Skocz do zawartości

Ford Fusion USA


piter1973

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Ford Fusion z USA - 3FA6P0D94GR231840 . poproszę o pomoc w roku produkcji ( 2015 / 2016 ) , wszelkie inne dane celem weryfikacji mile widziane . dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piter1973 napisał:

wiem gdzie szukać .

 

#1 google - dla amerykańców

 

1 godzinę temu, piter1973 napisał:

Ford Fusion z USA

jeździł może w USA, ale produkowany w Meksyku 3FA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piter1973 napisał:

z USA

W przypadku samochodów z USA data produkcji ( rok i miesiąc jest na TZ) w tym konkretnym przypadku lewy górny róg: "DATE:09/15"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dominik_z napisał:

W przypadku samochodów z USA(...)

To się wszystko zgadza, ale czasami TZ w tym rogu ( oczywiście w realu - na pojeździe, " potrafi " :  być nieczytelną, porysowaną itd... ) :wink:

A mało to razy padło pytanie z ust klienta :

1 godzinę temu, piter1973 napisał:

był u ciebie ten(...)

bo w realu brak narożnika z TZ?:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz dzięki za podpowiedzi . to był 1 mój amerykaniec . poszło łatwo , nie taki diabeł straszny . w końcu coś innego się trafiło a nie tylko ciągniki siodłowe i naczepy ,ADR ,

 autobusy itd.

pytanie zadałem zanim auto zajechało na stację , najpierw klient był z papierami z zapytaniem bo kilka stacji  nie chciało wykonać badań .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, leski66 napisał:

narożnika z TZ?

Wtedy bym napisał co najmniej rok wstecz niż twierdzi klient, poza tym takie auto mi się jeszcze nie trafiło, a gdyby się trafiło to nie mam problemu z asertywnością podczas ustalania roku produkcji :) 

 

9 godzin temu, Kryczynski A napisał:

nie miał tablic i PC

w punkt dlaczego inni nie chcieli zrobić :) 

9 godzin temu, Kryczynski A napisał:

dodatkowe powypadkowe tez zrobiłeś

W żadnym amerykańcu nie robiłem badania powypadkowego z własnej inicjatywy, zawsze klient wracał z pretensjami, że mu nie chcą zarejestrować :wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

No ja rozumiem.  Miałem badanie auta ze stanów.  Rok produkcji zapisałem z tabliczki. Na drugi dzień telefon z wydziału i kierownik chce abym to poprawił. Poprosiłem o kontakt jutro.  Podejrzewam że to jakiś jego znajomy. Stąd moje pytanie 

Ja rozumiem co znaczy rok modelowy a rok produkcji. A w USA  posługują się modelowym. Natomiast na TZ  rok produkcji. Chodzi mi czy ktoś posługuje się jakąś opinią prawną lub coś podobnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomek8340 napisał:

Rok produkcji zapisałem z tabliczki.

Przed poprawianiem rocznika "zaproś auto" ponownie na kanał i zrób fotkę TZ.

I oby nie okazało się że w międzyczasie pożądany fragment "przypadkiem" się zadrapał.

 

Przy ustalaniu danych masz stosować m.in. "inne wiarygodne źródła i publikacje", a TZ producenta na 100% to spełnia

 

 

Dla pojazdów z USA wystarczy wpisać VIN do wyszukania w google i często pojawia się dużo ciekawych fotek  :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Paprock napisał:

Fotka tabliczki została wykonana? 

Podejrzewam, że nie ( jak klient nie " skakał " od razu - to i po co się zabezpieczać ). :silent:

Tak na marginesie jak kupiony z przetargu/aukcji to trza wrzucić Vin w " gogiel " i w większości przypadków TZ można podejrzeć.

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomek8340 napisał:

Rok produkcji zapisałem z tabliczki.

Jeżeli wpisałeś taki jak na TZ to nic nie poprawiaj niech napiszą oficjalne pismo.

 

10 godzin temu, leski66 napisał:

trza wrzucić Vin w " gogiel " i w większości przypadków TZ można podejrzeć

Kiedyś kolega odkrył właśnie w taki sposób że został oszukany. Podmienili TZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz panu kierownikowi powiedzieć, że podżeganie jest przestępstwem (art. 18 par. 2 kk w związku z art. 271 kk). Rok produkcji określił producent na TZ i to jest najbardziej wiarygodne źródło. Jak tego nie zrobiłeś, to możesz na życzenie pana kierownika dopisać do zaświadczenia informację, że właśnie z TZ ustaliłeś rok produkcji.

@Tomek8340 A co to za pojazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy. Zostało na moim. Pan się upiera ze ma niezgodność teraz z titllem a badaniem. Dodam że nie robił tego pierwszy raz

 Koniec z końców w zaświadczeniu uwaga ze rok produkcji wynika z tabliczki znamionowej  

20201120_150318.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu widać, że "ziomek kierownika". Najlepsze, że często nawet jeśli w zagranicznych dokumentach, czyli. np. dowodach rej. / tabliczkach znamionowych jest wskazana data produkcji, niezły % diagnostów wpisuje rok produkcji z daty I rej. (czyt.  m.in. Szwecja/ Belgia/ USA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Karabinieri napisał:

niezły % diagnostów wpisuje rok produkcji z daty I rej. (czyt.  m.in. Szwecja/ Belgia/ USA)

Akurat w szwedzkim dowodzie często jest rok produkcji :) a w USA  nie ma daty 1-szej rejestracji, bo nie ma dowodu rejestracyjnego tylko certyfikat własności w którym zawarta jest informacja o roku modelowym pojazdu.

Niestety jest grom diagnostów którzy są "kolegami" handlarzy - i niestety, żałuje że większości, bo 99% urzędów nie wszczyna postępowań w sprawie wydania zaświadczenia niezgodnego ze stanem faktycznym. Poszło by szybko 100 cofnięć uprawnień i reszta by się bała, bo rozumiem, pomylić sie raz, czy nawet nie miec jak sprawdzić, ale jak ktoś zrobi 10 badań z rzedu w których jest 8 błednych roczników to juz jest coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LimonQ napisał:

USA  nie ma daty 1-szej rejestracji, bo nie ma dowodu rejestracyjnego tylko certyfikat własności

Prawda, ale masz TZ, która tak jak wyżej napisano zawiera rok produkcji. Niestety, naprawdę lepiej żyłoby się i diagnostom, i urzędnikom jeśli ten nieszczęsny rok produkcji nie występowałby w DR.

I nie oszukujmy się, każdy* diagnosta chcąc, nie chcąc w karierze zaliczył wtopę.

*Przepraszam, że wrzucam wszystkich do jednego worka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.