Skocz do zawartości

Stan drogomierza - Licznik


Sucre9

Rekomendowane odpowiedzi

Żadnych kombinacji z przebiegiem się nie robi. Piszemy to co widać i tyle, żadne przecinki, żadne zera ani wymyślanie przebiegu bo licznik się przekręcił. Nic dobrego z tego później nie wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan 7000,4mtg, wpisujemy 7000mtg

stan 07000,4mtg, wpisujemy 7000mtg

stan 0000,4mtg, wpisujemy 0mtg

stan 7000,4mtg, wpisujemy 7000mtg

stan 70004mtg, ile wpisujemy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że w Zetorze zrobili przecinek na licziku mtg ,bo tam jest dwie cyfry po przecinku. 

Odnośnie zer , to program P.."  krzyczy" gdy pierwszą cyfrą wartości przebiegu jest zero .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariusz gruszka napisał:

ale nie każdy niestety. niektórzy spisują wszystko i potem problem na kolejnym BT

Bo tak pewnie podał traktorzysta, diagnosta nie popatrzył i wpisał co mu podano. Dlatego tak wyszło jak piszesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariusz gruszka napisał:

potem problem na kolejnym BT

Tak wielki problem 😀 Na pewnej stacji kontroli pogonili klienta ,aby Policjanci poprawili odczyt przebiegu w CEP i oczywiście zrobiła się patowa sytuacja ? W innym przypadku "chłopcy radarowcy" mieli zagwozdkę ,gdy wykryli błąd swoich kolegów w kwestii wpisanego kilka dni wcześniej przebiegu do systemu. Popatrzyli ,podumali i nic nie uradzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wadi napisał:

aby Policjanci poprawili odczyt przebiegu w CEP

Z moich obserwacji wynika, że jakieś 20-30 % pojazdów ma błędnie  podany przebieg po kontroli policyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to że OKRD nie może zrobić korekty przebiegu jeśli już zapiszę ją w CEP. Kiedyś niebieski kolega do mnie dzwonił czy nie mam jakiegoś sposobu bo oni nie mogą, to mu mówie zatrzymaj go drugi raz i wpisz poprawny :hooray:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzysieknowak napisał:

OKRD może bez żadnego problemu poprawić stan licznika z własnej kontroli

Z tego samego dnia, czy można mówić o " odległej wstecz " dacie kontroli/wpisu drogomierza ? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrola policji dnia 13.08.2020-stan licznika wprowadzony do cep 1 062 358km,badanie techniczne dnia 20.08.2020 stan licznika 62913km,22.08.2020 policja poprawia stan licznika w cep na 62 358km.Można...?,czy dalej nie wierzycie.?

20200820_152057.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to dopiero zrobiłem babola. Przebieg z licznika ( przykładowo) 1234567 a wpisałem 123456700. Dwie ostatnie cyfry nie były widoczne w okienku programu.Po roku CEP wyświetlił wszystkie cyferki. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wadi napisał:

Po roku CEP wyświetlił wszystkie cyferki. .

Jeśli masz choć podejrzenie, że to twoja pomyłka to prześlij korektę do cepiku zgodnie z par.9 rozporządzenia o bad. tech. Nawet 3-4 lata wstecz warto poprawiać swoje pomyłki.

Edytowane przez markes30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

http://witd.szczecin.pl/zly-stan-techniczy-a-w-dodatku-inny-stan-licznika/

W dniu 17 lutego na ul. Szosa Stargardzka w Szczecinie inspektorzy z tutejszego inspektoratu zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd wykonujący przewóz kontenera. Ja się później okazało pojazd ten z przedmiotowym kontenerem wyruszył z portu Szczecin i zmierzał do miejscowości Wronki.

W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie może otworzyć drzwi, a zamiast klamki posługuje się drewnianą listewką. Ponadto podczas ostatniego przeglądu technicznego pojazdu w dniu 14.05.2020 r. stan licznika przebiegu km wynosił 1778780 km, a w dniu kontroli 1201766 km (wartość pomniejszona o 577014 km).

201766.png.54c209e1020dd8828296a603a2b61afe.png

Na moje oko to w dniu OBT na liczniku było 177878,0 km . Ktoś odczytujący przegapił przecinek przed ostatnią (mniejszą od pozostałych) cyfrą drogomierza. W tym przypadku przybyło 23888 km w ciągu 279 dni, co daje "kosmiczny" przebieg 85,62 kilometrów dziennie.

A jeżeli samochód nie jeździł w soboty i niedziele to w tygodniu do przejechania po 120 km dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jacdiag napisał:

Na moje oko (...)

" Mimo wieku " oko masz przynajmniej jak Wasilij Zajcew. :silent:

23 minuty temu, Jacdiag napisał:

Ktoś odczytujący przegapił przecinek przed ostatnią (mniejszą od pozostałych) cyfrą drogomierza.

Też tak sądzę, widać " mało wnikliwy " - chodzi mi o odczyt - " diagnosta " jak i inspektor ( babol jak nic ). :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy są pojazdy w których drogomierze są wyskalowane tak aby pokazywać miliony km. Przez wszystkie lata widziałem tylko 5-cyfrowe i 6-cyfrowe, ale może mało widziałem mimo wieku już mocno posuniętego, wzrok jeszcze jako taki jest  (spławik wypuszczony z bolonki i na 30 m widzę) to cyferki z 0,5 m też są dla mnie do odczytania. :nausea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.