Skocz do zawartości

Badanie haka a CEPiK


fokus

Rekomendowane odpowiedzi

Co do pobierania OE przy czynnościach innych też już pisałem ...

Skoro program nie przewiduje możliwości pobrania OE, to w raportach zawsze będzie różnica między rzeczywiście pobranymi OE a tymi zliczonymi przez program.

 

A tak jeszcze dopytam, czym się różni branżowiec w rejestrze od nie branżowca ? Toż to i to jest czynnością w tym samym rejestrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mecher napisał:

zliczonymi przez program.

I między innymi dlatego w Norcomie nie mam tego problemy - ilość badań = ilość opłat

Oczywiście  - programiści przewidzieli możliwość wyłączenia pobierania OE przy pewnych badaniach - ale z tego nie korzystam

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, IVVO napisał:

I między innymi dlatego w Norcomie nie mam tego problemy - ilość badań = ilość opłat

Ja tez nie mam takich problemów. Ilość badań = ilość OE

Ale czynność inna to nie badanie.

Nawet w cenniku hak, czy wykonanie ZTZ jest w dziale Sprawdzenie spełnienia dodatkowych warunków technicznych .... a nie dzialach badań czy dodatkowych badań technicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego HAK miałby nie być badaniem? Pracuje na JAPIE i pobieram OE. Przecież klient, może nie spełniać warunków dla badania pozytywnego jak chociażby brak tabliczki czy partyzantka przy połączeniu elektrycznym. Moim zdaniem CZYNNOŚĆ INNA to m.in nabicie/nadanie tabliczki lub numeru gdzie nie ma możliwości, że tak określę nie spełniać warunków. 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sebeklca napisał:

A dlaczego HAK miałby nie być badaniem?

Bo tak jest w przepisach. W jednych stoi jako badanie dodatkowe i w innym czynność inna.

Jak będzie w przepisach jednakowo, to i jednakowo będzie (mam taka nadzieję) klasyfikowane w programach.

 

Na razie jest jak jest.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mecher napisał:

Nawet w cenniku hak, czy wykonanie ZTZ

Macher - jeśli brać interpretację przepisów do cennika - to trzeba by zrobić retrospekcję do 2004 - to trochę czasu minęło - a on "nie reformowalny"  i zapisy w nim też😁  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macher pewnie nie odpowie, więc ja spróbuję :icon_wink:

 

Cennik może owszem ale czy każda pozycja w rejestrze to badanie ? Lub inaczej, czy czynność inna to badanie ?

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest różnica, czy to badanie techniczne czy czynność inna. A co za tym idzie czy pobieram OE od każdej pozycji czy tylko badań technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku "haka" podpieram się Ustawą Art. 71 ust. 4 i traktuję to jako badanie, dlatego po zapytaniu apki czy to inna czynność zaznaczam "Nie" OE pozostaje zaznaczona i pobrana, a to że CEPIK w swoich słownikach nie ma tego jako "badanie" to trudno, życie jak widać jest nieprzewidywalne i działania wierchuszki także. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wybrać badanie dodatkowe jednak w wyborze rodzaju badania dodatkowego nie mam "haka", a bez tego program mi nie przyjmie/zatwierdzi/zapisze badania.

Więc zostaje mi inna czynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie haka to inna czynność. a jak inna czynność to nie pobiera się opłaty 1zł na cepik. U mnie w dms nie ma takiej opcji jak badanie haka, więc klikam badanie dodatkowe na wniosek klienta, cena 35zł + 1 zł w uwagach hak i tyle w temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mecher napisał:

Dla mnie jest różnica, czy to badanie techniczne czy czynność inna.

W/g mnie każda czynność wykonana na SKP jest w jakimś stopniu badaniem - i przypuszczam iż jeśli wejdzie kiedyś nowy cennik to tak to będzie wyglądało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2020 o 09:42, Mecher napisał:

 

A tak jeszcze dopytam, czym się różni branżowiec w rejestrze od nie branżowca

W rejestrze niczym ale w jeden jest w CEPiK-u a drugi nie a OE pobieramy w przypadku operacji na zasobach CEPiK-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak z czynnościami innymi, są po za CEP więc OE się nie pobiera. A skoro HAK, mam tylko jako czynność inną, nie pobieram OE mimo jej (czynności innej)  obecności w rejestrze, tak jak ZTZ, branżowca ...

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest tylko taka, że robiąc badanie haka zasysasz dane z CEPiK-u i z tego powodu (w mojej ocenie) należy poprać OE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2020 o 11:47, IVVO napisał:

W/g mnie każda czynność wykonana na SKP jest w jakimś stopniu badaniem

 

Ja też tak uważam. I dlatego podtrzymuję swoją wersję wydarzeń - ilość wpisów do rejestru = ilość OE.

Życie warto sobie upraszczać a nie komplikować - nie lubię dzielić włosa na czworo. bo i po co? Świat jest na wskroś skomplikowany - po co my mamy dokładać swoje trzy grosze? 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak robię. To jest najlepsze rozwiązanie, że ilość wpisów do rejestru = ilość OE, co finalnie dalej daje święty spokój z ministerstwem do kupy razem z księgowością.

Nawet z tym nieszczęsnym hakiem jako inną czynnością też pobieram zeta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Norbert Jezierski napisał:

I dlatego podtrzymuję swoją wersję wydarzeń - ilość wpisów do rejestru = ilość OE

Aut resortowych, których nie ma w CEPiK-u też ma to dotyczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, danielg539 napisał:

Aut resortowych, których nie ma w CEPiK-u też ma to dotyczyć?

 

Ja tam się nie bawię w odstępstwa.

OE lub nie to żaden zysk / strata dla klienta, odpytuję CEP-a więc zakładam,  że wykonuję czynności sprawdzające w CEP-ie.

Ile masz tych resortowych przy ilości badań aut cywilnych?


Ps. Nie wchodzę w dyskusje akademickie, tak jak pisałem - upraszczam rzeczywistość tam, gdzie można to zrobić ... Nikt nigdy oficjalnie mi tego nie zakwestionował (= nic nie wiem o takim zakwestionowaniu). A nawet jeśli gdzieś nadzór to zrobił - diagnosta zwyczajnie ma możliwość nie pobranie OE przy badaniu, tak mamy w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.