Skocz do zawartości

Numer starego niemieckiego dowodu rejestracyjnego


Dar-jusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szybkie pytanie do bardziej doświadczonych . Co wpisujecie jako numer w przypadku starego niemieckiego DR (Fahrzeugschein). Dodam tylko że jest to skuter i innego dokumentu właściciel nie posiada.

Jeśli było to sorry ale tak na szybko nie mogę nic odkopać.

Dzięki pozdrawiam.

Edytowane przez Dar-jusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że to nie jest dowód rejestracyjny a zgłoszenie do rejestracji. Klient do WK po PC, jeżeli tak faktycznie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adam1501 napisał:

Coś mi się zdaje, że to nie jest dowód rejestracyjny

Raczej to jest DR tylko jakiś archaiczny. Jeśli nie ma numeru to nic nie wpiszesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, no nie wiem, bo skoro wnoszący konkretnie nazywa ten dokument, to (chyba) tak jest, co nie.

 

Trzeba znaleźć mniej więcej taki szyfr [ A - B - C -123 / 12 - 98765 ], jak w ogóle był numerowany ten dokument:

 

 

 

 

 

 

Niemiecki dowód dawniej.jpg

 

 

Sorry, lecz nie posiadam wypełnionego. Miałem, zapodziałem.

 

Zawsze pozostaje opcja trzech kresek [ --- ]  :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Paprock napisał:

Trzeba znaleźć mniej więcej taki szyfr [ A - B - C -123 / 12 - 98765 ], jak w ogóle był numerowany ten dokument

Wygląda na to,że nie numerowany.

@Paprock a w pojazdach ze Szwajcarii to jaki numer wpisujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stamtąd, to może ze dwa, może trzy auta miałem. I tak jak pisałem, zawsze opcja trzech kresek pozostaje. ;-)

 

Ze Szwecji był jeden. Z Belgii kilka ale nie więcej niż pięć. Z Austrii może trzy dziwaczne dowody. Z Holandii żadnego. Podobnie z Danii, Norwegii. Kila było też angoli.

Najwięcej z Niemiec, potem Włochy i Francja na trzecim miejscu. O rodzynkach to nawet nie mówię. Coś tam kiedyś tranzytowali przez Łotwę czy Estonię i w Polsce rejestrowali.

Ze Stanów jak na lekarstwo, bo trudne sprawy to na Polsacie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Po dokładnych oględzinach niemal że z lupą numeru na wspomnianym dowodzie nie stwierdzono. W oczekiwaniu na ustalenie daty produkcji (3 dni) skonsultowałem to z WK i stanęło na tym że w miejscu numeru poszły 00000 i mają to sobie ogarnąć.

 

received_3264571723598935.jpeg.jpg

Edytowane przez Dar-jusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dar-jusz napisał:

w miejscu numeru poszły 00000

"---" to bym rozumiał ale "0000" jakoś mi się nie widzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpisywałem kreski to się norcom buntował tzn podświetlał na czerwono więc poszły zera....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba coś wybrać jeśli chodzi o rodzaj dokumentu, a w polu numeru tez musi być cos wpisane. Jeśli idzie o adnotacje to w uwagach wklepałem "Brak numeru dokumentu w zagranicznym dowodzie rejestracyjnym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pozostaje taki zapis z rozporządzenia:

Cytat

3. W przypadku wydawania zaświadczenia o przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu, należy ten fakt oznaczyć symbolem "Z" w rubryce rejestru "Seria i numer dowodu rejestracyjnego" (numer zaświadczenia jest identyczny z numerem rejestru).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to dotyczy tylko wydawanego zaświadczenia. Nie chciało się dodatkowej rubryki dorysować, to upchało się "Z-etkę" razem z serią i numerem dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Paprock napisał:

Ale to dotyczy tylko wydawanego zaświadczenia

A że zaświadczenie wydaje się zawsze to i "Z-ka" popularna i uniwersalna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2020 o 14:19, Dar-jusz napisał:

Witam.

Szybkie pytanie do bardziej doświadczonych . Co wpisujecie jako numer w przypadku starego niemieckiego DR (Fahrzeugschein). Dodam tylko że jest to skuter i innego dokumentu właściciel nie posiada.

Jeśli było to sorry ale tak na szybko nie mogę nic odkopać.

Dzięki pozdrawiam.

Witam

U nas ( województwo opolskie )  jest taka wyrobiona praktyka ( w wyniku sugestii okolicznych  WK), że wpisuje się numer rejestracyjny pojazdu jako numer dowodu  . W przypadku, gdy tego numeru dokumentu nie ma. W przypadku , gdy klient posiada tylko zgłoszenie do rejestru to niestety - wraca do WK i pobiera pozwolenie czasowe wraz z tablicami tymczasowymi.

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym problem? Brak numeru dokumentu to brak. W tabelce rodzaj dokumentu ZDR a w tabelce numer B/N. Po cóż tworzyć jakieś wydumki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat powtarza się wielokrotnie - osobiście w przypadku pierwszej wpisuję brak dr - i mie miałem z tym żadnego problemu - ale - to kwestia uznaniowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, smaug napisał:

W której częsci opolskiego , bo pierwszy raz o tym słyszę 

Na południu opolskiego. Sprawa wzięła się stąd, że jeden z WK zakwestionował puste pole oraz wpisy w stylu " brak" w pozycji nr zagranicznego dowodu rejestracyjnego, bo dokument musi mieć jakiś numer . Tłumaczono to tym, ze w systemach rejestracyjnych, jeżeli nie występuje nr dokumentu to  znaczy, że numerem dokumentu jest numer rejestracyjny pojazdu dla którego ów dokument został wystawiony.Bo pod takim numerem dokument został przypisany do pojazdu.  Zatem robimy zgodnie z wolą i sugestią i jak do tej pory nikt tego nie zakwestionował.

Wynika z tego,że to kwestia  uznaniowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Macintosh napisał:

bo dokument musi mieć jakiś numer

Jak widać nie musi. Skoro go nie ma, to po co tworzyć jakieś herezje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Macintosh napisał:

Sprawa wzięła się stąd, że jeden z WK zakwestionował puste pole oraz wpisy w stylu " brak" w pozycji nr zagranicznego dowodu rejestracyjnego, bo dokument musi mieć jakiś numer .

Może jakas podstawa prawna, że zagraniczny DR musi mieć numer. Urzędnicy są z kosmosu a diagności spełniają ich wymysły PARANOJA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.