Skocz do zawartości

Pojazd sprowadzony z zagranicy -podnośnik do prac konserwacyjnych


jacek336

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Klient sprowadził pojazd z Holandii Nissan - jest to podnośnik do prac konserwacyjnych z 1998 roku.

DMC-3500 kg

F3 - 5500 kg

G - 3460 kg

J - N1 BA - samochód ciężarowy o typie nadwozia samochód ciężarowy

S1 - 2

Jak podejść do tematu żeby nie było zgrzytów w WK ?

Muszę go zarejestrować jako pojazd specjalny o przeznaczeniu podnośnik do prac konserwacyjno - montażowych.

Jak opisać w uwagach ten przypadek żeby pani w WK nie miała jakiś obiekcji ?

Co z masą G ? pojazd z dwoma osobami będzie ważył 3600 kg .( zważyć pojazd ? )

Oczywiście UDT  już nasz.

 

Edytowane przez jacek336
poprawa pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ci się G weżmie te 3600 kg ? Mnie wychodzi koło 3528 kg

Raz piszesz 

1 godzinę temu, jacek336 napisał:

 Klient sprowadził pojazd 

By za chwilę 

 

1 godzinę temu, jacek336 napisał:

Muszę go zarejestrować 

To rejestruj. Tylko dlaczego musisz ? Jakieś pośrednictwo prowadzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiesz skąd te 3600 kg, czy foch ci nie pozwala ?

Jakbyś umiał opisać jak trzeba, to mądrego nie musiałbyś czytać ... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Skoro jednak nie chciało ci się nawet poczytać "poradnika", bo ciężko go znależć, gdy jest na samym początku tematu. 

To proszę bardzo 

Dowiesz się przynajmniej jak to jest z G pojazdu z Holandii, za nim następny raz zapytasz  :)

 

to teraz możesz walnąć focha 

 

 

  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy nie wiem skąd się biorą tacy ludzie na tym forum? Tyle jadu i nienawiści w tych ich wypowiedziach. Nie wiem gdzie mieszkają i skąd pochodzą ci ludzie . Zdecydowana większość to osoby miłe i uczynne , a ten mecher - władca postów to normalnie brak słów. No ale cóż , różni są ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mecher, ty nienawistniku...🤣

Ale, Kolego @jacek336, mógłbyś wyjaśnić

14 godzin temu, Mecher napisał:

skąd te 3600 kg

Tak z ciekawości pytam, żadnych uczuć u mnie nie wzbudzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zaspokajam Twoją ciekawość. Pomyliłem G i G1 jak to jest np. we francuskich dowodach rejestracyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek336 napisał:

Pomyliłem G i G1 jak to jest np. we francuskich dowodach rejestracyjnych

Tylko to działa akurat w drugą stronę - to taka dygresja - nie żebym się czepiał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek336 napisał:

Zdecydowana większość to osoby miłe i uczynne

I tak właśnie jest, tylko musisz zadawać pytania precyzyjne. Forum nie prowadzi z rączkę jak niemowlaka żeby jaśnie Pan zrobił badanie i zainkasował należność. Z twojego pytania można wywnioskować że pracujesz w tej branży więc podstawy  powinieneś znać a jeżeli ich nie znasz to zacznij trochę czytać przepisy.  Z tym powinieneś sobie poradzić: 3460-75=G (polskie) ale z tego co widzę to i tak się nie zmieści przy S1=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jacek336 napisał:

Jak opisać w uwagach ten przypadek żeby pani w WK nie miała jakiś obiekcji ?

 

No skoro "pani w WK" alfą i omegą w sprawie badań jest, to ja bym do niej uderzał po wiedzę.

 

 

23 godziny temu, jacek336 napisał:

J - N1 BA - samochód ciężarowy o typie nadwozia samochód ciężarowy

 

 

Co to oznacza i jak to się ma do rodzaju specjalnego o przeznaczeniu podnośnik do prac konserwacyjno - montażowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jacek336 napisał:

Zdecydowana większość to osoby miłe i uczynne , a ten mecher - władca postów to normalnie brak słów

Kolego jacek336 - jak będziesz tyle lat na forum co Kolega Mecher,  tyle się udzielał ,żeby mieć "władcę postów" jak Kolega Mecher i tyle być uczynnym i pomocnym jak kolega Mecher (liczba reputacji-takie zielone plusiki) to wtedy pogadamy.

Nie dziwię się, że jak pojawiają się takie posty i nowi forumowicze,którzy nie czytają a pytają i oczekują podania na tacy,że cierpliwość tych miłych i uczynnych kończy się.....

Mnie już dawno skończyła się.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej mnie to dziwi skąd  u Mechera tyle tych - jak to piszesz zielonych plusików. Z tą jego uczynnością i pomocą to chyba lekka przesada. Nikt nie oczekuje od Mechera podania na tacy , ale jeśli gość nie ma nic do powiedzenia to niech się nie odzywa. Obserwując to forum mam wrażenie że ono umiera śmiercią naturalną. Jeśli nic nie zmienicie w podejściu do innych młodszych użytkowników to niedługo przyjdzie taki czas , że zostaniecie tu sami -władcy postów i bedziecie dyskusje prowadzić między sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni ci wierzę, że nie rozumiesz skąd się te plusy biorą.

Myślę też, że nigdy tego nie zrozumiesz :)

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiem się gdzie to

W dniu 5.05.2020 o 12:01, jacek336 napisał:

 Pomyliłem G i G1

G1 w holenderskim DR jest, czy dalej będziemy zawijać g... w sreberka, bo @jacek336 fochy strzela ?

Chcę wiedzieć, by przekazać to WK, jak następnym razem zarzucą mi niezgodność, miedzy tym co w dowodzie a tym w DIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jacek336 napisał:

Jeśli nic nie zmienicie w podejściu do innych młodszych użytkowników to niedługo przyjdzie taki czas , że zostaniecie tu sami -władcy postów i bedziecie dyskusje prowadzić między sobą.

Damy radę i bez ciebie.

To "młodsi użytkownicy" wchodzą tu po wiedzę. Jak się nie chcą uczyć? Droga wolna... To TY kręcisz się wokół forum a nie forum wokół ciebie.

Aby się uczyć najpierw trzeba czytać.

Najlepiej uczyć się na błędach. Idealnie by było - na błędach innych.

12 godzin temu, jacek336 napisał:

jeśli gość nie ma nic do powiedzenia to niech się nie odzywa.

Ja jestem takim "gościem", ale czasem ktoś kopnie mnie w kostkę i nie zdzierżę.

Jak w powyższym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.