Skocz do zawartości

Literka I w VIN


klosek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem zapytać o taki problem. Jest przyczepa która w numerze VIN ma literkę I (duże "i" choć trochę przypomina rzymską cyfrę 1), w dowodzie jest zamiast tej literki I wpisane jest 1. Oczywiście jest to UI podczas badania.

Pytanie jednak dotyczy czy Literka duże "i" może występować w VIN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.wikipedia.org/wiki/Vehicle_Identification_Number

 

VIN (ang. Vehicle Identification Number) – numer identyfikacyjny pojazdu nadany i umieszczony przez producenta[1]. Przed 1981 nie było zaakceptowanego standardu określającego ten numer i producenci stosowali dla niego różne formaty. Współczesny numer VIN składa się z 17 znaków – cyfr i liter z wyłączeniem liter I, O oraz Q.

 

Dotyczy to pełnego numeru VIN, bo np. w przyczepkach marki SAM duża litera I wystepuje np. w wyrózniku OSKP. Sieradz - ESI, Wieluń - EWI.

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego wynika, że numer VIN nabity przez fabrykę niezgodnie z definicją ??

Liczby rzymskie nie mogą być używane, literka "I" nie może być używana to co dalej z nią robić??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to 1, tak jak pisałem bliżej temu do rzymskiej 1(czyli kreski pionowej z daszkiem i podstawką), ale rzymskie odpadają więc traktuję to jak "I"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro nie wolno stosować znaków, które dwuznacznie mogą by odbierane, to się z partyzanta podchodzi do sprawy i każda pionowe kreska to cyfra jeden, a każde kółeczko/owal to cyfra zero. No ja nie widzę problemu.

Dawnymi czasy Oltic był przez ku-ku znakowany = QQ123456789... ;-)

A najlepiej podpytać producenta, co on nawywijał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to typowy 17 znakowy numer VIN

Tak jak napisałem to nie jest kreska tylko rzymskie 1 a inne jedynki wyglądają normalnie.

Na Tabliczce i na ramie jest ten pierwszy symbol a reszta jedynek wygląda jak ta druga.

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci nabijając nr VIN stosują często bardzo nietypowe rodzaje czcionek. Nie sugerował bym się niuansami wyglądu  "jedynki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, radekd2 napisał:

Nie sugerował bym się niuansami wyglądu  "jedynki".

 

Skoro jedna "jedynka" różni się od pozostałych to nie widzę powodu, żeby to ignorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa nie musi posiadać numeru VIN a zatem ten numer to numer ramy a on może zawierać dowolne znaki. Sam numer złożony z 17 znaków wcale VIN-em być nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając, temat czy to VIN czy nie VIN i czy przyczepa musi go posiadać czy nie, to tak jak pisał michal_k. ten symbol różnił się od pozostałych jedynek. Wychodząc z założenia, że nie mam na klawiaturze takiego symbolu uznałem to za "I". Stąd też taki temat założyłem. 

Ogólnie jeśli by wróciła na badanie to i tak dostanie UI za niezgodność i z tego wynika że potrzeba pisać o odstępstwo lub dzwonić do przedstawiciela marki co autor miał na myśli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.