Skocz do zawartości

Badanie okresowe TAXI bez taksometru elektronicznego


dap160

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak należy wykonać badanie okresowe Taxi nie wyposażonej w taksometr elektroniczny ? Wynik pozytywny czy negatywny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam zweryfikować czy taxi jest wyposażone w taksometr czy nie? Każdy taksówkarz może na obt powiedzieć , że nie ma taksometru i nie okaże legalizacji.

Czy w adnotacjach w dr. nie powinna widnieć informacja  o braku taksometru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dap160 napisał:

Czy w adnotacjach w dr. nie powinna widnieć informacja  o braku taksometru?

 

Nie powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dap160 napisał:

To kiedy będziesz wymagał legalizacji taksometru

Jak będzie zamontowany w aucie  który ma takowy wpis

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Parokrotnie "  w zaświadczeniu z DBT w uwagach ( 10 ) " smarowałem " :

- Taksówka wyposażona w aplikację mobilną, o której mowa w art. 13b ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r. poz. 58, z późn. zm.) :smile:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda taksówka  ma adnotację taxi. Która ma mieć taksometr a która nie.Jak to weryfikujesz? To co powie taksówkarz ? Oczywiście w adnotacjach pisze nie wyposażona  w taksometr elektroniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

52 minuty temu, dap160 napisał:

Jak należy wykonać badanie okresowe Taxi

 Przeprowadzasz badanie  w uwagach gdzie do tej pory pisałeś nr taksometru, legalizacja  z dn. ...  ważna do dn. ... napisz o aplikacji i po sprawie.

 

4 minuty temu, dap160 napisał:

Która ma mieć taksometr a która nie.Jak to weryfikujesz?

Ostatnio jak robiłem dodatkowe taxi  to byłem nawet zaskoczony że jest taksometr. Klient mówił że większość korporacji wymaga taksometru a przepisy o aplikacji były pod jedną firmę tworzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.k. przyjeżdża taksówkarz na obt. chowa taksometr pod siedzenie i mówi że nie jest wyposażony w taksometr. Robisz badanie klient wyjeżdża ze stacji wyciąga taksometr  , a po chwili ma kontrolę Ruchu drogowego i pokazuje nieważną legalizację. To jak zrobiłeś obt dobrze czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamieściłeś uwagę w zaświadczeniu : Opłata naliczana na podstawie aplikacji...

to zrobiłeś dobrze a jak będzie się tłumaczył kierujący , co on miał schowane i gdzie to nie nasza sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zwrócić uwagę że to jest moim zdaniem kolejny bubel prawny, a diagnosta bierze na siebie weryfikację.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USTAWA:

43) taksówka – pojazd samochodowy, odpowiednio wyposażony i oznaczony, przeznaczony do przewozu osób w liczbie nie większej niż 9 łącznie z kierowcą oraz ich bagażu podręcznego za opłatą ustaloną na podstawie:  

a) taksometru albo  

b) aplikacji mobilnej, o której mowa w art. 13b ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r. poz. 2140); 

 

WARUNKI:

§ 24. 1. Taksówkę wyposaża się w:  

1) taksometr elektroniczny z ważnym dowodem legalizacji; o ile występuje; 

 

- więc, o ile występuje, to się legalkę kontroluje, a o ile nie występuje, to się legalki nie kontroluje.

Proste. Teraz proste, bo na początku też się motałem troszkę. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, michal_k napisał:

Nie powinna.

Ale może :-P Ja wpisuję "Pojazd nie jest wyposażony w taksometr elektroniczny". Nie bawię się w sprawdzanie apek, bo na jednej ktoś może mieć kilka pojazdów. A i zgłoszenie nowego pojazdu do apki, to kilka kliknięć. Poza tym niektórzy jeżdżą na kilku aplikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QuQu!

Ale, że adnotacja w dowodzie być może? Ale, że jaka: [---TAXI Z APKĄ---] / [---TAXI BEZ APKI---]?

No akurat jest na tapecie projekt zmian do ustawy, to może tak jakiś wniosek o poszerzenie katalogu urzędowych adnotacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Paprock napisał:

b) aplikacji mobilnej, o której mowa w art. 13b ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r. poz. 2140)

A jak sprawdzacie czy aplikacja spełnia ww. ustawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nijak. Nie rozpisali ani zakresu, ani sposobu takiego sprawdzenia.

Tak jak wyżej padło:

2 godziny temu, aboz napisał:

Nie bawię się w sprawdzanie apek, bo na jednej ktoś może mieć kilka pojazdów. A i zgłoszenie nowego pojazdu do apki, to kilka kliknięć. Poza tym niektórzy jeżdżą na kilku aplikacjach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach...]

 

Takie tematy to ja przerabiałem dwadzieścia parę lat temu.

Cytat

przyjeżdża taksówkarz na obt. chowa taksometr pod siedzenie i mówi że nie jest wyposażony w taksometr. Robisz badanie klient wyjeżdża ze stacji wyciąga taksometr  , a po chwili ma kontrolę Ruchu drogowego i pokazuje nieważną legalizację. 

Miałem się rozpisać ale już mi się nie chce.

Sorry,ale musiałem sobie ulżyć [ciach...]

 

Edytowane przez Norbert Jezierski
wulgaryzmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Może kiedyś trafię na takiego cwaniaka, co będzie wykręcał, chował, taksometr kitrował.

Na szczęście od początku roku taki dekiel się nie trafił, a obraz taksówek podzielił się na dwa rodzaje.

Normalni taksiarze w normalnych korporacjach jeżdżą na taksometrze z ważną legalką, a całe reszta uberopodobna buja się na telefonach.

No przynajmniej ja mam taki obraz po półrocznej obserwacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Paprock napisał:

Bez przesady.

Kumulacja dnia dzisiejszego nastąpiła.

 

13 godzin temu, dap160 napisał:

przyjeżdża taksówkarz na obt. chowa taksometr

Się dopytam.Wróż Marcin jesteś że wiesz ,kto na badanie przyjechał ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to i może instalację LPG wymontować sobie.

Pogadamy jak przyjedzie taksiarz na apce lub uberowiec na taksometrze.

Z fusów nie wróżę i czarnowidztwa nie uprawiam również. Wyrzutnię torped też nie zdemontuje a potem zamontuje. No co mnie to, co ktoś wyprawia przed badaniem lub po badaniu ze swoim samochodem.

 

A jakieś wydumki, że zdjął bo legalki nie miał. Zamontował po tym jak diagnostę wykołował. Następnie patrol drogówki zaczął go kontrolować... I co?

Pewnie w obecności policjantów też zdemontował i zaczął kitować, że rozlicza się na apce, tak? Bo policjanty to młode pelikany i łykają jak Reksio boczek takie durnoty.

Kiedy nastąpi drugi odcinek tej groźnej opowieści? Vega czasami wspólnika nie szuka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Paprock napisał:

No co mnie to

I na tym powinien temat się zakończyć.

Może na wyrost,ale założyłem jeszcze że on ściągnął wszystko z auta i podstawił tylko do okresowego.

Takiego kiedyś przerabiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mogłeś przerabiać. Nie mówię "nie". Owszem, też trafiałem podchody z TAXI lub L, ale bardziej chodziło coby "niemania" słusznych adnotacji się nie czepiać i samo okresowe robić. I nie za bardzo o oszczędności kasy za samo badanie szło, bo wiadomo, że czymś tam próbowali oczy zaślepić. Bardziej liczyli na zyski przy sprzedaży takiego auta, który w papierach nie był ani nauką jazdy, ani taksówką. Lata temu był to proceder marginalny, a dzisiaj całkiem zaniknął. Dzisiaj najczęstszy lament, żebym HAKA nie widział z powodu braku adnotacji.

 

Ja taksówki robię i do zaświadczenia zapodaję w zależności od taksometru lub aplikacji:

 

Pojazd odpowiada / nie odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla:

  • dla taksówki, w której opłatę ustala się na podstawie taksometru

    lub

  • dla taksówki, w której opłatę ustala się na podstawie aplikacji mobilnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że robicie badania taxówek bez taksometru a z aplikacją. 5 miesięcy od zmiany przepisów a niestety jak się słyszy to nadal większość stacji odmawia badań bez taksometru. Niestety większość stacji jeszcze śpi i nie dostosowuje się do nowych warunków technicznych.

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.