Skocz do zawartości

Zmuszanie do wyniku P w badaniu


Krzysztofk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem młodym diagnosta i mam pytanie do doświadczonych kolegów czy spotkaliście się z sytuacją że szef was zmuszał do podbicia auta mimo usterek bo klient to znajomy szefa. I co zrobiliście lub zrobilibyscie w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom miałem kiedyś takiego zj**a za szefa. Tylko że mi na robocie nie zależało, rzuciłem pieczątki, siadłem w auto i tyle mnie widział... Ale ze miał nóż na gardle i żadnego diagnosty w zastępstwie(a sam matoł już wtedy 3 rok próbowal uprawnienia zdobyć) to następnego dnia  skruszony zadzwonił bym wrócił i jeszcze podwyżkę dał 🙂. Ale i tak współpraca długo nie potrwała... jednak burak w nim pozostał i co chwilę podchody z czymś robił. Do dziś żaden diagnosta nie pracuje u niego dłużej niż pół roku  mimo że płaci najlepiej w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, yogi1984 napisał:

jednak burak w nim pozostał

A może to niesprawiedliwe określenie, przecież dalej trwa i skp działa, diagności się zatrudniają i uczą prawidłowych odruchów ponieważ  po pół roku odchodzą, jednym słowem bardzo dobra szkoła kształtowania asertywności, czyli jest to  kuźnia dobrych diagnostów.😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztofk napisał:

że szef was zmuszał do podbicia auta mimo usterek

Czyli z nakłaniał cię do poświadczenia nieprawdy, szukaj innego pracodawcy, albo wytłumacz mu naukowo, że to ty masz uprawnienia a nie on.

34 minuty temu, Grzegorz Łódź napisał:

Bije,ręce wykręca.....

napewno powiedział mu, że go zwolni 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cezary napisał:

skp działa

A no działa...ale tylko jak diagnostę jakiegoś dorwie świeżo po kursie lub emeryta co nic mu nie zależy i jeszcze jest ruchliwy(stąd na koniec marca na liczniku niespełna 150 badań)😉 Ale racją masz :

 

2 godziny temu, cezary napisał:

bardzo dobra szkoła kształtowania asertywności,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się kiedyś u jednego takiego zatrudniłem, oczywiście jak się zatrudniałem to mówił "to Ty decydujesz o wyniku badania" noo, a jak co do czego, to ten jego znajomy, tamten jego znajomy żeby się nie czepiać... aż w końcu szale przeważył nieskalibrowany tachograf na czas... oczywiście to też był jego znajomy i on na pewno go zrobi. Oczywiście odmówiłem wyniku P i powiedziałem, że jak chce to może badanie mu zrobić ( sam nie miał uprawnień), badanie oczywiście anulował... popracowałem jeszcze kilka miesięcy, ale ta sytuacja wpłynęła na nasze relacje. Na koniec oczywiście to ja się okazałem tym złym ;) 

Ja na Twoim miejscu postawiłbym się dla zasady, i tak tam długo już nie popracujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag changed the title to Zmuszanie do wyniku P w badaniu

W jednym temacie biją, w drugim zmuszają, Grzegorz się zaśmiał czy ręce wykręcają?....

Prawda jest taka że jak Diagnosta będzie stał jak widły w gnoju to każdy będzie po nim jeździł!!! Czy to WK, czy pracodawca, czy klient...

Więcej pewności siebie panowie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi ja osobiście na szczęście nie miałem takiego przypadku ale znam właśnie taki przypadek na jednej ze stacji w rejonie i po usłyszeniu wydawało mi się to nieprawdopodobne ale jak czytam to są takie przypadki w kraju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art.191, § 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Dz.U.2019.0.1950 - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny

Bywa że Szef powie: "Zależy mi, jak się da". Bywało też, że po takim tekście znajomy wyjeżdżał z negatywem, bo się nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎04‎-‎09 o 19:23, Krzysztofk napisał:

zmuszał do podbicia auta

podbij auto (gdzieś na podsufitce) a DR nie:) wilk syty i owca cała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirtualna pieczątka i wirtualny wpis w DR, wirtualny wpis w CEP - wszystko będzie widoczne po usunięciu usterek do 14 dni :)

 

SPOKOJNYCH ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.