Skocz do zawartości

Czterokołowiec lekki


duchu

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, dalej nic nie kapuje z tych rozkminek..?. Ta nadbudowa?po czym poznales że taka jest  w tym pojeździe i że jest wymienna??? . Druga sprawa te mile nic nie mówią?. Nie wiem,ale podtrzymuje swoją pierwszą wypowiedź że te masy coś nie tego... Odpowiedzi poproszę tak Łopatologicznie gdyż to nie moja działka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun @Solaris, ale nie chodzi o ślepe klepanie. Sam dobrze wiesz, że tłumaczenia dyrektyw z rozumnego na nasze nie zawsze było wykonane doskonale. Można wspomnieć choćby możliwości holownicze większych przyczep w samochodach terenowych, można wspomnieć furgonetkę = blaszaka przemianowanego na VANA.

Wklejane fragmenty z dyrektywy 93/93 też są mało jasne. Akceptuję, bo muszę, te parametry w załączniku zapodane i tylko na podstawie mocno zaokrąglonych wyliczeń poczynionych na brudno. Bo przyznam szczerze, że sam nie wiem gdzie masę kierowcy dodali. Z rachunku wynika, że kierowca został upchnięty do masy pojazdu gotowego do jazdy. Tylko zaś ładowność na granicy się ślizga. Ale OK, bo może jest dopuszczalna jakaś kilkuprocentowa tolerancja w przypadku określania niektórych parametrów. Coś jak w naszym "zakresie". 

No! Takie coś może być. Takie wyliczenie, że od dopuszczalnej masy całkowitej odjęcie masy pojazdu gotowego do jazdy zawierającej w sobie, ciecze, paliwo oraz kierowcę otrzymujemy bliżej zaokrągloną ładowność jest jak najbardziej na TAK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2020 o 18:45, Solaris napisał:

Ładowność nie przekracza 275 kg dla czterokołowca lekkiego

W dniu 9.06.2020 o 19:54, Solaris napisał:

Grubo ponad 350 kg też jest prawidłowo, widzisz że ten ma 430 kg i jest czterokołowcem lekkim😀, zarejestrowanym od daw

 

A jak sie to ma do tego ,( co prawda  to jest chyba od 2013 r)

l6e 1.pdf l6e 2.pdf

W dniu 10.06.2020 o 15:29, Solaris napisał:

Masa pojazdu bez obciążenia wynosi 349 kg, sprawdziłem. 

Ja też

20200612_140111.jpg

20200612_140015.jpg

20200612_134853.jpg

20200612_135244.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił o czym rozmawiamy, w sensie dlaczego dla w "warunkach technicznych" przewidziano aż dwa paragrafy. Tak, wiem, że jedne masy określa się na podstawie dyrektywy 93/93, a drugie na podstawie rozporządzenia 168.

No chyba bo coś to rozbili. 

Czy definicje tych mas, ich składowe są takie same, czy różne?

Wertowałem w necie dane czterokołowców i to nic nie daje. Wprowadza aby jeszcze większe zamieszanie. Uważam, że z Gadem z pierwszego postu wszystko jest w porządku.

Mści się po prostu to, że akty prawne są pisane językiem niezrozumiałym. No przynajmniej dla mnie. Wiele czasu zajęło mi wykombinowanie, gdzie te 75 kg kierowcy zostało upchane.

Sorry za literówki "dla" w pierwszym zdaniu i "bo" w trzecim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nasi przetłumaczyli dyrektywę to pewno nie doczytali, że w unijnej 425 jest bez kierowcy i dodatkowo odjęli 75 ustalając po swojemu 350 - a teraz wszyscy się po sądach targają zamiast poprawić błąd w myśl zasady " ja zawsze mam rację a dowód na jej zasadność się znajdzie" z cyklu moje l7e jest lepsze niż Twoje:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , ciąg dalszy tego czterokołowca: czy on moze mieć  samochodowa tablicę , ? i drugie  W KP brak jest kat homo, jest w Cepie ,  DR nie widziałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, duchu napisał:

czy on moze mieć  samochodowa tablicę

Jeśli posiada nadwozie to może mieć tablice samochodowe.

 

2 minuty temu, duchu napisał:

W KP brak jest kat homo,

W KP nie ma rubryki na kategorię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Panowie pytanie! Jestem po nieprzespanej nocy a klient mnie takim czymś uraczył. Pojazd zarejestrowany jako Czterokołowiec Lekki. Czy tu wszystko gra?(Moc,pojemność) boi już głupi się robię patrząc na te 5 pieczątek w DR i każda z innej parafii. A przyznam że te pokemony moją mocną stroną nie są i może głupio się czepiam..

 

Na chwilę obecną mam tylko dowód w ręku a  właściciel ma czekać na tel. czy pakować    to ustrojstwo na lawetę. 

skan1110306.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok.Czyli co z nim dalej począć? Nie jest to czterokołowiec lekki(jak w CEP)a zwykły. Jaka ewentualnie usterka, procedura by to normalnie wyglądało?

Czy lepiej odpuścić pokemona?.

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwykły czterokołowiec w dodatku sklasyfikowany niezgodnie z przepisami. Ja bym sobie odpuścił temat, niech jedzie sobie gdzie chce. Pogoń to w cholerę ! :killer:

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.