Skocz do zawartości

Pomoc w doborze programu


Marcin05121982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich otwieram OSKP i zastanawiam się nad programem do badań technicznych obecnie mam patronat leczy zastanawiam się nad Stacja SQL czy jest ktoś taki co pracował na jednym i drugim programie lub wie jakie są różnice jakie plusy i minusy.

Edytowane przez Marcin05121982
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patronat to prosty program i łatwy w obsłudze do tego zawiera katalog ITS co trzeba uznać za duży plus.

Stacja to bardziej rozbudowany program i dużo trudniejszy w obsłudze ale za to umożliwia znajdowanie i filtrowanie wielu wartości i parametrów praktycznie po dowolnym znaku.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Marcin05121982, pierwsze słowo się rzekło i trzymaj się tego! Wywal to, co masz i zapodaj tamto, bo nie ma nic lepszego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowem na DMS'ie - nie polecam

Pracowałem na Patronacie ale 12 lat temu w sumie też mi nie podszedł ale to było 12 lat temu więc od tamtej pory sporo się pewnie w nim zmieniło.

Od kilku lat pracuję na Stacji ma jakieś swoje minusy do których trzeba się przyzwyczaić ale generalnie jest OK

Są jeszcze inne programy z którymi styczności nie miałem więc się nie wypowiadam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Paprock napisał:

Wywal to, co masz i zapodaj tamto(...)

Z tym wywalaniem czy oby nie za pochopnie ? bo :

 

18 godzin temu, danielg539 napisał:

Stacja to bardziej rozbudowany program i dużo trudniejszy w obsłudze (...)

Jak na razie po co komplikować sobie życie. " co nie " :wink:

 

A ... bym był zapomniał :

18 godzin temu, danielg539 napisał:

(...) do tego zawiera katalog ITS co trzeba uznać za duży plus.

" co nie " :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby plusować apki, bo i tak wiadomo, który jest najlepszy. A katalogowe dane @leski66 zapodaję. :evil:

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Paprock napisał:

A katalogowe dane @leski66 zapodaję

Do czasu jak autor jego programu nie da mu banana za ich publikowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisano na forum OSDS, nawet sam Prezes, to program Norcom też takie zdolności posiada (dostęp do katalogu), chyba że czegoś nie zrozumiałem, bo czasami wyjaśnienia Jego są nieco zagmatwane. :silent: Żeby była jasność, tłukę na Patronacie i ....... dobrze mi z tym. :biggrin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paprock napisał:

Nie ma potrzeby plusować apki, bo i tak wiadomo, który jest najlepszy.

Po 15 maja " podobno " będzie taka aktualizacja..., że program przeskoczy rynek o ( parę lat świetlnych :smile:) do przodu - już czekam z niecierpliwością. :wink:

 

6 godzin temu, Paprock napisał:

A katalogowe dane @leski66 zapodaję.

Jak mogę to czemu nie, ale miejsce na załączniki nie jest z gumy i kiedyś ten - mój czas się skończy. " co nie ":wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, leski66 napisał:

Po 15 maja " podobno " będzie taka aktualizacja..., że program przeskoczy rynek o ( parę lat świetlnych :smile:) do przodu - już czekam z niecierpliwością. :wink:

 

No najwyższa pora aby ten owoc do obowiązującego standardu dojrzał. Już nie będę nudził co standard wyznacza, bo to rzecz oczywista przecież. Może nawet lidera wyprzedzić. Ale jak rzeczywiście ma coś się zmienić, to obstawiam, że przyjmie kształt i formę zbliżoną do... No z góry wiadomo. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły scyzoryk z dwoma ostrzami potrafi każdy obsłużyć, wiedząc że można nim uciąć, zastrugać, przeciąć, dziabnąć (:silent:), natomiast scyzoryk szwajcarskiej armii ma te same zalety, a nawet więcej, tylko że może być problem z wyborem czego użyć i gdzie szukać żeby było poręcznie wykonać zaplanowaną czynność. 

Ale jak to mówią "lepsze jest wrogiem dobrego".:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2020 o 17:23, Marcin05121982 napisał:

otwieram OSKP i zastanawiam się nad programem do badań technicznych

Jeśli mogę coś doradzić to zastanów się na zatrudnieniu kumatego diagnosty a program dostosuje się sam do zapotrzebowania.Pamiętaj-to diagnosta przeprowadza badania a nie program!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, cezary napisał:

Ale jak to mówią "lepsze jest wrogiem dobrego".:wink:

 

Nie no, jasne. Zamiast kombajnem można żniwować sierpami.

W sumie po co eski pisać jak można pognać pieszo gońca lub nadawać tam-tamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

Zamiast kombajnem można żniwować sierpami.

I jak widać z dzisiejszej perspektywy świat był wtedy lepszy, prostszy a ludzie spokojniejsi, mniej zestresowani i najważniejsze, ryby były i brały na byle co, i łapało się je na zwykłe patyki, a teraz co, kosmiczne włókna na wędki, kompozyty z nie z tej ziemi na kołowrotki, plecionki z miliona nitek poskręcane, żyłki, fluorocarbony, których niby nie widać, tylko, że ryb też. :evil:, do tego ten malutki (wirus, żeby nie było) wywrócił wszystko do góry nogami, a Ty jak katarynka, że nic innego ino ten jedynie słuszny. 

P.S. Poniosło mnie, przepraszam :oops:

Znowu dałem się podpuścić i wdałem się w "pyskówkę", oj ułomny ze mnie człek, a przecież "mowa srebrem, milczenie złotem". :icon_cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. U mnie podium się nie zmienia. Na te siedem dostępnych na rynku apka bierze trzecie miejsce. Najwyższa pora realizować to, o czym @leski66 wspomniał. Może w końcu na wyższe pudło wskoczy.

Cezary. Dobrze wiesz, że ta prostota, rustykalizm, folklor, dawne dobre czasy, to tylko we wspomnieniach lub na starych zdjęciach. Nie uśmiecha mi się latać do wygódki w zimie i ablucji zażywać w beczce po kapuście raz na tydzień.

Taki filmik krąży po necie,  pewnie widziałeś, ale dla przypomnienia: https://www.youtube.com/watch?v=AkuxrKmuaxQ

A poza tym gdzie Ty byś skoki oglądał, jakby świat pozostał na etapie sierpa i młota?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2020 o 18:11, danielg539 napisał:

Patronat to prosty program i łatwy w obsłudze do tego zawiera katalog ITS co trzeba uznać za duży plus.

 

Potwierdzam. Bardzo dobrze mi się na nim pracuje i polecam go nie tylko ze względu na sam program ale i wsparcie. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Paprock napisał:

No z góry wiadomo

A może " no po tej .... fest aktualizacji  :silent:" to on narzuci ponadczasowe rozwiązania i liczące się na rynku programy  zostaną daleko w tyle. :smile:

A wtedy :

20 godzin temu, Paprock napisał:

Może w końcu na wyższe pudło wskoczy.

Myślę, że " pudła " nie będą potrzebne ponieważ będzie jeden jedyny ( najlepszy ) . :x

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2020 o 19:08, leski66 napisał:

" no po tej .... fest aktualizacji  :silent:"

Prócz nowego WSDL 6.0 i kolejnego numeru 14.12 Programu to " desingner " pozostał po staremu.:? ( liczyłem po cichu na więcej  :zzz:)

Mimowolnie dostęp do homo., prostata obsługi, wiodą prym.... żeby dalej z niego korzystać :x

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, leski66 napisał:

, prostata obsługi, wiodą prym

 Przyznam się, nie wiedziałem, ze programy mają takie przypadłości ...

Oby tylko to nie przechodziło na obsługującego :stroke:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze mnie to nie " dopadło " :zzz:

Przyznam się, że schrzaniłem ( miało być prostota  ) :smile:

Dzięki. :piwo

WSDL ( 6.0 😞

Cytat

WSDL jest bazującym na XML’u językiem slużacym do definiowania i opisu korzystania z Web Serwisów.

A to 6.0 to zapewne wersja tego " ustrojstwa "

http://stencel.mimuw.edu.pl/abwi/20020514.WSDL/

No tak stało w " nowinkach " :

Patronat.JPG.a7d95bc2d35394ad24ae3643e7397f2f.JPG

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, leski66 napisał:

A to 6.0 to zapewne wersja tego " ustrojstwa "

Szczerze powiedziawszy dla mnie to nic nie zmienia i tak tego nie kumam, ale dla największego "miłośnika" apki jak przestudiuje co w linku widnieje to aż  podskoczy z radości jakie to wspaniale skomplikowane i "mondre". :confused::faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leski66 napisał:

Mimowolnie dostęp do homo

 

Masz na myśli dostęp do homologacji z poziomu tego programu? Jak tak to podaj w którym to miejscu jest bo mnie to zaciekawiło i na pewno by się przydało ale ja tam tylko widzę katalog itsu, a może mam jakąś okrojoną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.