Skocz do zawartości

VIN - zatrzymałem DR


DURP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podczas badania stwierdziłem brak cech identyfikacyjnych w pojeździe, ponadto pole numerowe wygląda tak jakby ktoś "ściągnął" stary numer szlifierką i próbował nabić nowy numeratorami.. 

Badanie zakończyłem oczywiście wynikiem negatywnym oraz po konsultacji z WK w którym zarejestrowany jest ww pojazd zatrzymałem DR. W zaświadczeniu wpisując w uwagach "Zatrzymano dowód rejestracyjny nr:_________ w związku z uzasadnionym przypuszczeniem wystąpienia nieuprawnionej ingerencji w pole numerowe".

Czy postąpiłem słusznie zatrzymując DR w tym przypadku?

IMG_20200604_124755405.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. 16 W przypadku stwierdzenia niezgodności numeru VIN albo numeru nadwozia, podwozia lub ramy umieszczonych w pojeździe oraz na tabliczce znamionowej pojazdu z danymi zawartymi w dokumencie, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. a, uprawniony diagnosta wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z wynikiem negatywnym, wpisuje tę niezgodność do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i do rejestru.

 

oraz

 

Z.I.0.2.b)  Numer niekompletny, nieczytelny, wyraźnie sfałszowany lub nie zgadza się z dokumentami pojazdu.  [UI]

 

 

Więc WK Twoim kosztem "przyszeryfował".

Edytowane przez mirek_handlarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mirek_handlarz napisał:

6. 16 W przypadku stwierdzenia niezgodności numeru VIN albo numeru nadwozia, podwozia lub ramy umieszczonych w pojeździe oraz na tabliczce znamionowej pojazdu z danymi zawartymi w dokumencie

 

Znam ten przepis. Pytanie czy brak numeru (lub jego wyraźne sfałszowanie) może by uznane za niezgodność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mirek_handlarz napisał:

wyraźnie sfałszowany lub nie zgadza się z dokumentami pojazdu.  [UI]

 

Usterka istotna, więc nie kończy się zatrzymaniem jak przy USZ.

PS.

Sytuacja ciekawa, bo co by było (?) jeśli akurat pracujesz w trybie awaryjnym, a jakiś "fajny chłopak (albo dziewczyna)" puściłaby to dalej, a ty  po odzyskaniu łączności "wpuszczasz" taki wynik do CEP?

Ale dzięki zatrzymaniu DR nie dojdzie do tej ciekawej, a jakże sytuacji 😜

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, DURP napisał:

Czy postąpiłem słusznie zatrzymując DR w tym przypadku?

 

Nie postąpiłeś zgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, michal_k napisał:

Nie postąpiłeś zgodnie z przepisami.

No właśnie teraz się nie zatrzymuje ale dawniej się zatrzymywało :) sam tak robiłem a potem 2 razy na złożenie wyjaśnień musiałem się na Komendę Miejską pofatygować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Qnick napisał:

2 razy na złożenie wyjaśnień musiałem się na Komendę Miejską pofatygować

 

Skończyło się na wyjaśnieniach? Bo nie wiem czym mam się bać.. 

 

Mam zapisaną datę i godzinę rozmowy z WK, nazwisko też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DURP napisał:

Skończyło się na wyjaśnieniach? Bo nie wiem czym mam się bać.. 

 

U mnie tak, bo to było parę lat temu jak jeszcze za takie rzeczy zabierało się DR na BT (ja miałem 3 w DR a w aucie 8 w numerze lub na odwrót i nie była to pomyłka WK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i po " szeryfowemu " te zatrzymanie DR, ale jak klient dostałby [UI] za pewne sprawę by olał, a teraz każdy " reksio " się zastanowi. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej odkręcić sprawę do stanu zgodnego z zakresem.

Zaprosić gościa, przeprosić, oddać dowód i niech się cieszy Usterką Istotną.

 

Tu bardziej pasuje zatrzymać samochód, bo on nosi wady. A dowód jest przecież w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że nikt nic nie będzie dochodził czemu DR zabrał i czy mógł... I tak lepiej że zabrał niż miał puścić bez konsekwencji żadnych (udać że nie widzę, jedź szukać dalej) jak to często jest praktykowane.  

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Paprock napisał:

Tu bardziej pasuje zatrzymać samochód, bo on nosi wady.

No proszę Cię........

Dla niektórych jest jeszcze rano... Proponuję łyka kawusi i przeczytaj jeszcze raz co napisałeś😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Paprock napisał:

Zaprosić gościa, przeprosić, oddać dowód i niech się cieszy Usterką Istotną.

Trochę słabo to widzę, ponieważ jak jest " wrąbana " usterka [USZ] na SKP to w systemie CEPiK wyświetla się informacja o zatrzymanym fizycznie DR. W takim wypadku tylko WK jest władne zdjąć ( odklikać ) zatrzymanie w systemie. :smile:

673604931_ZatrzymanyDR.JPG.c41bff2aefc483c27f1fec22bdb6df2d.JPG

Chyba, że poczekać aż My na SKP będziemy mogli odblokowywać zatrzymane DR. :silent:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale skąd i jaka ta usterka skutkująca zatrzymaniem, skoro do dyspozycji jest tylko 'istotna' w tej sprawie?

 

21 minut temu, keymil7 napisał:

Proponuję łyka kawusi i przeczytaj jeszcze raz co napisałeś😉

 

Przeczytałem i zacytuję, co przeczytałem:

 

40 minut temu, Paprock napisał:

Tu bardziej pasuje zatrzymać samochód, bo on nosi wady. A dowód jest przecież w porządku.

 

No i co dalej, o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Paprock napisał:

(...)ale skąd i jaka ta usterka skutkująca zatrzymaniem, skoro do dyspozycji jest tylko 'istotna' w tej sprawie?

Z tym akurat można sobie poradzić usterką z grupy 11-stej  ( wpisać z ręki i odklikać [USZ] ) :

3 godziny temu, DURP napisał:

w związku z uzasadnionym przypuszczeniem wystąpienia nieuprawnionej ingerencji w pole numerowe".

" co nie "  :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Paprock napisał:

No i co dalej, o co chodzi?

W sumie o nic.....

Tylko jak to zrobić??? Tak jak w "Pieniądze to nie wszystko"?? Zawinąć samochód i do schować do szopy czy jak??:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.