Skocz do zawartości

Zanim ktoś wniesie problem sprowadzonego Quado-Ciągnika


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

ktoś wniesie problem sprowadzonego Quado-Ciągnika

 

Dodajmy wyraźnie - NIEHOMOLOGOWANEGO (brak kategorii i numeru świadectwa w zagranicznym DR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał " naukowo/poglądowy " pierwsza klasa " co nie " :smile:

A tak poza tym to materiał " trochę waży ", czyżby Kolega posiadał  " worek załącznikowy bez dna ? " -  wietrzę tu jakiś układ. :evil:

:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, leski66 napisał:

Materiał " naukowo/poglądowy " pierwsza klasa " co nie " :smile:

Tak, ale po dodaniu reszty załączników, pierwotnie było nieszczególnie, naczytałem się i nic skumać nie mogłem o co biega, po uzupełnieniu jest:

:ok

i dlatego teraz mogę z czystym sumieniem "przywalić" Gościowi puchar zdobywców pucharów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ukrywam, że się deczko nagimnastykowałem zanim wszystko upchałem. Nawet nosiłem się z zamiarem poproszenia któregoś z modów o wsparcie.

Ale nie byłbym sobą, gdybym nie pokombinował trochę i jak robiło się ciasno, to kolejne pliki pchałem przez "dodaj odpowiedź" = "twoje odpowiedzi zostały połączone".

No czy jakoś tak, ale finalnie upchałem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Paprock napisał:

Nawet nosiłem się z zamiarem poproszenia któregoś z modów o wsparcie.

Myślę, że dalej temat otwarty jest i ( poszłoby z " zamkniętymi oczami " ) :smile:

Edytowane przez leski66
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2020 o 12:49, Paprock napisał:

 na podstawie 

VIN-u  sprawdziłem w cepie,  istnieje , twardy dowód , przegląd do czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak, to drugie okresowe i tak było zrobione przed wydaniem decyzji odmownej.

Ciekawym jest złożenie dokumentów do rejestracji w listopadzie 2018 (jak wynika z dokumentów). Przesłuchanie diagnosty odbyło się jednak wcześniej bo w lutym 2018. Mimo tego ta sama stacja zrobiła nowe okresowe cztery miesiące po przesłuchaniu diagnosty. Dlatego badanie jest jeszcze ważne ?

Jakoś mi te daty nie pasują.

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacji z Cep nie usunięto, a badanie na ciągnik 2 lata więc pewnie do listopada ważne? nie wiem nie zaglądałem do CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mecher napisał:

Jak w czerwcu 2018 zrobione, to jak do listopada ważne ?

Podparłem się datą z Twojej wypowiedzi (miesiąc), zupełnie nie zamierzony błąd - wybacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag changed the title to Zanim ktoś wniesie problem sprowadzonego Quado-Ciągnika
17 godzin temu, Mecher napisał:

Ciekawym jest złożenie dokumentów do rejestracji w listopadzie 2018

 

W pliku podanym przez Paprocka , "decyzja odmowna" wśród dokumentow jest wymienione OBT z 11.2017 r. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Mniejsza o to, czy ten Quado-Traktor jest lub nie jest zarejestrowany. Nie dowiemy się o co poszło i co tam się zadziało. Z materiału wynika, że urząd chciał zamówić dowód dla pojazdu, którego w słowniku/w katalogu nie ma. A nie ma go dlatego, że pan diagnosta wykombinował go sam sobie nie wiadomo z jakich pobudek, z jakich potrzeb. No i powstał ZONK. Bo po takich samowolkach jak kategoria homo, jak prędkość, jak hak... Jak nic tylko po tyłku lać.

Materiał ukazuje procedurę rejestracji takiego cudaka u najbliższego sąsiada, co wcale nie oznacza, że u nas zostanie zarejestrowany na tych samych zasadach.

Gdyby diagnosta odpuścił sobie kategorię T5, posłuchał naszego Michała, który ciśnie o ograniczaniu prędkości dla takich pojazdów do wartości z warunków technicznych, gdyby zostało zrobione to dobrze, to... mogłoby się wszystko udać i byłoby po kłopocie.

UWAGA!

Cały czas mowa o pojeździe, który za granicą został dopuszczony do ruchu na podstawie wszystkiego*, tylko nie na FABRYCZNEJ HOMOLOGACJI.

(*) - StVZO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku badania takiego pojazdu rejestr. po 20.10.2007 należy zwrócić uwage na różne  wymagania dla  tabliczki znamionowej 

Edytowane przez smaug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Paprock napisał:

Z materiału wynika, że urząd chciał zamówić dowód dla pojazdu (...)

Ale DR chyba już jest i ma oznaczenie :

BAO 3050244 - no tak znalazłem w CEP. :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@smaug, czyli...

Tematyczny pojazd jak cokolwiek miał nadane fabrycznie, to i tak keczup po frytkach. Pierwotna tabliczka, z niej parametry mogły ale nie musiały zostać.

To nie jest CAN-AM made in fabryka. To jest ciągnik made in StVZO. Podobnie jak kratkowane ciężarówki, które noszą tabliczki z pierwszego i drugiego etapu homologacji.

 

 

 

9 minut temu, leski66 napisał:

Ale DR chyba już jest i ma oznaczenie :

BAO 3050244 - no tak znalazłem w CEP. :smile:

 

No niech ma. Nie mówię, że nie ma. Może gość skruszył głowę, posypał popiołem i naprostował swoje babole. A może ktoś inny.

W każdym razie, czy w tym dowodzie jest adnotacja HAK i kategoria T5? No i zasadnicze pytanie: QUAD czy TRAKTOR ma w dowodzie?

Edytowane przez Paprock
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag pinned i featured this temat
  • 1 year later...

Czy jeśli diagnosta uznał by że quad podlaga pod kategorie T3b to czy by przeszło? Bez konsekwencji dla diagnosty po sprawdzeniu masy do 600kg. Edit, jednak nie. To pojazd w stylu buggy i wazy ponad 800kg. Jak powinien postąpić w takim wypadku diagnosta.

Edytowane przez voland2609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "uznał by"? Diagnosta może tylko w zaświadczeniach potwierdzić kategorię homologacyją na zasadach w przepisach podanych.

Kategorię homologacyjną pojazdu tak sie uznaje: O ile dane są dostępne i zostały ustalone na podstawie dowodu rejestracyjnego pojazdu (pozwolenia czasowego), świadectwa zgodności WE, świadectwa zgodności, wyciągu ze świadectwa homologacji typu pojazdu, odpisu decyzji zwalniającej z obowiązku uzyskania świadectwa homologacji typu pojazdu, dopuszczenia jednostkowego pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu, świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu.

Ale widać, że to "uznawanie" ma szerokie plecy w zawodzie. Jedni uznają amerykany za zgodne z warunkami technicznymi obowiązującymi w Polsce. Inni widząc normalnych rozmiarów miejsce pod tablicę rejestracyjną uznaję je za zmniejszone i tak bidny żywot uznawaszczyka dzień za dniem i bez zakłóceń po nim spływa.

Co to reszty, to dobrze byłoby załączyć zdjęcia pojazdu, tabliczki znamionowej, dowodu rejestracyjnego, coby pojaśnić wątek. Coś mi jednak podpowiada, że pojazdy w typie BUGGY były już tu przerabiane.

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/11878-buggy-cf-moto/&do=findComment&comment=226563

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/5878-buggy-sam-warunki-rejerstracji/&do=findComment&comment=83064

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14265-cam-an-maveric-brp/&do=findComment&comment=270235

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/3377-pierwsza-rejestracja-buggy/&do=findComment&comment=36012

I jest tego nie wiadomo ile jeszcze...

 

L7e-B2 Pojazd typu side-by-side buggy:

9) pojazd L7e-B inny niż pojazd L7e-B1 oraz

10) maksymalnie trzy niesiodłowe siedzenia, z czego dwa umiejscowione obok siebie, w tym miejsce siedzące dla kierującego pojazdem, oraz

11) maksymalna ciągła moc znamionowa lub netto (1) ≤ 15 kW oraz

12) stosunek rozstawu osi do prześwitu ≤ 8

 

Szukaj.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój temat raczej taki sam los spotka, póki nie pojawią się konkrety: dowód, tabliczka, fotka.

A tak dopytam jeszcze, czy mógłbyś przybliżyć ile widziałeś zarejestrowanych w PL po legalu buggy-pojazdów.

 

Szczerze, to tam jest miejsce dla BUGGY:

 

A to, co czasem rzuci mi się w mieście na ulicy, to obstawiałbym rejestrację jako traktorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paprock napisał:

ile widziałeś zarejestrowanych

Na filmie - jeden  :!: 

1417402336_buggy2.png.1e2e39447476bca9a16d33f4f7d07fe7.png

 

 

wcześniej widoczny w 3:45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.