Skocz do zawartości

Awaria karty


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W dniu dzisiejszym padła karta Cencert w związku z czym nie mam łączności z Cepik. Czy przez 3 dni mogę wykonywać badania techniczne?Problem polega na tym że stacja kontroli działa tylko do końca maja potem będzie zamknięta,i nie będzie jak wysłać tych badań do Cepiku, ponieważ nowy certyfikat oto okres 30 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Diagnose napisał:

nowy certyfikat oto okres 30 dni

W nagłych przypadkach nowy certyfikat można uzyskać w ciągu kilkunastu dni.

10 minut temu, Diagnose napisał:

stacja kontroli działa tylko do końca maja potem będzie zamknięta,i nie będzie jak wysłać tych badań do Cepiku

Najlepszym wyjściem było by wcześniejsze zamknięcie SKP, pozostawienie BT bez wysyłki narazi klientów na problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Diagnose napisał:

Czy przez 3 dni mogę wykonywać badania techniczne?

 

Nie ma czegoś takiego jak wykonywanie badań w trybie awaryjnym przez 3 dni. Termin 3 dni biegnie dla każdego badania oddzielnie - jest to ustawowy czas na przekazanie danych do CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując badań nie można wykonywać. Zaś będę posądzony że na wypowiedzeniu coś zepsułem, bo mi się pracować nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym wystąpił o nowy certyfikat i w ciągu kilkunastu dni go otrzymał , to badania mogę wykonywać?Otrzymuję certyfikat i badania zaległe przesyłam do Cepik po otrzymaniu nowej karty z certyfikatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Diagnose napisał:

W dniu dzisiejszym padła karta Cencert w związku z czym nie mam łączności z Cepik.

I niech to będzie lekcja dla innych żeby mieć dwie karty, prawdopodobieństwo padnięcia obu na raz jest minimalne, mamy więc  spokój wewnętrzny, a to  - bezcenne. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej

Panowie czy w oczekiwaniu na vpn i ssl mogę wykonywać badania w trybie awaryjnym i w momencie jak dostanę certyfikat wysłać paczkę badań ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zoro napisał:

Jeżeli Wydział Komunikacji się zgodzi,

 

Na co ma się zgodzić? Na łamanie ustawowego obowiązku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z długim oczekiwaniem na wznowienie karty i zapytaniem w CEPIK dostałem informację że, mogę robić badania w trybie awaryjnym przez 3 dni po uzgodnieniu

z moim WK, ale jak napisałem dostałem odpowiedź odmowną. I tylko tyle. Kto ma rację, nie mnie to oceniać. Zrobiłem tak jak mi kazano i cierpliwie czekałem.

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zoro napisał:

dostałem informację że, mogę robić badania w trybie awaryjnym przez 3 dni po uzgodnieniu

z moim WK

 

Takie bzdury opowiadają matołki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z tego wynika , że tacy pracują w CEPIK.

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaką sytuację? Co wydział komunikacji ma do wysyłki badań ze stacji?

Jak bez VPN & SSL wysłać przykładowy zestaw badań:

11 maja stacja wykonała 12 badań,

12 maja stacja wykonała 10 badań,

13 maja stacja wykonała 15 badań,

14 maja stacja wykonała 4 badania,

15 maja stacja wykonała 8 badań,

16 maja stacja wykonała 6 badań.

No jak to wysłać, jak to rozwikłać?

 

Może warto zacząć od własnego gumna, nim się ruszy "takich pracujących w CEPiK-u", co?

 

A poza tym, to kto zawinił, że ani SSL, ani VPN? Bo chyba nie WK, ani nie CEPiK - co nie! Więc kto i dlaczego miałby wykazywać, na nie wiadomo co, jakąkolwiek zgodę?

Art. 100ae. W przypadku braku możliwości wprowadzenia danych do ewidencji, spowodowanego przyczynami niezależnymi od podmiotu,

wprowadzenia danych dokonuje się niezwłocznie, nie później niż w terminie 3 dni roboczych od dnia, w którym powstał obowiązek ich wprowadzenia. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Paprock napisał:
Cytat

nie później niż w terminie 3 dni roboczych od dnia, w którym powstał obowiązek ich wprowadzenia

.

Ciekawe jak formalnie podejść do badań po tym okresie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, danielg539 napisał:

jak formalnie podejść do badań po tym okresie?

 

Do jakich badań? Kolejnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że najlepiej nie wykonywać żadnych badań po stwierdzeniu uszkodzenia karty, albo mieć 2gą kartę w zapasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michal_k napisał:

Do jakich badań? Kolejnych?

Nie, do tych nie wysłanych. Czy formalnie są one jeszcze ważne, skoro nie zostały przesłane w ustawowym terminie? Wiem, że większość SKP robi badania nawet jak ich nie może przesłać i nic się nie dzieje, ale jak takie badania potraktować od strony prawnej.

4 minuty temu, Czolgista napisał:

najlepiej nie wykonywać żadnych badań po stwierdzeniu uszkodzenia karty,

To jest zdecydowanie najlepsze podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, danielg539 napisał:

Czy formalnie są one jeszcze ważne

 

Tak, badanie zostało wykonane, zaświadczenie zostało wydane. Niedopełnienie przez stację obowiązku przekazania do CEP nie powoduje nieważności badania. Oczywiście można się spodziewać problemów na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy na drodze owszem.

Niby klient dostaje zaświadczenie z badania. Ciekawe czy wpis w uwagach "badanie wykonano w trybie awaryjnym", zmieniłby trochę  postrzeganie dokumentu przez kontrolującego na drodze. W końcu taki wpis ukazuje brak możliwości przesłania badania po jego zakończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michal_k napisał:

Niedopełnienie przez stację obowiązku przekazania do CEP nie powoduje nieważności badania.

Z jakimi konsekwencjami w Twojej ocenie może się ono wiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rażące naruszenie prowadzenia działalności gospodarczej = decyzja o wykreśleniu przedsiębiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przepisów to chyba żadnej innej sankcji być nie może. Ciekaw jestem czy jakikolwiek WK zdecydował by się na podjęcie takich kroków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mecher napisał:

Ciekawe czy wpis w uwagach "badanie wykonano w trybie awaryjnym", zmieniłby trochę  postrzeganie dokumentu przez kontrolującego na drodze.

Wpis jest zasadny i powinien działać ;) do:

 

W dniu 17.05.2020 o 17:38, Paprock napisał:

nie później niż w terminie 3 dni roboczych od dnia, w którym powstał obowiązek ich wprowadzenia. 

 

Warto mieć w "zanadrzu" drugą kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wg informacji jakie ja posiadam - od niedawna są kłopoty z wysyłaniem (czyli - nie można wysyłać do CEP) badań wprowadzonych w trybie awaryjnym w czasie, w którym SKP nie miała ważnego certyfikatu.

Przykład: karta na SKP kończy się nagle (np. awaria) 1 maja, podmiot występuje o nową, a w tym czasie SKP przeprowadza badania w trybie awaryjnym, w oczekiwaniu na kartę.

Kiedy karta (certyfikat) wraca na SKP 30 maja - to badań 2-29 maja nie można wysłać do SI CEP.


Potwierdzne i przećwiczone - problem ma przee wszystkim Klient na drodze, stacja de facto też ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.