Skocz do zawartości

Dwa nr vin


GrzechTU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Klient przyjechał na I rej. w kraju samochodem z Włoch. Jest to Fiat Ducato z dołożonym napędem 4x4 firmy Dangel ( jest to firma która dokłada napęd 4x4 do nowych peugeot i citroeny)

Problem dotyczy tego że w DR pod literką E jest vin Fiata i ten vin jest wybity na samochodzie i ma dwie tabliczki znamionowe: pierwsza fabryczna fiata ma nr vin zgodny z numerem wybitym,

a druga wykonana przez Dangel ma inny nr vin. W DR jest informacja o treści nr podwozia 2 fazy. ale tego drugiego vinu nie ma wybitego na nadwoziu. Pierwszy raz mam do czynienia z taką sytuacją i nie wiem jak to zarejestrować, wg mnie teraz liczy się ten vin 2 fazy, ale zaś nie ma go na nadwoziu wybitego. fabryczny vin nie jest przekreślony. Czy miał ktoś podobny przypadek z dwoma nr vin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma. Mimo iż nie zachodzi zmiana rodzaju pojazdu, to drugoetapowcy nadają wbrew przepisom unijnym swój numer VIN wyłącznie na TZ. W twoim przypadku dobrze, że oryginalny jest w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2020 o 09:50, aboz napisał:

Mimo iż nie zachodzi zmiana rodzaju pojazdu,

Zmiana rodzaju może i nie zachodzi ale po takich modyfikacjach bywa zmieniona marka pojazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, blakop napisał:

Nr na TZ nr VIN ostatecznego etapu jest inny niż w DR i Wam to nie przeszkadza?

Takiego cudaka nie widziałem. Myślę, że na nadwoziu (ramie) ten nowy VIN jest też naniesiony tylko może być problem z jego odnalezieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem kempinga ostatnio jakiegoś na Fiacie to były dwie tabliczki z dwoma numerami VIN. To co wybite na stałym elemencie i "Fiatowskiej " TZ było w DR, a drugoetapowa była z innymi masami i innym VIN obok.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś nie całkiem bardzo.

Tam przerabiane były podobne wątki wraz z załącznikami i jak widać dalej 'robio co chco'!

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/15030-fiat-ducato-kempingowy-z-niemiec-liczba-miejs/&do=findComment&comment=282304

 

O! I jeszcze tam: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/12390-dwa-różne-numery-vin-w-pojezdzie/&do=findComment&comment=240033

LUANO to zabudowy na Dukaciaku. Mam do tego też gdzieś dowody, w których ani śladu po Dukaciaku. Wszystko po drugim etapie powpisywane.

Może potem znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2020 o 11:34, danielg539 napisał:

Myślę, że na nadwoziu (ramie) ten nowy VIN jest też naniesiony tylko może być problem z jego odnalezieniem.

Włosi niestety mają w czterech literach nanoszenie nowego numeru na nadwoziu. Nawet miałem pismo, które powoływało się na regulacje unijne, gdzie mimo przywołanych przepisów nadali nowy VIN i umieścili go tylko na TZ z drugiego etapu. A tak zupełnie przy okazji, sprawdźcie sobie Subaru z europejskiej dystrybucji. Większość miała drugi/trzeci etap z nowym numerem, którego oprócz TZ nie uświadczy na samochodzie. Co było zmieniane w tym etapie, bóg jeden raczy wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.