Skocz do zawartości

Stan drogomierza - Licznik


Sucre9

Rekomendowane odpowiedzi

A co Koledzy na takie coś z dnia dzisiejszego : OBT samochodu rok po tzw. "pierwszym", stan drogomierza 73000 mil, w CEP widnieje 111000 km, wpisałem oczywiście to co widziałem, czyli 73000 mil, wiadomo, program zaczerwienił pole z licznikiem, potem CEP "zapytał" czy aby na pewno, potwierdzone i zapisane. Po godz klient wraca i referuje: poprzedni właściciel rok temu przed pierwszą rejestracją zmienił oprogramowanie i wskazania drogomierza z mil na km, diagnosta wpisał więc rzeczywisty stan w km, po jakimś czasie padł motor, auto stało kilka m-cy, obecny nabywca kupił i naprawił samochód ale ponoć przez długi brak zasilania oprogramowanie wróciło do stanu pierwotnego (mile), chce zrobić ponowną zmianę na wskazania w km. 

I teraz pytanie, zrobić korekcję badania?

P.S. badanie wykonywane podczas corocznej kontroli pracownika WK i inspektora TDT, i wpisane do protokołu z kontroli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, cezary napisał:

I teraz pytanie, zrobić korekcję badania?

Jeżeli klient przywrócił oprogramowanie w km i wartość ( liczbowa-po przeliczeniu z mil ) nie jest zaburzona, to żeby było jednolicie w " historiipeel " i klient był dalej Twoim " klientem " to poszedłbym mu na rękę. :smile:

33 minuty temu, cezary napisał:

badanie wykonywane podczas corocznej kontroli pracownika WK i inspektora TDT (...)

To nawet lepiej, ponieważ nadzór wie  " o co kaman " - ( czyli zna bolączkę sprawy ).

:smile:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cezary napisał:

I teraz pytanie, zrobić korekcję badania?

Nie popełniłeś pomyłki w czasie badania, więc literalnie korekta nie powinna mieć miejsca.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, michal_k napisał:

(...) więc literalnie korekta nie powinna mieć miejsca.

Wszystko pięknie się zgadza. :ok

Natomiast jeszcze " [nie można zatracić ] -  bycia człowiekiem " :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w CEP-ie wszystko się będzie zgadzać. Na jednym badaniu będzie podany odczyt drogomierza w kilometrach, na kolejnym w milach. Jedno z drugim się nie gryzie, chyba, że ktoś ślepy i nie rozróżnia jednostek miar długości. Nic bym nie zmieniał w BT, bo to nie koncert życzeń. Drogomierz wskazywał wartość w milach i tak należy to zostawić.

  • Super 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pomogliście, nie ma co. :faint::wink: Teraz poważnie, faktycznie, opcję @michal_k, a  zwłaszcza @aboz-a z rozwinięciem i uzasadnieniem zaczynają dominować, opcja 

Godzinę temu, wrc69 napisał:

trzeba zrobić odczyt licznika i pobrać od klienta 51 zł.

W/g mnie całkowicie odpada, ponieważ nie jest to wymiana drogomierza. No chyba, że klient zgłosi się z wypełnionym "Oświadczeniem o wymianie drogomierza" i zawnioskuje o takie badanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cezary napisał:

zawnioskuje

Jeśli byś się nie zgodził na inną opcję to jest jedyna droga wyjścia z sytuacji. Jeśli nie zmienił licznika to jak zmienił przebieg? Jakoś by trzeba ten przebieg wpisać do systemu. Albo klient wnioskuje że zmienił licznik (ingerencja w same "cyferki" jest karalna) albo ty przyznajesz że źle widziałeś na OBT i musisz poprawić swój błąd.

Opcja Kolegi @aboz naprawdę jest sensowna. Oczywiście jeśli tam są prawidłowe jednostki przy tych cyferkach w CEP. W historiapojazdu.gov.pl trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wrc69 napisał:

to jest jedyna droga wyjścia z sytuacji.

Dodajmy - droga polegająca na złożeniu oświadczenia pod odpowiedzialnością karną niezgodnego z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu podjazdach można zmienić jednostki zarówno pomiaru dystansu jak i prędkości. Przypadek z wczoraj. Chevy Camaro ma prędkościomierz wyskalowany do 160. Po zmianie jednostek miary wskazówka porusza się prawidłowo, ale prędkość w km/h odmierza do 160 :-) ciekawostka taka. A w CEP są jednostki miary.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, michal_k napisał:

odpowiedzialnością karną

Jego. Lepiej oświadczyć (korygując wpis) że było się ślepym parę dni wcześniej?

Przepraszam, ale czasem włącza mi się opcja poszukiwania drugiej dziury w d.... rugiej stronie. Ale czy taka możliwość jest tak absolutnie niemożliwa?

W CEP są jednostki miary. Jeśli cyfry pasują do literek - zostawić. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmienić w CEP oczywiście , ale ja bym zostawił tak jak jest. Bardzo logicznie wytłumaczyłeś co i jak. Spotkałem się kilka razy z tzw "tryb turysty" który przystosowuję lampy do ruchu prawostronnego, licznik oraz prędkościomierz w mph i to jednym kliknięciem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
8 minut temu, Mecher napisał:

Nie bardzo rozumiem pytanie.

Ja wpisuję tyle ile widzę na badaniu, oczywiście do przecinka

ale przecinka nie było a "4" innej barwy jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mecher napisał:

Cyfra innej barwy powinna być po przecinku

Nawet jak przecinka nie było to powszechnie stosowane było, że cyfry innej barwy były dziesiątymi częściami jednostki. Liczniki przebiegu dziennego w samochodach też miały ostatnią cyfrę innej barwy i oznaczała ona setki metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że nie było przecinka. Spotkałem się ostatnio z taką sytuacją, że diagności spisywali 70004 mtg. Ktoś potem spisze 7000 mtg i problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mariusz gruszka napisał:

Spotkałem się ostatnio z taką sytuacją, że diagności spisywali 70004 mtg

Też się z tym spotkałem ale uważam, że diagnosta źle spisał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.