Skocz do zawartości

znak z literami „PL”


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie , jeszcze są rejestrowane pojazdy z innymi literami jak PL

Czemu diagności dopuszczają takie pojazdy ? 

51B5CF3F-BFDD-47DB-B435-6C8E8C7D082A_1_201_a.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to usterka drobna dopuszczająca pojazd do ruchu. A oznakowanie Pl jest w pełni traktowane to co jest na tablicy rejestracyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Wacek napisał:

Czemu diagności dopuszczają takie pojazdy ?

Jeżeli można przypisać usterkę [ UD ] 0.1.g , to czemu nie . :wink:

Cytat

1) usterki drobne - usterki techniczne niemające istotnego wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego i ochrony środowiska;

 

§ 6

1. W przypadku gdy w pojeździe nie stwierdzono żadnych usterek lub stwierdzono usterki drobne, uprawniony diagnosta określa wynik badania technicznego pojazdu jako pozytywny i:

(...)

3) informuje posiadacza pojazdu o rodzaju stwierdzonych usterek drobnych i konieczności ich usunięcia, zamieszczając stosowne adnotacje w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

 

Myślę, że dalej to powinny "działać służby ", bo [ UI ] na OBT to jakby " szeryfowanie ":wink:

Edytowane przez leski66
interpunkcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, leski66 napisał:

szeryfowanie

nie o to mi chodziło. 

 

32 minuty temu, Tomek8340 napisał:

Jest to usterka drobna dopuszczająca pojazd do ruchu

zgadza się , ale czy co roku będzie to usterka drobna , bo klient ma to gdzieś i nie zerwie tego D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, leski66 napisał:

Myślę, że dalej to powinny "działać służby ", bo [ UI ] na OBT to jakby " szeryfowanie ":wink:

Myślę, że to diagności w SKP powinni najbardziej "szeryfować"  egzekwując  Dz.U 2015 poz 776. jeśli komuś dajesz UD, to ma usterkę naprawić jak najszybciej, nie  znaczy to, że może sobie z tym jeździć bo to UD 

 

7 minut temu, Wacek napisał:

co roku będzie to usterka drobna

Przecież 0.1.g to UD i UI. Skupmy się na tym konkretnym przypadku. Jeśli ustawodawca daje możliwość zakwalifikowania tego jako UD, to w pierwszym roku zastosuję UD, natomiast jeśli na kolejnym OBT auto nadal będzie miało tą samą naklejkę, zastosuję UI :)   to samo robię z podświetleniem tablicy, czy z "wyblakłymi" żarówkami od kierunkowskazów, wszystkie UD wpisuję w zaświadczenie i do systemu i każdemu tłumaczę, że za rok będzie już negatyw jesli będzie to samo  :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dominik_z napisał:

(...)jeśli komuś dajesz UD, to ma usterkę naprawić jak najszybciej,

No OK, tylko jak to sprawdzić...  - toć za posiadaczem pojazdu łazić nie zamierzam. :smile:

Dlatego napomknąłem  o " służbach ", które mają co do tego predyspozycje ( oczywiście jeżeli idzie o szeryfowanie ).:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy w CEP są widoczne usterki, by diagnosta wiedział, że tak jest co roku ? 

Danie UI za to co w temacie uważam za nadużycie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mecher napisał:

A od kiedy w CEP są widoczne usterki, by diagnosta wiedział, że tak jest co roku ? 

U mnie np. jest widoczna w CEP  UD z poprzedniego roku jeśli ktoś dał.

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, leski66 napisał:

toć za posiadaczem pojazdu łazić nie zamierzam.

Ale nikt Ci nie mówi, że masz za pojazdem łazić, po prostu UD nie wpływa aż tak na BRD, że klient ma przyjechać i pokazać, że usterkę usunął. Jeśli nie zdążył przez rok, wtedy trzeba klienta zmotywować 🤑
 

7 godzin temu, Mecher napisał:

są widoczne usterki

są widoczne, jednak trzeba je najpierw do CEP wprowadzić, a nie tylko ustnie poinformować klienta o ich istnieniu.
 

 

7 godzin temu, yogi1984 napisał:

U mnie np. jest widoczna

U mnie również jest widoczna UD z poprzedniego BT  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wacek napisał:

jeszcze są rejestrowane pojazdy z innymi literami jak PL

A  może to diesel

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, yogi1984 napisał:

U mnie np. jest widoczna w CEP  UD z poprzedniego roku jeśli ktoś dał.

Chodziło mi, ze taka możliwość jest w sumie od niedawna. Robiąc badanie rok temu, takiej możliwości jeszcze nie było.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mecher napisał:

taka możliwość jest w sumie od niedawna

Co było a nie jest, nie pisze się w rejestr....

W Naszym przypadku dosłownie:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawodawca część usterek zakwalifikował tylko jako UD, UI lub USZ i w takich przypadkach nie mamy wyboru, natomiast część usterek jest przypisane do dwu grup, a nawet wszystkich trzech i tu kłania się wiedza i umiejętność UDS jak je ocenić i czym ma to skutkować, ale powtarzam, na zasadzie umiejętności w danym czasie, w konkretnym egzemplarzu, a nie na "regule" bo coś tam, gdzieś tam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dominik_z napisał:

w pierwszym roku zastosuję UD, natomiast jeśli na kolejnym OBT auto nadal będzie miało tą samą naklejkę, zastosuję UI

 

I to jest właśnie szeryfowanie. Skoro w pierwszym roku te usterki nie stanowią wielkiego zagrożenia bezpieczeństwa to dlaczego w następnym jest już odwrotnie? Naklejka (zapewne dodatkowo o wymiarach innych niż w rozporządzeniu) nagle stała się niebezpieczna? Oczywiście masz prawo oceniać według widzimisię, ale moim zdaniem nie tędy droga. Zrobiłeś swoje (wpisując UD), a postępowanie klienta nie powinno Cię w ogóle interesować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz Łódź napisał:

A  może to diesel

I jednocześnie nalepka ekologiczna by mógł wjechać co centrum Szczecina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta konkretna usterka ( znak " PL " ) spełnia te przesłanki ? :

13 godzin temu, leski66 napisał:

1) usterki drobne - usterki techniczne niemające istotnego wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego i ochrony środowiska;

Odpowiem, że wg mnie tak ( wytłuściłem sens [UD] ) i raczej nie ma co pochylać się nad tym ( służby powinny działać ;D ) :wink:

Edytowane przez leski66
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, keymil7 napisał:

Co było a nie jest, nie pisze się w rejestr....

Szczegół

Swoje zdanie podtrzymuję, uważam takie postępowanie w tym temacie za nadużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, michal_k napisał:

Skoro w pierwszym roku te usterki nie stanowią wielkiego zagrożenia bezpieczeństwa

W takim razie po co ustawodawca daje możliwość zastosowania UI?
A w jakim stopniu nalepka kontrolna zagraża BRD skoro za nią jest UI ? 
Tak samo można sobie tłumaczyć  6.2.10.a, skoro nadmiernie skorodowany błotnik może być UD, to w momencie kiedy będzie można włożyć rękę przez dziurę też zastosujmy UD, bo w którym momencie będzie to nadmierne skorodowanie żeby móc  zastosować UI.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówcie sobie w drukarni lub agencji reklamowej nalepki "PL" z logo waszej firmy i takiego gratisa klientowi na samochód. Wtedy nie będzie UD.

 

PL.png.407caecbb7cd3647092df4e8238a18fb.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, leski66 napisał:

służby powinny działać

Oczywiście powinny działać, ale nie zgodzę się z kolegą @michal_k, że 

 

33 minuty temu, michal_k napisał:

postępowanie klienta nie powinno Cię w ogóle interesować.

Trzeba od klienta jakoś wyegzekwować , bo co roku pisać tę samą usterkę to przegięcie. Inni nie mają takich oznaczeń a on co vip ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dominik_z napisał:

W takim razie po co ustawodawca daje możliwość zastosowania UI?

Zapewnia sądom pracę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dominik_z napisał:

W takim razie po co ustawodawca daje możliwość zastosowania UI?

 

Żeby sobie wybrać :P Chodzi mi tylko o niekonsekwencję diagnosty w przypadku kiedy usterka się "nie pogorszyła", a jednak inaczej ją sklasyfikował.

 

2 minuty temu, Wacek napisał:

Trzeba od klienta jakoś wyegzekwować , bo co roku pisać tę samą usterkę to przegięcie.

 

Dla mnie to szeryfowanie (ale oczywiście zgodne z prawem). Diagnosta stwierdza usterkę i jego rola na tym się kończy. Co roku może konsekwentnie ją wpisywać i w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michal_k napisał:

szeryfowanie

nie, to nie jest tak jak myślisz, to bezczelność ze strony posiadacza pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michal_k napisał:

Żeby sobie wybrać

W takim razie już wiem czemu tak dużo "amerykańców" ( z czerwonymi kierunkowskazami) jeździ w Polsce... w końcu niezgodność .... pod względem barwy światła to też UD :P 

13 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

sądom

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jacdiag napisał:

Zamówcie sobie w drukarni lub agencji reklamowej nalepki "PL" z logo waszej firmy i takiego gratisa klientowi na samochód.

To gratisy są już... " dozwolone " ? :P

;-)

 

 

10 minut temu, dominik_z napisał:

W takim razie już wiem czemu tak dużo "amerykańców" ( z czerwonymi kierunkowskazami) jeździ w Polsce

Jeszcze raz przytoczę sens usterki [UD] ( no do przemyślenia oczywiście ) :

56 minut temu, leski66 napisał:

1) usterki drobne - usterki techniczne niemające istotnego wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego i ochrony środowiska;

A mrugający czerwony " kieruneczek " ma wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego ?

Czy nie ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.