki problem??

Próbuje już na przeglądarce Edge i opera i FireFox i to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎07‎-‎02 o 16:34, leski66 napisał:

w/g mnie trza dwa razy podpisać

też tak uważam i tak robię

W dniu ‎2020‎-‎07‎-‎03 o 16:24, mr.kajak napisał:

Próbuje już na przeglądarce Edge i opera i FireFox i to samo

Miałem podobne problemy na EDGE- na Internet Explorer poszło od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smaug napisał:

ja wysyłam na firefox 78.01 i nie ma  problemu

U mnie znowu na FF 78.0.1 podpisywarka nie bangla, dlatego wszystko robię na Edge-u i działa. System Win 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, nesiasps napisał:

też tak uważam i tak robię

 

Tak? no dobrze, nie będę się upierał, proszę mi tylko odpowiedzieć jaki jest efekt końcowy?

P.S. Jak już wyżej pisałem, otrzymuję po 30sek. UPP, czy otrzymujecie jeszcze coś innego? jeżeli nie to po co kombinować. 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również otrzymuję UPP - to wysyła automat - moim zdaniem trzeba się trzymać procedury tych podpisów gdyż  sam profil zaufany bez podpisu to jak wydrukowanie kartki i wysłanie bez podpisu - możliwe, że ktoś gdzieś kiedyś to zauważy i trzeba będzie podpisać, poprawiać, tłumaczyć...

8 minut temu, smaug napisał:

Po chwili na pocztę na ePUAP dostaje UPO

Raczej UPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2020 o 19:19, nesiasps napisał:

bez podpisu to jak wydrukowanie kartki

Ok. to czymże jest to pouczenie  https://www.gov.pl/web/gov/sprawozdanie-w-sprawie-oplaty-ewidencyjnej-stanowiacej-przychod-funduszu-centralna-ewidencja-pojazdow-i-kierowcow

Poproszę o jasne wytłumaczenie czym się podpisy różnią, do czego służą, dla mnie "albo" to alternatywa z której mogę korzystać dowolnie w zależności od posiadanych możliwości.

P.s. proszę rozwinąć "jak wypełniać elektroniczny formularz"

:wink:

A tak wygląda podpis formularza sprawozdania na UPP wysłany poprzez skrzynkę profilu zaufanego.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A tak poza tym, gdy wysyłaliśmy sprawozdanie papierowe to jakie było potwierdzenie jego wysłania - kwitek z PP o wysłaniu listu poleconego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wydruku jest na samej górze 7.07.2020 Urzędowe Poświadczenie Odbioru a dopiero w drugim wierszu jest dopiero UPP , ja nie bawię się w wypełnianie  elektronicznego formularza sprawozdania tylko z programu drukuje do pdf, podpis profilem zaufanym i przez pocztę na ePUAP wysyłam, drukuje potwierdzenie i z razem z papierowym sprawozdaniem i potwierdzeniem przelewu czeka w segregatorze na kontrole z Starostwa 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎07‎-‎07 o 19:30, cezary napisał:

A tak wygląda podpis formularza sprawozdania na UPP wysłany poprzez skrzynkę profilu zaufanego.

Po weryfikacji odbiorca stwierdzi, że podpis nie jest ważny - tak przypuszczam - w tym miejscu jest porada jak podpisać profilem zaufanym tak, aby podpis był prawidłowy.

Myślę, że można wysłać bez podpisywania profilem, jeżeli podpiszemy wydrukowana kartkę ręcznie i jej skan dołączymy do pisma ogólnego - ale te trzeba również podpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2020 o 10:55, nesiasps napisał:

Po weryfikacji odbiorca stwierdzi, że podpis nie jest ważny - tak przypuszczam

To źle przypuszczasz, proszę więc "niewierny Tomaszu", zobaczysz to uwierzysz? :faint:

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jako że się nie znam, już się nie wypowiem"  jak kazali tak robię - może kilka dróg prowadzi do celu - przecież kasa się zgadza to kto tam będzie szukał dziury w całym:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Na platformie EPUAP nie ma już Ministerstwa Cyfryzacji lub nie mogę znaleźć/ zlikwidowane od 6.10/ teraz wybieramy chyba to : KPRM Cyfryzacja ? Tak wywnioskowałem z tej informacji

Edytowane przez nesiasps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CENTRUM CYFROWEJ ADMINISTRACJI W LIKWIDACJII (01-150 WARSZAWA, WOJ. MAZOWIECKIE ? to to ponoć w 2016 rozwiązali:((  Może jakiś decydent, wymagając sprawozdań, coś mądrego by napisał po likwidacji Ministerstwa Cyfryzacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.