Skocz do zawartości

PANNONIA Z ZSRR


Oczko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jutro przyjedzie do mnie motocykl Panonia T5.  chodzi mi głównie o numer ramy na tabliczce jest napisany w 6 ostatnich znakach a w dowodzie jest w 8 znakach, myślę że nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić przegląd, ewentualnie napisze w uwagach że numer odczytano w ostaniach 6 znakach. Chyba że ktoś myśli inaczej?

IMG_20200514_144306.jpg

IMG_20200514_144324.jpg

IMG_20200514_145500.jpg

96751995_727368134700261_8543217322188341248_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Odniosę się do roku produkcji z dokumentu wychodzi 1975, a z TZ 1974 - czemu ? :silent:

---------------------------------

Dopytam : na ramie jest naniesiony cały numer rozpoznawczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, leski66 napisał:

 Odniosę się do roku produkcji z dokumentu wychodzi 1975, a z TZ 1974 - czemu ? :silent:

---------------------------------

Dopytam : na ramie jest naniesiony cały numer rozpoznawczy ?

1.  a to też kolejne pytanie dlaczego na TZ jest 1974r. a na dokumencie 1975r. najgorsze jest to że jak wpisze 1974r. to wydział komunikacji będzie sie czepiał bo na umowie tez jest 1975r. 

2. na ramie zdaje się że te motory niczego więcej nie miały oprócz tej tabliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio takiego Rometa, z podobnym problemem. Okazało się, że czasem przyjmowano datę pierwszej rejestracji za rok produkcji (Coś chyba w rodzaju modelowo).

Urzędy w tamtym okresie nie działały zbyt dobrze, może z tego to wynika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oczko napisał:

2. na ramie zdaje się że te motory niczego więcej nie miały oprócz tej tabliczki.

Proszę Pana bzdura.

Z forum Pannonia :

http://www.forum.hoffman.auto.pl/topics1/nr-ramy-brak-vt999.htm

Cytat

cały numer masz po prawej stronie motocykla na ramie. na wysokości mocowania silnika do ramy. tam na rurce ramy jest takie zgrubienie i numery na nim wybite.

I tam trza szukać, by uniknąć " niemałych " problemów. :smile:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oczko napisał:

numer ramy na tabliczce jest napisany w 6 ostatnich znakach a w dowodzie jest w 8 znakach, myślę że nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić przegląd

 

Jeśli na ramie nie będzie ośmiu znaków to chyba dałbym N (do tego dobry opis co znajduje się na tabliczce i na ramie, a nawet zdjęcia tabliczki). Do tego dodatkowo oczywiste omyłki w DR - rok produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz @Oczko, jeszcze roboty nie zacząłeś, a już się Pan Wydział przyczepił! :evil:

Poza tym, co to za schizy "wydział komunikacji będzie się czepiał"?

To Pan Diagnosta jest od wyjaśniania, prostowania i rzetelnie przeprowadzać badania z uwzględnieniem wszystkiego. Tak cech identyfikacyjnych i roku produkcji.

No, czasami można o wsparcie zawinszować sobie rzeczoznawcę.

A tych wszystkich, co rżną z zagranicznych papierów wszystko jak leci, żeby tylko nikt z WK się nie czepił, to... u-kij gify, czateria, czat, obrazki, ikony, emotikony

Ale piwko za pochylenie się nad problemem.

 :564:

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Oczko napisał:

1.  a to też kolejne pytanie dlaczego na TZ jest 1974r. a na dokumencie 1975r. najgorsze jest to że jak wpisze 1974r. to wydział komunikacji będzie sie czepiał bo na umowie tez jest 1975r. 

Wpisałbym ten prawidłowy ,w takim motocyklu to  już raczej zaleta. Umową bym się nie przejmował , wiele razy umowa jest "młodsza" od pojazdu.

16 godzin temu, Oczko napisał:

 numer ramy na tabliczce jest napisany w 6 ostatnich znakach  

A z ciekawości co jest  przed numerem ?

15 godzin temu, Sucre9 napisał:

Miałem ostatnio takiego Rometa, z podobnym problemem.

w Romecie , przynajmniej z lat 80-tych jest to proste do ustalenia

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, duchu napisał:

 

A z ciekawości co jest  przed numerem ?

przed numerem na TZ jest T5 (model motocykla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie pierwsze cyfry w nr ramy to rok produkcji( wpisane w dowodzie rej)

 

Edytowane przez Yeti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer ramy jest " prawie identyczny " jak numer silnika, wg forum Pannonia :

Cytat

no tak jest w Pannoni, łaqtwiej można zapamiętać

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Yeti napisał:

Dwie pierwsze cyfry w nr ramy to rok produkcji( wpisane w dowodzie rej)

 

no nie koniecznie

panonia.jpg

Godzinę temu, Oczko napisał:

przed numerem na TZ jest T5 (model motocykla)

co potwierdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, leski66 napisał:

 wg forum Pannonia :

 

w papierach przedstawionych przez autora również (aczkolwiek tłumacz chyba lekko popłynął)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, leski66 napisał:

Czy Kolega @Oczko namierzył już numer ramy ?

 

Numery ramy faktycznie są na takim zgrubieniu po prawej stronie. a co więcej  cały numer ma 10 znaków, zgadza się z tym co jest w dowodzie zaznaczone na czerwono 

 

1874274644_Beztytuu.png.7239970d0b79274c4abb6aef105de975.thumb.jpg.6722841d572d6d48f381c7f9fae6814a.jpg


image.thumb.png.a680714479df607e6683d299bea70e2a.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tłumaczeniu nr silnika zaczyna się od "G", przecież to produkcja węgierska a oni nie używali i nie używają cyrylicy, oznaczyli model literą "T", poza tym jest to model "T5" więc w tłumaczeniu chyba też powinno być "T5". :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczyła to ( " prawdziwa " i przysłowiowa Pani " Mariola "  :evil:), czyżby zbieg okoliczności, że jest " sknocone " ? :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zgadza się, tylko chyba nie w tym przypadku, litery pisane tak wyglądają, jednak tu raczej mamy do czynienia z drukowaną (TZ) a drukowana wygląda jak "T" i czyta się "T" i tak została wpisana do ichniego DR, tak więc powinno być "T", natomiast drukowane "G" wyglądałoby tak "г"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały "DR" wypełniony pisanymi literami to jedna "drukowana" umknęła

 

I wątpię, żeby tłumaczka miała TZ do wglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że tłumaczka źle przetłumaczyła, napisałem, że to model "T5" i w tłumaczeniu też tak powinno być mimo wypełnienia pisanymi literami, nie istnieje przecież model "G5", ale nie to jest istotą tematu, zakończmy zatem ten spór. :wink:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

PANONIA T5 ciąg dalszy rejestracja. Za numer ramy przyjąłem ten co jest nabity na ramie czyli T574122096 wydział komunikacji nie przyjął motocykla do rejestracji, chodzi własnie o to że  w dowodzie jest pomylony. Może to Moja wina mogłem w uwagach napisać że numer ramy w dowodzie jest napisany w 8 znakach (74122096) a na ramie odczytano w 10 znakach T574122096. Myśle ze jak w ten sposób napisze powinno przejść ?

Bez tytułu.png

100523708_1150567028616567_5883878992477421568_n.jpg

99408242_274720673564520_2218175103135383552_n.jpg

99306433_941582249613486_2397094176442286080_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.