Skocz do zawartości

Badanie ADR


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, IVVO napisał:

kopać się ze swoim nadzorem

Ale jak na razie nadzorem jest odpowiedni starosta i to on może kopnąć za niewłaściwe stosowanie się do zakresu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, IVVO napisał:

kopać się ze swoim nadzorem - życzę powodzenia

A o co się kopać? Nagłówkiem "kwitu" z DBT ADR jest ZAŚWIADCZENIE i to ma wydać diagnosta. Chciałbym widzieć uzasadnienie chęci ugryzienia diagnosty za niewydanie zwykłego zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, IVVO napisał:

kto Tobie dopuszcza SKP

A cóż to ma wspólnego z wydawaniem dokumentów w trakcie badań? Jak stacja jest wybudowana i wyposażona zgodnie z przepisami to cóż "oni" mogą zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michal_k napisał:

Nadzór nakazał Ci działać niezgodnie z prawem

Ale co tu jest niezgodne z prawem - to że dołączasz zaświadczenie - najwyżej nadgorliwość  - podobna sprawa jest z Zabytkiem - wystarczy zgodność + zaświadczenia a WK życzą sobie jeszcze pierwszej strony której nie daję  -  i to ma podstawy prawne:omg: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, IVVO napisał:

Ale co tu jest niezgodne z prawem - to że dołączasz zaświadczenie

Dołączasz zaświadczenie niezgodne ze wzorem. Analogicznie jak dla badania zgodności zabytkowego - nie wydaje się zwykłego zaświadczenia.

Ale niestety diagności się uginają, a potem jakieś głupki z WK albo TDT tego wymagają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, IVVO napisał:

dołączasz zaświadczenie

Zaświadczenie do zaświadczenia... a od proboszcza karteczka jest? Kiedyś zrobiłem zdjęcie cech identyfikacyjnych żeby pokazać urzędowi, że tam jest wszystko w porządku (właściciel wiekowy, nie wytłumaczyłby urzędnikowi o co chodzi). Przy kolejnym 0.2.e pani z okienka odstrzeliła klienta bo nie miał zdjęcia TZ :faint: , a klient przyszedł z pretensją, że nie dołączyłem tego co "potrzebuje" urząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witam. potrzebuje konsultacji.

na badanie przyjezdza zespol pojazdow ADR. ciagnik z naczepą cysterną.

badanie TDT cysterny -ostatnie okresowe-wazne do 02.2022.

informuje o tym fakcie wlasciciela- że TDT skróci czerwony pasek do lutego 2022. wlasciciel mowi, ze ok, zróbmy tylko OBT na cysterne, będę sobie woził inny rodzaj towarów niż ADR , a w lutym pojade do TDT na badanie i zrobie sobie ADR.

robie na ciągnik okresowe+ADR , a na naczepe tylko okresowe.

 

następnego dnia przyjezdza ten sam klient, mówi, że jednak będzie woził ADR i chce już tylko samo badanie ADR na wymieniony powyżej pojazd.

wykonuje badanie, klient jedzie do TDT po czerwony pasek. TDT cofa dokumenty, tłumacząc, że należało wykonać OBT+ADR za jednym podejściem....

czy mają rację?

wydaje mi się, że klient mając ważne OBT, może przyjechać na OSKP i wnioskować o samo badanie ADR i takowe robimy, jeśli okaże odpowiednie, ważne dokumenty...

posiadając wazne badanie okresowe na cysterne, moze miec TDT ważny i na tydzien i my mozemy zrobic, tylko ze wystawia czerwony pasek tylko na tydzien... dobrze rozumuje?

 

Edytowane przez uzytkownik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie nowy pojazd, to też zażyczą sobie okresowego? Rozsądek nakazywał zrobić wspólnie, ale żaden przepis tego nie nakazuje. Termin kolejnego badania okresowego cysterny miałeś na zaświadczeniu z badania ADR?

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, uzytkownik2 napisał:

wlasciciel mowi, ze (...) będę sobie woził inny rodzaj towarów niż ADR

Pusta cysterna po materiale niebezpiecznym nadal podlega pod ADR. Musi przedstawić zaświadczenie o "umyciu" cysterny. A jego gadanie "co będzie woził" to można w buty wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jacdiag napisał:

Pusta cysterna po materiale niebezpiecznym nadal podlega pod ADR

Okresowe, to okresowe a dodatkowe, to dodatkowe. U mnie chciał okresowe a u Jacdiag chciał dodatkowe bo mu jego mordka się podoba (choć wątpię ale kto co lubi) i nic nikomu do tego. Ma komplet dokumentów i je przedstawia do dozoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2021 o 13:49, adamos napisał:

A jak będzie nowy pojazd, to też zażyczą sobie okresowego? Rozsądek nakazywał zrobić wspólnie, ale żaden przepis tego nie nakazuje. Termin kolejnego badania okresowego cysterny miałeś na zaświadczeniu z badania ADR?

Napisalem powyżej, że na dokumencie z TDT ostatnie badanie, jakie przewiduje ten dokument jest do 02.2022.

 

Ten TDT to mnie przeraża...

Mam wrażenie, że to zależy kto weźmie tam dokumenty...

Jeden powie, że ok, drugiemu coś nie pasuje.

 

Tak jak w WK. Mam stacje na pograniczu 3 powiatów.. W jednym jakieś tematy przechodzą, w drugim nie I na odwrót...

 

Tak samo ostatnio wytłumaczyłem klientowi co ma zrobić, żeby załatwić temat w WK.

Pojechal... Dzwoni, że urzędnik ma jakies uwagi i "nie puści "...

Mówię mu, Pan mi da urzędnika do tel..  To nie chciał...

Gość wziął się na sposób i pojechał kolejnego dnia, trafił na inną osobę obsługująca i poszło.

Śmiech i cyrk.. No ale to... Polska....

 

Edytowane przez uzytkownik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, uzytkownik2 napisał:

W jednym jakieś tematy przechodzą, w drugim nie I na odwrót...

To nie tylko kwestia urzędu a niejednomyślności prawa i braku szkoleń. Sami widzimy po sobie ile jest różnych interpretacji, nieścisłości. Weźmy tylko nasze WT, które co do zasady już dawno powinny być zgodnie z regulacjami unijnymi, a co mamy? Trzeba ganiać po milionie innych aktów prawnych aby jakoś ogarnąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.