Skocz do zawartości

Autolaweta


Bboda202

Rekomendowane odpowiedzi

Witsm mam następujący problem kupiłem autolawete dmc3500 opel movano w dr wpisane ciężarowy przeznaczenie wykropkowane po 3 tygodniach jadę na przegląd a tu problem nikt niechce go zrobić bo są zmiany konstrukcyjne i zadają kwitu kto przerabiał ale ja go niemam poprzedni właściciel tez niema i co teraz z tym fantem

Edytowane przez Bboda202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zostało zmienione? Co to znaczy autolawetę? Pomoc drogowa? Czy ciężarowy do przewozu pojazdów. Jakim cudem pojawiły się zmiany konstrukcyjne a właściciel pojazdu nie ma o tym zielonego pojęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej był to furgon i tak widnieje w bazie cepik a teraz jest założony najazd  w dr ma wpisane ciężarowy a w miejscu przeznaczenie niema żadnej wpisanej adnotacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w CEP jest " blaszakiem " :

12 minut temu, Bboda202 napisał:

a tu problem nikt niechce go zrobić bo są zmiany konstrukcyjne i zadają kwitu

To nie ma co się dziwić. Napisz coś więcej o pojeździe i ( całej sprawie ) ale już po polsku :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pojeździe z tego co się dowiedziałem był kontener został zdemontowany i założony został najazd tylko niewiem dlaczego w cepiku widnieje furgon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ktoś niedopełnil formalności ale co teraz zrobić diagnosta niewykona badania bez zaświadczenia z firmy która wykonala zabudowę 

Edytowane przez Bboda202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bboda202 napisał:

(...) tylko niewiem dlaczego w cepiku widnieje furgon

Może trza cofnąć się do badania " porazpierwszego ".

W/g mnie nie dołożyłeś starań przy kupnie.

Teraz to tylko ZK.

2 minuty temu, Bboda202 napisał:

diagnosta niewykona badania bez zaświadczenia z firmy która wykonala zabudowę 

Tak ! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę załatwić z warsztatu który ma odpowiedni wpis bodajże g45.20 o zmianach konstrukcyjnych i przedstawić go diagnoście 

Czyli najlepiej oddać ja na złom i 22 tys poszły sobie na spacer poprzedni właściciele robili przeglądy ja niemoge bo sobie życzą zaświadczenie którego niemam i mieć niebede bo to nie ja przerabiałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bboda202 napisał:

diagnosta niewykona badania bez zaświadczenia z firmy która wykonala zabudowę 

 

Jeśli  nie chcesz zmieniać rodzaju na specjalny (z przeznaczeniem pomoc drogowa) tylko zostawić ciężarowy (z przeznaczeniem przewóz pojazdów) to żaden dokument z firmy zabudowującej nie jest potrzebny, bo nie ma zmiany rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechce nic zmieniać ale byłem w 5 stacjach i nikt niechce zrobić przeglądu bez tego zaswiadczenia a w dr niema wpisu przewóz pojazdów tylko jest puste miejsce

Edytowane przez Bboda202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz, że nie zachodzi zmiana rodzaju (był ciężarowy - jest ciężarowy). Zachodzi jedynie zmiana podrodzaju i przeznaczenia. Diagnosta może wymagać opinii rzeczoznawcy lub innego wiarygodnego dokumentu potwierdzającego masę własną pojazdu po zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu auta w cepiku wychodzi ciężarowy furgon A jest najazd poprzedni właściciele robili przeglądy a ja mam kłopot i to duzy niewiem co z tym zrobić

Edytowane przez Bboda202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bboda202 napisał:

niewiem co z tym zrobić

 

Wykonać badanie dodatkowe po zmianach konstrukcyjnych (zmiana podrodzaju i przeznaczenia - przewóz pojazdów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zaświadczenia z firmy przerabiającej niezrobia tak mnie poinformowali to co mam teraz wystawiać fikcyjne zaświadczenie przecież to jest karalne a inaczej nic niezrobie diagności są nieugieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bboda202 napisał:

diagności są nieugieci

 

5 minut temu, Bboda202 napisał:

fikcyjne zaświadczenie przecież to jest karalne

To może jednak się Ty ugnij ? ;) będziesz miał łatwiej :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie zdecydowanie za daleko ...

Nie chciało się przed kupnem posprawdzać, to teraz niestety wychodzi

 

A może oznaczenia Pomoc drogowa (żółta kabina, może pasek żółty) i "kogutami" jest, skoro nie chcą zrobić zmian konstrukcyjnych ?

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić w CEPiK-u, czy zmiany konstrukcyjne nie zostały wykonane  a jedynie użytkownik pojazdu nie złożył dokumentów w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co niby miałem sprawdzać takie głupie gadanie ze się niechcialo gosc jeździł 2 lata robił przeglądy bez problemu a u mnie raptownie problem widzę ze w naszym pięknym kraju bez kombinacji się nieobejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bboda202 napisał:

gosc jeździł 2 lata robił przeglądy bez problemu

To pojedź na stacje, gdzie ten gość robił przeglądy i po problemie.

5 minut temu, Bboda202 napisał:

A co niby miałem sprawdzać takie głupie gadanie ze się niechcialo

Zgodność zapisów zawartych w DR ze stanem faktycznym. Jak domniemuję to nawet numeru VIN nie sprawdziłeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.