Skocz do zawartości

quad zakupiony z wojska


Oczko

Rekomendowane odpowiedzi

witam, klient kupił quada z wojska bez tablic i innych dokumentów, dostał jedynie fakturę zakupu, jest jakaś szansa aby takiego quada zarejestrować/ wykonać badanie techniczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielg539 napisał:

Jest, ale bez PC z WK się nie obędzie.

o ile WK będzie chciał wydać PC, choćby dlatego że nie znają mocy, a rejestrowane quady mogą być do 15kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 kW było dobre kiedyś. Homologowane od 2013 roku według nowej dyrektywy już dawno są rejestrowane powyżej 15 kW. Jakby nie patrzeć od 7 lat

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Solaris napisał:

15 kW było dobre kiedyś. Homologowane od 2013 roku według nowej dyrektywy już dawno są rejestrowane powyżej 15 kW. Jakby nie patrzeć od 7 lat

to chyba są rejestrowane jako ciągnik rolniczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli L7e-B1  to moc bez ograniczeń, od kiedy wyszła dyrektywa 168/2013 . Jeśli ma europejskie świadectwo homologacji to rejestracja jest jak najbardziej możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, danielg539 napisał:

Ale to problem klienta a nie diagnosty...

a co jak wydział komunikacji będzie wymagał badania dodatkowego w celu ustalenia cech identyfikacyjnych, i takie badanie mam wykonać ale na podstawie czego jeśli nie mam PC, DR, KP itd. czyli mam powiedzieć klientowi nie mój problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jako samochodowy inny - czterokołowiec. I na badaniu okresowym dajesz pozytywa mimo że ma przykladowo 36 kW. Kategoria L7e -B1

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Oczko napisał:

czyli mam powiedzieć klientowi nie mój problem

A czyj... twój?. A WK PC wyda bez problemu z pustymi polami,nigdy amerykańca na PC nie robiłeś, itp.?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, yogi1984 napisał:

A czyj... twój?. A WK PC wyda bez problemu z pustymi polami,nigdy amerykańca na PC nie robiłeś, itp.?. 

załóżmy ze pozwolenie czasowe klient zdobył z pustymi polami, jeżeli po ustaleniu danych okazuje się ze qład ma powyżej 15kw ?

 

15 minut temu, Solaris napisał:

Nie. Jako samochodowy inny - czterokołowiec. I na badaniu okresowym dajesz pozytywa mimo że ma przykladowo 36 kW. Kategoria L7e -B1

u nas w wydziale komunikacji babka pierwsze co sprawdza jaka jest moc quda, jeżli powyzej 15 kw nie rejstruje tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to można się jej spytać skąd wzieła to 15 kW jako niby wartość graniczną. Czy też nie wie że od 7 lat to się zmieniło dla homologowanych według 168/2013. Patrzysz na tabliczkę znamionowa, jeśli w numerze homologacji odnajdziesz człon 168/2013 to sie mocy nie masz co czepiać.

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Oczko napisał:

jeżeli po ustaleniu danych okazuje się ze qład ma powyżej 15kw ?

Nie wiem czy czytasz odpowiedzi na Twoje pytania, chyba nie, pozostaje mi więc dać Ci taką radę, powiedz klientowi, że SKP i Ty nie macie uprawnień do wykonywania badań tech. "gadów", niech jedzie na inną. :silent::faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż klient dostanie PC potem będziesz się martwił, bo wychodzi na to, że jeszcze go nie widziałeś a już się martwisz. Czytaj dokładnie co koledzy ci podpowiedzieli a nie będziesz musiał dostosować się do słów jakie Ci napisał @cezary

25 minut temu, cezary napisał:

niech jedzie na inną

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Solaris napisał:

dajesz pozytywa mimo że ma przykladowo 36 kW. Kategoria L7e -B1

 i maksymalna prędkość konstrukcyjna pojazdu ≤ 90 km/h

 

O ile wojskowe organy rejestrujące, zgodnie z prawem - przekazały dane do bazy cywilnej - to WK nie będzie miał problemów z pozyskaniem danych:)) ale wątpię..

Może być też tak, że ten wynalazek służył tylko do terenu i nie był, nawet w wojsku, w posiadaniu tablic rejestracyjnych a idąc dalej nie było na niego homologacji na L7e -B1

Na początku roku ktoś szukał chętnego na ZK dla tego typu pojazdów dla wojska - duże ilości - może "coś poszło nie tak",  a może właśnie poszło aż za dobrze, tyle że nie dla wojska, a dla sprzedawcy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Oczko… Ja myślę, że w tej branży - niezależnie od rezultatu (który zawsze może być właśnie diametralnie inny ze względu na podane dalej czynniki), nie ma nic gorszego niż, że niedouczony pracownik WK, który trafi na niedouczonego pracownika SKP. W takiej sytuacji tragedia gotowa... I Twój post jest niestety tego smutnym dowodem… :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, cezary napisał:

 powiedz klientowi, że SKP i Ty nie macie uprawnień do wykonywania badań tech. "gadów", niech jedzie na inną. :silent::faint:

A znam takiego , od konkurencji ,żadnych "trudnych" zadań i takich które wymagają poszukania danych itd ... ale za rok już za rok , to bardzo chętnie...

18 godzin temu, nesiasps napisał:

 O ile wojskowe organy rejestrujące, zgodnie z prawem - przekazały dane do bazy cywilnej 

 

Czyli teoretycznie powinny być widoczne w CEPIK ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, duchu napisał:

Czyli teoretycznie powinny być widoczne w CEPIK ? 

 

Nie będą widoczne w CEP, do którego SKP czy WK mają dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, blakop napisał:

Kolego @Oczko… Ja myślę, że w tej branży - niezależnie od rezultatu (który zawsze może być właśnie diametralnie inny ze względu na podane dalej czynniki), nie ma nic gorszego niż, że niedouczony pracownik WK, który trafi na niedouczonego pracownika SKP. W takiej sytuacji tragedia gotowa... I Twój post jest niestety tego smutnym dowodem… :(

. Poniekąd taka tylko wiedzę posiadam od starszych kolegów. Człowiek uczy się całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z trochę innej beczki, pewnie już była kiedyś o tym mowa. quad 26kw, 2002r. jak widać ostatni przegląd miał w 2012r. to teraz klient powinien mieć homologacje od producenta że moc została ograniczona do 15kw a może powinien wyrejestrować pojazd i ponownie zarejestrować IMG_20200417_130341.thumb.jpg.7a614a7edee53add5c9e343770821a41.jpg

IMG_20200417_130358.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Oczko napisał:

może powinien wyrejestrować pojazd i ponownie zarejestrować

Pojazd wyrejestrowany nie podlega ponownej rejestracji.

W DR brak numeru homo to można jeszcze sprawdzić czy homo jest na tabliczce znamionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, danielg539 napisał:

 

W DR brak numeru homo to można jeszcze sprawdzić czy homo jest na tabliczce znamionowej.

przypomniało mi się że quad jest z stanów czyli mało prawdopodobne że ma homologacje europejską 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.