Skocz do zawartości

Ford F250 z USA - pytania


AdrianL

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!
Zgłosił się do mnie klient ze sprowadzonym z USA Fordem F250 2018r.
F1 z tabliczki to 4536kg, liczba miejsc 5 , na tabliczce napis TRUCK.
Jak to ugryźć? Mam małe doświadczenie na OSKP, a tym bardziej z takimi pojazdami.
Tachografu mieć nie musi?

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym hasłem TRUCK, to za wiele nie przejmowałbym się. Jego znaczenie jest tyle samo warte co SUV - no przynajmniej dla mnie.

Jak znam obyczaje skarbówki, to opłaty zostaną poczynione jak za osobowy, ale to zmartwienie naczelnika urzędu i właściciela auta.

Co do tacho, to ja bym nie zakładał. Ni zakładał na potrzeby z użytkowaniem tego picku-up'a przez samego siebie, bo co innego transport drogowy i przepisy z nim powiązane.

Co prawda istnieją teorie, że diagnosta nie prowadzi zgaduj-zgaduli co do przeznaczenia i wykorzystywania auta, ale... No ja bym odstąpił od tacha. :silent:

Rozumiem, że auto będzie sklasyfikowane jako ciężarowy - skrzyniowy, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czemu?

40) samochód osobowy - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą oraz ich bagażu;

 

Nie ma nic odnośnie DMC.

20 minut temu, Paprock napisał:

Rozumiem, że auto będzie sklasyfikowane jako ciężarowy

1a. Autobus, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t i ciągnik samochodowy, dla którego określono dopuszczalną masę całkowitą zespołu pojazdów powyżej 3,5 t, powinny być wyposażone w homologowany ogranicznik prędkości montowany przez producenta lub jednostkę przez niego upoważnioną, ograniczający maksymalną prędkość autobusu do 100 km/h, a samochodu ciężarowego i ciągnika samochodowego do 90 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pickupy są samochodami ciężarowymi i tak powinien zostać sklasyfikowany (podrodzaj skrzynia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michal_k napisał:

Generalnie pickupy są samochodami ciężarowymi

No OK ;-), ale wg Definicji typów nadwozi :

BE Pick-up :

pojazd o masie maksymalnej nieprzekraczającej 3 500 kg, w którym miejsca siedzące i powierzchnia załadunkowa nie znajdują się w obrębie jednej jednostki.

A w temacie :

52 minuty temu, AdrianL napisał:

F1 z tabliczki to 4536kg

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

40) samochód osobowy

Raczej w tym przypadku nie rozpatruję po PORD a po VAT, PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie róbcie z pick-up'a osobówki, bo na odwyrtkę już ktoś poczynił z sedana ciężarówkę. Szczegóły na sąsiednim forum.

Co do tacho, to tylko swój pokręcony pogląd wyraziłem. Można trzymać się na sztywno przepisów, bo czemu niby nie, co nie.

A co do samego pick-up'a,  to w naszej klasyfikacji i tak nie ma takiego podrodzaju.

W pełni podzielam zdanie @michal_k: 

18 minut temu, michal_k napisał:

Generalnie pickupy są samochodami ciężarowymi i tak powinien zostać sklasyfikowany (podrodzaj skrzynia).

Cała reszta osobowych pick-up'ów to jakieś katalogowe omyłki. Oczywiste. :wink:

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tak. Zaraz skoryguję, bo coś mnie przyblokowało. Znaczy ktoś, kto w tym samym czasie klikał. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Właśnie taki. Jak nic samochód osobowy. A za nim, ten żółty, to na bank ciężarowy! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Grzegorz Łódź napisał:

homologowany ogranicznik prędkości

 

22 godziny temu, AdrianL napisał:

raczej sklasyfikuję jako ciężarowy skrzyniowy.

 

23 godziny temu, AdrianL napisał:

F1 z tabliczki to 4536kg

Ma ogranicznik prędkości? Nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.