Skocz do zawartości

OE w zewnętrznym programie do fakturowania


Sidek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otworzyliśmy dopiero co stacje (jeszcze czekamy na certyfikaty) i szef chce używać innego programu do fakturowania (subiekt) niz ten wbudowany w program do BT. Jak w takim przypadku zaznaczyć OE na paragonach i fakturach ? Jako osobna pozycje z podatkiem zw? Czy może jaka adnotacja w uwagach że takowa została pobrana ? 😀pozdrawiam😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cennika wprowadzić opłatę ewidencyjną i z palca zapodawać, tak jak się inne pozycje zapodaje. Księgowy z informatykiem niech usiądą i pogłówkują nad "zw" or "np" i tyle.

Utrudnienie polega na tym, że kwoty za badania i opłaty ewidencyjne musisz klepać do apki stacji, a potem dublować ręcznie to samo do programu księgowego.

Sprawozdanie do ministerstwa z pobranych opłat ewidencyjnych zaciągniesz z apki. Także powodzenia coby nic się nie zje... zepsuło. Bo tak w ministerstwie jak i w księgowości wszystko musi trybić co do złotówki.  To nie stempel w dowodzi, że pomyloną datę się wyskrobie. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sidek napisał:

szef chce używać innego programu do fakturowania (subiekt) niz ten wbudowany w program do BT.

FV za badania to żaden problem na oddzielnym programie. Ale OE to zdecydowanie w programie rejestru badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym dwuprogramowym układzie w apce do badań OE li tylko się odptaszkowywuje w sensie pobrana/nie pobrana, żeby zassać do sprawozdania.

A tak po prawdzie, to sprawozdanie można wykombinować w dowolnym edytorze.

Z jedna czarta stacji, jak nie więcej, rozlicza się w podobny sposób.

 

Coś się pozmieniało w sposobie przekazywania sprawozdania? Bo moja rola na wydruku z kompa się kończy, a dalej, to problem listonosza i księgowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej czy OE na fakturze i paragonie musi być ujęte. A jak tak to czy jako pozycja czy jako np. stopka.

Na poprzedniej stacji jak drukowałem paragon to mi fiskalizowało 98zl i oe nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księgowa (y) z informatykiem muszą usiąść i wprowadzić nowe pozycje do 

Cytat

innego programu do fakturowania

jeśli to pierwsza skp firmy (podejrzewam inną główną działalność firmy, a SKP ma być taką dodatkową). No chyba, iż producent tego "innego" sam wprowadza takie korekty.

Oczywiście wprowadzone pozycje z odpowiednią stawką podatku. Co do OE to stawka podatku wiadoma.

Jeśli dobrze pamiętam, to tak to wyglądało na jednej SKP na której pracowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mecher napisał:

Co do OE to stawka podatku wiadoma.

- czyli jaka, czyli która?

 

8 minut temu, Sidek napisał:

Na poprzedniej stacji jak drukowałem paragon to mi fiskalizowało 98zl i oe nie było.

To chyba jakiś żart!

Co, na lewo pobieraliście od ludzi pieniądze? Bez żadnego kwitu, zestawienia, potwierdzenia przyjęcia?

Formalnie kino! 8/

"Mogę być grosik winna." :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OE niefiskalna, a skoro tak więc stawka 0%

24 minuty temu, Sidek napisał:

Na poprzedniej stacji jak drukowałem paragon to mi fiskalizowało 98zl i oe nie było.

Powinna być na "osobnym paragonie", niefiskalnym. Właśnie dlatego, że główna opłata jest na fiskalnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Sidek napisał:

Na poprzedniej stacji jak drukowałem paragon to mi fiskalizowało 98zl i oe nie było.

U kolegi na stacji cały czas nie ma na paragonie OE a aktury też idą na zewnętrznym programie. Co  do OE.....to na każde badania  piszą druk KP na tę złotówkę,oryginał niby klientowi kopia do księgowości i tak to jakoś działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Mecher napisał:

OE niefiskalna, a skoro tak więc stawka 0%

- zero VATU, zwolniona z VATU, czy nie podlega VAT-opodatkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

38 minut temu, yogi1984 napisał:

Co  do OE.....to na każde badania  piszą druk KP na tę złotówkę,oryginał niby klientowi kopia do księgowości i tak to jakoś działa.

Stawiam konia z rzędem, że na każdym programie druk KP zapisuje się w tle. Swego czasu miałem (nie)przyjemność pracować na stacji, gdzie w zębach do księgowości kopie KP musiałem taszczyć.

 

1 minutę temu, Mecher napisał:

A czy zero VATu i nie podlega VAT-opodatkowaniu, to nie to samo ?

Właśnie idzie o to, że nie to samo. Poprawna opcja to "NP" - nie podlega żadnym stawkom, żadnym vatom, żadnym podatkom.

https://www.portalfk.pl/vat/oplaty-ewidencyjne-centralnej-ewidencji-pojazdow-i-kierowcow-ze-stawka-np-4363.html

Trzymajmy się stwierdzenia, które już tu padło, czyli nie nasz problem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paprock napisał:

 w zębach do księgowości kopie KP musiałem taszczyć

Ja tam nie wnikam w procedury panujące w firmach.

Osobiście bym w kieszeni zaniósł :wink:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coś nie tak. Skoro udzielam się na forum, zabieram głos, coś tam po swojemu klepię z większym lub mniejszym sensem, to pośrednio wnikam w zgłoszone problemy, kłopoty, skargi, procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega robi na zasadzie "Exportu" danych do programu zewnętrznego / każde badanie "w locie" przekazywane jest do niego/   - do tego zewnętrznego" podpięta jest drukarka fiskalna - trochę kombinacji ale to działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który kolega i co "exportuje", w dodatku w locie. Bo jak na razie, to wnoszący zgubił złotówkę. Ja "exportuję" ale nie w locie. Czasem przed, czasem w trakcie, a czasem po badaniu. Wszystko na luzie i na spokojnie. Zależy od sytuacji, w sensie gotówka na już, czy odroczona płatność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat. Na fakturze tak , ale na paragonie nie można przepuścić opłaty CEP ze względu na brak odpowiedniej stawki Vat - ( nie podlega).Tyle udało się ustalić na poziomie biuro rachunkowe- serwis drukarki fiskalnej. Dlatego drukowane jest  KP do każdej złotówki . Na koniec zestawienie z wpłat ( ma się zgadzać z podsumowaniem OE w programie obsługi  SKP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OE nie trzeba fiskalizować i na paragonie wcale nie musi się ona znajdować. Wystarczy wydrukować KP a nawet są SKP co przystawiają pieczątki że pobrano OE i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa komplikuje się przy fakturach dla "detalistów" , dodatkowo biuro rachunkowe oczekuje przejrzystego zestawienia ,  a niejednolitość formy pobierania OE temu nie służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie pokomplikuje, jak się wszystko skonfiguruje. Zadanie dla księgowości wraz z IT, a będzie dobrze.

 

Paragon OE.jpg

 

Można dodać dowolne pozycje do cennika w programie zewnętrznym do rozliczeń i wszystko "paragonować tikecikami z fiskalki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.