Skocz do zawartości

Autolaweta


Bboda202

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Bboda202 napisał:

w naszym pięknym kraju bez kombinacji się nieobejdzie

 

Nie ma żadnych kombinacji. Wklej zdjęcia.

 

2 minuty temu, danielg539 napisał:

Zgodność zapisów zawartych w DR ze stanem faktycznym.

 

W DR nie widać podrodzaju, a nie każdy zna się na przeznaczeniach. Zwłaszcza, że taka platforma nie zawsze ma przeznaczenie wpisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bboda202 napisał:

więcej pomysłów

Zwrot do poprzedniego właściciela, nabyłeś pojazd z nieprawidłowymi dokumentami. Ale możesz usłyszeć od niego "widziały gały co brały ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzając, co miał gość sprawdzać, mało to ludzi się dało nabrać, pojazd z wadą prawna nabyty w dobrej wierze więc niech sprzedający naprawi szkodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkiem zlecającego zmianę było dopilnować zgłoszenia do WK, kupujący ma informacje, że badania dwa razy "przechodził", czyli zmiana ma co najmniej dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mirek_handlarz napisał:

kupujący ma informacje, że badania dwa razy "przechodził",

Wcale to nie musi oznaczać, że ta informacja jest prawdziwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował w niewierze ale, że była inna zabudowa to wie.

Sprzedający wcisnął kit, że nie będzie problemów to kupił. A teraz płacz, normalnie kupa śmiechu

 

Jeśli by się dowiedział póżniej, Nie było by podstaw odmowy reklamacji.

A on dalej ciśnie jak zmiany zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem, czego jeszcze oczekujesz.

Dostałeś przynajmniej 4 warianty postępowania:

1. Wykonać zmiany konstrukcyjne i zarejestrować pojazd jako specjalny Pomoc Drogowa,

2. Wykonać zmiany konstrukcyjne bez zmiany rodzaju pojazdu i zarejestrować jako ciężarowy - przewóz pojazdów,

3. Zrobić OBT tam gdzie było wcześniej robione i dalej udawać, że wszystko jest OK,

4. Zwrócić pojazd sprzedającemu z powodu wady prawnej.

Edytowane przez danielg539
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc zostaje Jeszcze 5 opcja Władysław Jagiello co ciekawe niebyło problemu zrobić z panamery turbo pomocy drogowej czy mercedesa s klasy auta do transportu krwi a tu problem z najazdem jeszcze zebym chciał zmieniać na pojazd specjalny pomoc drogowa to nie chciałem wykonać przegląd ale się po ludzku nieda to zrobię jak większość czyli kombinacja 

 

(ciach)

 

 

Edytowane przez Jacdiag
wulgaryzmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bboda202 napisał:

a tu problem z najazdem jeszcze zebym chciał zmieniać na pojazd specjalny pomoc drogowa

Ale to żaden problem, wystarczą zwykłe zmiany konstrukcyjne za 82 zł i po temacie. Problem to by mógł być gdyby liczba miejsc się nie zgadzała, bo zalegalizowanie takiej zmiany mogło by być niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą ci od kilku godzin co masz zrobić, ale ty tylko, że się nie, że się nie da i lamentujesz.

A sam do końca nie opisałeś, czy pojazd ma faktycznie tylko najazdy, czy jednak jest opisany jako pomoc drogowa... O zdjęciach nie wspomnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest opisany żadna pomoc drogowa nielamentuje  tylko dziwi mnie fakt ze poprzedni właściciel robił przeglądy bez problemów a w mojej okolicy pojawił się problem zaznaczam ostatni raz niechce żadnych zmian na pojazd specjalny pomoc drogowa tylko zrobić przeglad tak jak jest teraz a w dowodzie jest ciężarowy a w rubryce przeznaczenie  niema żadnego wpisu  

Wiec żeby już nikomu niezawracac gitary z tego ci pisze danielg539 mam zrobić zmiany konstrukcyjne za 82zl rozumiem ze w okręgowej stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie wprost, tam gdzie nadzór nad SKP jest słaby lub istnieje tylko z nazwy, tam wszystko się "da", np. widziałem kiedyś Craftera, z świętokrzyskiego, chałupniczo przerobionego na samochód osobowy, o liczbie miejsc siedzących równej 9. Innym razem widziałem geniusza, który wykonał badanie po ZK z dołożeniem miejsca siedzącego, bez kwitu z zakładu o odpowiednim PKD (o dziwo wyszło to przy rejestracji, a WK pomimo tak twardego dowodu nie rozkręcił afery :noOK:).

Widać u Ciebie nadzór trochę lepiej panuje nad SKP i się diagności boją o uprawnienia, w myśl zasady im więcej papieru tym d... czystsza. Tylko tyle i aż tyle.

 

Edytowane przez Czolgista
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja ale to niejest robota chalupnicza tym bardziej niejest przerobiony z blaszaka a takich autolawet niebrakuje na polskich drogach pojechałem na przeglad a tam zadyma ze zmiany konstrukcyjne kto gdzie to robił na wszystko faktury zrozumiałbym jak bym go chciał przerobić na specjalny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bboda202 napisał:

 dmc3500 

Jeśli to co powyżej jest rzeczywiście, to prócz podanej przez ciebie kwoty jeszcze dolicz +1+98+1 (jeśli ma być wyznaczony termin - okresowe)

Oczywiście, diagnosta może zażądać (ja bym żądał) druk z wagi legalizowanej, z podaną masą pojazdu po zmianach.

 

A tak swoją drogą, już na samym początku napisano 

6 godzin temu, michal_k napisał:

Wklej fotki pojazdu.

 I to by powiedziało więcej niż zdecydowana większość twojej pisaniny. Jak opisujesz, takie dostajesz odpowiedzi.

Wcale bym się też nie zdziwił, jeśli dalej nikt nie będzie chciał zrobić zmian, bo o czymś zapomniałeś wspomnieć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bboda202 napisał:

Wcześniej był to furgon

 

11 godzin temu, Bboda202 napisał:

Na pojeździe z tego co się dowiedziałem był kontener został zdemontowany

 

Wpisz w google grafika  "opel movano furgon", a potem "opel movano kontener" - zobaczysz czym się różnią.  

 

10 godzin temu, Bboda202 napisał:

poprzedni właściciele robili przeglądy ja niemoge

A może we wspomnianej opcji #5 mieli silniejszego promotora tj. Zygmunt I Stary, o ile nie Jan III Sobieski 

 

I jeszcze jeden szczegół do ustalenia:

jak jest obecnie masa własna pojazdu i co jest w rubryce G w DR :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jacdiag napisał:

Wpisz w google grafika  "opel movano furgon", a potem "opel movano kontener" - zobaczysz czym się różnią.

 

Kontener to podrodzaj furgon.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.