Skocz do zawartości

Ford Fiesta MK5 - przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pacjent to Ford Fiesta mk5 JD3 1,299 cm3 44kW Benz. 2004r. 3drzwi

WF0DXXGAJD4L59145

e1*2001/116*0210

DMC 1520kg

Klient po zamontowaniu haka przyjechał na badanie dodatkowe, jednak na tabliczce znamionowej w miejscu masy zespołu pojazdów jest kreska z czego wnioskuję, że brak możliwości ciągnięcia przyczep. W dowodzie rejestracyjnym brak wpisanego F3 oraz O1 i O2. Jednak w katalogu COID znalazłem ten model i moc: jeden brak przyczep, drugi 450/900. Klient upiera się, że chce mieć hak w dowodzie. Więc jeśli mógłby ktoś rozkodować po homologacji czy taka opcja występuje byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0/0 chociaż jest też 100kg

Kiedyś było o tym - upierałem się przy swoim ale poległem - koledzy z forum mieli rację

 

W podanej homo brakuje jeszcze dwóch znaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielki panowie.

A jeszcze takie czysto teoretyczne pytanie. Pojazd nie jest przystosowany technicznie do ciągnięcia przyczepy, a czy może mieć zamontowany hak??? 

Rozumiem, że to trochę nielogiczne - ma hak i nie może nic ciągnąć (w tym przypadku nawet nakładka na rowery nie wchodzi w grę). Ale klient się upiera, że skoro już zamontował to chce go wbić w dowód. Jest jakaś podstawa prawna na podstawie której nie mogę zrobić badania dodatkowego???

W badaniu oceniamy sposób montażu, cechy haka i jaką przyczepę może ciągnąć, ale nie znalazłem w przepisach jako takiego zakazu posiadania haka w pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli producent nie przewiduje możliwości ciągnięcia przyczep (a tak jest w przypadku wielu fiest i focusów), to zamontowanie haka i obciążenie go np. platformą rowerową może doprowadzić do uszkodzenia konstrukcji pojazdu, więc odmówiłbym takiego sprawdzenia albo jak klient uparty, wpisałbym, że pojazd nie jest przystosowany do ciągnięcia przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, domicar napisał:

le klient się upiera, że skoro już zamontował to chce go wbić w dowód.

 

Nie wbije. Mądry WK odmówi wpisu, a diagnosta może stracić uprawnienia jeśli poświadczy, że pojazd odpowiada dodatkowym warunkom do ciągnięcia przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, oto mi chodziło.

Niech klient szuka szczęścia gdzie indziej jeśli jest uparty.

Dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, domicar napisał:

Niech klient szuka szczęścia gdzie indziej

Ale dlaczego? W zaświadczeniu w poz. Uwagi (10) wpisz "Hak" a niżej "Pojazd nie odpowiada dodatkowym warunkom technicznym dla pojazdu silnikowego przystosowanego do ciągnięcia przyczep", niczym nie ryzykujesz a kaska i wpis w rejestrze zostają. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cezary napisał:

"Pojazd nie odpowiada dodatkowym warunkom technicznym dla pojazdu silnikowego przystosowanego do ciągnięcia przyczep",

Ciekawe, czy to "NIE" wychwyci każdy WK???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielg539 napisał:

Ciekawe, czy to "NIE" wychwyci każdy WK???

Ja w takich sytuacjach wpisuję w uwagach "Producent pojazdu nie przewiduje możliwości ciągnięcia przyczep". To zawsze wzbudza czujność urzędnika. A nawet jak nie zauważy i wbije hak, to w dokumentach pozostaje ślad w postaci zaświadczenia z powyższym. Ja śpię spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.