Skocz do zawartości

Badanie okresowe TAXI bez taksometru elektronicznego


dap160

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Paprock napisał:

Ja taksówki robię i do zaświadczenia zapodaję w zależności od taksometru lub aplikacji:

A proszę mi powiedzieć, czy takie wpisy generuje Twoja " apka ", czy rzeźbisz ręcznie ? :smile:

Edytowane przez leski66
interpunkcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj apka zaiste umie. Ale ja jej nie lubię. No nie współpracujemy na tych samych częstotliwościach, więc te wszystkie teksty lecę z ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Paprock napisał:

Dla mnie to i może instalację LPG wymontować sobie.

Pogadamy jak przyjedzie taksiarz na apce lub uberowiec na taksometrze.

Z fusów nie wróżę i czarnowidztwa nie uprawiam również. Wyrzutnię torped też nie zdemontuje a potem zamontuje. No co mnie to, co ktoś wyprawia przed badaniem lub po badaniu ze swoim samochodem.

 

A jakieś wydumki, że zdjął bo legalki nie miał. Zamontował po tym jak diagnostę wykołował. Następnie patrol drogówki zaczął go kontrolować... I co?

Pewnie w obecności policjantów też zdemontował i zaczął kitować, że rozlicza się na apce, tak? Bo policjanty to młode pelikany i łykają jak Reksio boczek takie durnoty.

Kiedy nastąpi drugi odcinek tej groźnej opowieści? Vega czasami wspólnika nie szuka?

Tu nie chodzi o wydumki ani o demontaż taksometru. Chodzi o to, żę na słowo taksówkarza robisz obt nie mając 100% pewności czy ma mieć taksometr czy nie. Wystarczyła by wpis w dr. taxi + app.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w dobie obowiązujących przepisów najmniej mnie to interesuje!

Dla mnie to może mieć i apkę i taksometr. Oba w kupie. Do apki nie zaglądam a na taksometr o  legalkę wołam.

Nie wnikam w stan wyposażenia medycznego karetki, tak samo jak nie wnikam czy karawan ma trupa na pokładzie. Trupa jak żywego - bez ściemy! :evil:

No nie ma potrzeby wyszukiwać problemów tam gdzie ich nie ma, bo i tak nie znajdziemy.

Tak wiem, że lipne przykłady, ale cóż poradzić.

I dla ścisłości nie okresowe, a dodatkowe!

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Paprock napisał:

No nie ma potrzeby wyszukiwać problemów tam gdzie ich nie ma (...)

O!  bo :

9 minut temu, Paprock napisał:

Ale w dobie obowiązujących przepisów najmniej mnie to interesuje!

:piwo  :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdanie podane powyżej, cyt. :

"Taksówka wyposażona w aplikację mobilną, o której mowa w art. 13b ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r. poz. 58, z późn. zm.) "

to rozumiem, że  skrót myślowy - Taksówka nie posiadała i nie posiada aplikacji mobilnej lecz użytkownik.

Aby być w 100% zgodnym z wymienionymi wyżej przepisami wystarczy nasmarować w uwagach :

"Zgodnie z oświadczeniem użytkownika: Opłata za przejazd ustalana na podstawie aplikacji mobilnej, o której mowa w art. 13b ustawy z dnia 6 września 2001r (Dz. U. z 2019 r. poz. 2140)."

Odpada nam tu temat sprawdzania apki czy ewentualnej odpowiedzialności jak klient po przeglądzie będzie miał kontrolę, a jednocześnie to 100% tego co wymagają przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to oświadczenie to klient na poczekaniu skrobie czy masz gotowca ?

Który przepis wymienia taki dokument jako ewentualnie możliwy do zażądania ?

Prędzej możesz wymagać opinii rzeczoznawczy na ten temat, jeśli podciągniesz pod niemożność ustalenia danych .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obyś na to oświadczenie "na gębę" , nie dostał "po gębie". Ja bym się wyparł :yeah:

Nic nie pisałem o żadnym zaświadczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałeś o zaświadczeniu , ale pisałeś o gotowcu.

A co mnie to obchodzi jak się wyprze, ja zrobiłem to co wymagają przepisy, zapytałem użytkownika , on mi potwierdził, że rozlicza się na podstawie apki i temat zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

.

I dla ścisłości nie okresowe, a dodatkowe!

Właśnie chodzi o okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, GABIUSZ napisał:

 ja zrobiłem to co wymagają przepisy, zapytałem użytkownika , on mi potwierdził, że rozlicza się na podstawie apki i temat zamknięty.

A który przepis wymaga byś zapytał użytkownika ?

I by potwierdził skinieniem głowy ?

 

Zresztą twoje zabawki, twoja decyzja i twój tyłek :meditate:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może żeby zakończyć dywagacje o wyższości jednego nad drugim ( sposobów nie forumowiczów) :hihi:,  przed pandemią zarazy zrobiłem ze 20 tych mobilnych taxi w sposób następujący

- poproszę legalizację taksometru 

- to ma być taxi na aplikację mobilną

- ok, następuje badanie, zaświadczenie a w nim  formułka "Taxi z aplikacją mobilną zgodnie z Ustawą Pord Art. 2 pkt 43 lit. b" 

P.S. Formułka w postaci szablonu, raz wpisana do tzw. wpisów podręcznych i później "ino" pobierana :silent:

:wink:
 

 

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w WK sprawdzą posiadanie apki przed wpisem - w/g mnie apka bardziej jest tam potrzebna bo na SKP to może pokazać Ubera i niby OK będzie - nie mamy możliwości kontroli legalności takiego oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, IVVO napisał:

Czyli w WK sprawdzą posiadanie apki przed wpisem

 

Dzisiaj nie prima aprilis ;) WK dokonuje wpisu na podstawie pozytywnego badania dodatkowego i nic nie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, michal_k napisał:

nic nie sprawdza

Ale z tego co pamiętam - to wydział Transportu czy jak się to tam nazywa w poszczególnych WK wydaje licencje dla taryfiarzy - a może się mylę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, IVVO napisał:

wydział Transportu czy jak się to tam nazywa w poszczególnych WK wydaje licencje dla taryfiarzy

 

Urzędy miast i gmin, a nie starostwa. Ponadto, licencja nie ma nic wspólnego z wpisem w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zawsze jest przepis i lipa - bez żadnej wykładni - jeśli diagnosta zrobi mobilne taxi to właściwie nikt nad tym nie panuje poza nim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, IVVO napisał:

właściwie nikt nad tym nie panuje

Raczej nie do końca tak jest, ITD i policja na pewno kontrolują na drodze "taryfiarzy" i za formalne uchybienia solidnie dowalają, oni są od tego, my od badania technicznego i niech tak pozostanie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozchodzi się o to że uznanie samochodu za taxówkę przez diagnostę, poparte odpowiednim zaświadczeniem z badania itd, może nie wystarczyć aby ten pojazd był taxówką w oczach urzędu miasta. Także robiąc badania bez taksometru robicie dobrze, a to czy ten pojazd potem faktycznie zostanie TAXI czy jednak okaże się że nie spełnia jakiś tam wymagań związanych z aplikacjami to już nie sprawa diagnosty. Zostanie cofnięty najwyzej przez Urząd Miasta i odmówią mu licencji. I okaże się że tak jak wcześniej woził ludzi po cichaczu to po wpisie TAXI do dowodu nadal będzie zmuszony robić tak samo

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2020 o 09:53, dap160 napisał:

Chciałem zwrócić uwagę że to jest moim zdaniem kolejny bubel prawny

Masz na myśli "blokadę alkoholową" , "odczyt drogomierza"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.