Skocz do zawartości

Badanie okresowe TAXI bez taksometru elektronicznego


dap160

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, dap160 napisał:

Właśnie chodzi o okresowe.

 

Oj! Przyznam się szczerze, że tu robi mi się deko pod górkę, że razem okresowe plus dodatkowe, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Mniej więcej rozumiem, ale jednak nie do końca.

Czyżby w zakresie okresowego badania były czynności dodatkowego (taksówkowego) badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmieniajmy się na drobne, nie o to tu chodzi. Chodzi o to, że wpis w dr. TAXI nie informuje diagnosty czy taksówka jest czy nie jest wyposażona w taksometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wpis TAXI nie informuje czy posiada taksometr czy nie, ale taksometru nie wymagasz więc gdzie tu problem. Nie ważne jakie badanie wykonujesz to taksówka nie musi mieć taksometru

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w rozmienianiu wpisu TAXI na drobne. :evil:

 

No i jaką krzywdę ta adnotacja przy okresowym robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wyjaśniłem kilka postów powyżej. Poruszyłem ten temat ponieważ mój nadzór poinstruował mnie że mam "wyczuć" czy taksówka jest wyposażona w taksometr, czy taksówkarz nie ukrył taksometru, żeby nie pokazywać np. nieważnej legalizacji. Stąd moje wzburzenie że na diagnostę zrzuca się coś co powinno moim zdaniem być wpisane w dr. np. taxi z aplikacją.

I to tyle. Chyba nie ma co już drążyć tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku jest zdecydowana wiekszość pseudo taksówek niż tych prawdziwych. Więc większość taksówek które robimy jest taksówkami tylko w obrębie budynku naszych sytacji kontroli. A po opuszczeniu naszych stacji są na każdym kroku ścigane przez organy kontroli ruchu, jeżdżą bez oznakowania i boją się aby nie wyłapać kary, chyba około 20 tyś złotych obecnie

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dap160 napisał:

(...) mój nadzór poinstruował mnie że mam "wyczuć" czy taksówka jest wyposażona w taksometr, czy taksówkarz nie ukrył taksometru

8/

Nie ma co brać " głupot do głowy ", tak jak Kolega @Solaris w poście wyżej napisał :

 

7 minut temu, Solaris napisał:

Więc większość taksówek które robimy jest taksówkami tylko w obrębie budynku naszych stacji kontroli.

Oczywiście zgodnych z przepisami ( aplikacja lub legalizowany taksometr ), a " wyczuwanie ".... ja zostawiam odpowiednim organom. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dap160 napisał:

Chyba nie ma co już drążyć tego tematu.

 

W życiu na okresowym nie drążyłem tematu taksówki. No może kiedyś jak byłem młody i 'gupi'. Jedno przeminęło, drugie pozostało. :?

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Paprock napisał:

pozostało

 I to jeszcze - uroda, szyk, gibkość ciała i umysłu, jednym słowem aparycja godna Apolla. :pwned:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dniem 01.06.2020 r. weszło w życie brakujące rozporządzenie tj. :

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA CYFRYZACJI z dnia 28 maja 2020 r. w sprawie aplikacji mobilnej służącej do rozliczania opłaty za przewóz osób (Dz.U.2020.954 z dnia 2020.05.29)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Warszawa, dnia 29 maja 2020 r. Poz. 954

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA CYFRYZACJI1) z dnia 28 maja 2020 r.

w sprawie aplikacji mobilnej służącej do rozliczania opłaty za przewóz osób

 

Na podstawie art. 13b ust. 4 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r. poz. 2140 oraz z 2020 r. poz. 875) zarządza się, co następuje:

§ 1. Rozporządzenie określa:

1) minimalne wymagania funkcjonalne dla aplikacji mobilnej oraz aplikacji mobilnej działającej przy udziale systemu teleinformatycznego;

2) sposób zabezpieczenia danych gromadzonych przez aplikację mobilną oraz system teleinformatyczny.

 

§ 2. Aplikacja mobilna oraz aplikacja mobilna działająca przy udziale systemu teleinformatycznego, zwana dalej „aplikacją”, zapewniają:

1) przedsiębiorcy wykonującemu transport drogowy w zakresie przewozu osób na podstawie licencji – funkcjonalność obliczania opłaty za przewóz osób samochodem osobowym, w tym taksówką, z wyjątkiem przewozu okazjonalnego, o którym mowa w art. 18 ust. 4b pkt 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, w oparciu o:

a) wyliczanie orientacyjnej długości trasy przewozu przy użyciu systemu nawigacji satelitarnej,

b) następujące parametry charakteryzujące realizowany przewóz: – planowany czas rozpoczęcia i zakończenia przewozu, – przyznane klientowi ulgi i rabaty, – strefy taryfowe i informacje o cenach i stawkach taryfowych maksymalnych – w przypadku przewozu taksów- ką;

2) klientowi – funkcjonalność: a) dostępu do informacji, o których mowa w pkt 1,

b) dokonania opłaty za przewóz.

 

§ 3. Aplikacja zapewnia funkcjonalność umożliwiającą rejestrację informacji o:

1) uprawnieniach przedsiębiorcy wykonującego transport drogowy w zakresie przewozu osób na podstawie licencji i uprawnieniach kierowcy do realizacji przewozu;

2) numerze rejestracyjnym i numerze bocznym taksówki albo numerze rejestracyjnym pojazdu, w przypadku pojazdów innych niż taksówki; 

3) realizowanym przewozie w zakresie:

a) przebytej w przewozie drogi,

b) czasie rozpoczęcia i zakończenia przewozu,

c) oznaczenia „CENA UMOWNA”,

d) wartości ceny umownej za przewóz.

 

§ 4. Aplikacja zapewnia możliwość udostępniania w postaci elektronicznej:

1) klientowi – informacji, o których mowa w § 3;

2) podmiotowi uprawnionemu do kontroli wykonywania transportu drogowego – informacji, o których mowa w § 3 pkt 1 i 2.

 

§ 5. Aplikacja zapewnia funkcjonalność umożliwiającą współdziałanie z kasą rejestrującą mającą postać oprogramowania o zastosowaniu specjalnym, o której mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 111b ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2020 r. poz. 106 i 568).

 

§ 6. Dane gromadzone przez aplikację oraz system teleinformatyczny są zabezpieczane:

1) przez ewidencjonowany dostęp do tych danych i opisujących ich metadanych udzielany osobom, zgodnie z uprawnieniami przydzielonymi odpowiednio do zakresu udziału w realizacji przewozu;

2) przez zapewnienie integralności przetwarzanych danych i metadanych, polegającą na zabezpieczeniu przed wprowadzaniem zmian, z wyjątkiem zmian wprowadzanych w ramach ustalonych i udokumentowanych procedur;

3) przez zapewnienie rozliczalności działań dokonywanych na danych i metadanych, pozwalającej na przypisanie każdego działania na danych i metadanych do konkretnej osoby posiadającej uprawnienia przydzielone odpowiednio do zakresu udziału w realizacji przewozu, lub procesu oraz umiejscowienie tego działania w czasie;

4) przez uniemożliwienie utraty lub dokonywania nieuprawnionej zmiany tych danych lub metadanych.

 

§ 7. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 czerwca 2020 r. Minister Cyfryzacji: M. Zagórski

 

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200000954/O/D20200954.pdf

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretować tak jak @Paprock napisał.

Jak wyjdą przepisy kto, co, w jaki sposób i na podstawie czego ma sprawdzać, wtedy będziemy się doktoryzować w interpretacji

Przecież nie będę jak tu ktoś napisał, pytał klienta czy spełnia dane wymagania i wpisywał w uwagach, iż klient tak i tak powiedział.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mecher napisał:

Jak wyjdą przepisy kto, co, w jaki sposób i na podstawie czego ma sprawdzać,

 

przecież jest

§ 4. Aplikacja zapewnia możliwość udostępniania w postaci elektronicznej:

1) klientowi – informacji, o których mowa w § 3;

2) podmiotowi uprawnionemu do kontroli wykonywania transportu drogowego – informacji, o których mowa w § 3 pkt 1 i 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o czas badania i warunki jakie ma spełniać podczas niego.

Dla diagnosty na razie nic do aplikacji, po za ewentualnym wpisem w uwagach, że takową aplikację ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2020 o 10:03, dap160 napisał:

 mój nadzór poinstruował mnie że mam "wyczuć" czy taksówka jest wyposażona w taksometr, czy

Twój nadzór to się powinno gdzieś zgłosić bo coś im się pomieszało w głowach i nadają się do wyrzucenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

2) podmiotowi uprawnionemu do kontroli wykonywania transportu drogowego – informacji, o których mowa w § 3 pkt 1 i 2.

 

Ale zakres badania się nie zmienił, więc pruciać klientowi w "srajfonie " nie muszę i nie zamierzam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cezary napisał:

podmiotowi uprawnionemu do kontroli wykonywania transportu drogowego

Ale to raczej chodzi o ITD i Policję a nie SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie diagnosty nie interesuje ta aplikacja. Podobnie jak funkcjonowanie taksometru, z tą różnicą, że do taksometru wymagana jest legalka, a do apki ustne oświadczenie klienta wystarcza. "Jest aplikacja panie diagnosto i po temacie." Ciężar ustnego oświadczenie jest taki sam, jak ustny wniosek o przeprowadzenia badania. I wszystko gra. Nie ma co roztrząsać. Nie nasza broszka.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.